Yetişkin Köpek Mamaları

Yetişkin köpek maması, mamalar arasında en çok kullanılan mama çeşididir. Oldukça bol çeşide sahip olan bu mama türleri tahıllı - tahılsız olarak ikiye ayrılır. Bu mamalar köpeklerin bazı özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Örnek verecek olursak kilo, boy, ırk, cins gibi durumlar bunlara etkendir. Mama içerisinde yüksek oranda protein, karbonhidrat ve yağ aynı zamanda Kalsiyum (CA) ve Fosfor (P) gibi minerallerin dengede olmasına dikkat edilmedir. Bu iki mineral vücutta oldukça önemli rol oynamaktadır. Bu mineraller diş ve kemik sağlığına ve aynı zamanda enerjilerine büyük katkı sağlamaktadır. Bu sebepler yetişkin köpeğimiz için mineraller oldukça önemlidir.


Yetişkin Köpek Mamaları

Yetişkin köpekler genel olarak aşırı kilo almaya meyilli dönemler geçirebilmektedirler. O zamanları doğru şekilde ayarlayıp içeriğinde yoğun lif seçeneği bulunan yetişkin mamaları da sunmak oldukça önemlidir. Bu sayede köpeklerin daha yavaş bir sindirim gerçekleştirmesine ve aşırı kilo almalarına önlemi alınabilmektedir. Ayrıca yağ oranı düşük ve protein oranı ise dengeli yiyecekleri olması da diğer yandan oldukça önemlidir. Bu sayede köpeklerin bağışıklık sistemi ve metabolizma dengesi de sürekli olarak en üst düzeyde tutulabilmektedir. Bu yüzden günümüzde mutlaka veterinerler bünyesinde önerilen yetişkin köpek mamaları tercih etmek gerekmektedir.


Uygun Fiyatlı Ve Kaliteli Yetişkin Köpek Mama Çeşitleri

Bütünüyle doğal ve kaliteli yiyeceklerden hazırlanmış olan farklı besin maddeleri kapsamında, büyük markalar eşliğinde günümüzde birbirinden değişik yetişkin köpek mama çeşitleri tercih edilebilir. Üstelik çok uygun fiyatlar dahilinde zengin bir seçenek içerisinde site bünyesinden can dostlarımız için en iyi yetişkin köpek mamalarını büyük bir güven ile buradan tercih edebilirsiniz.

Devamını Göster

Pro Choice - Pro Choice Balık Etli 3 Kg Yetişkin Kuru Köpek Maması
Pro Choice Balık Etli 3 Kg Yetişkin Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo   
Ekstra İndirimli Fiyat! 48.12 TL + KDV
Kazancın 3.62TL
Pro Choice - Pro Choice Hair-Skin Somonlu Pirinçli Küçük Irk Köpek Maması 3 Kg (3 Adet) Yatak Hediyeli
Pro Choice Hair-Skin Somonlu Pirinçli Küçük Irk Köpek Maması 3 Kg (3 Adet) Yatak Hediyeli
aynı gün kargo   
Hediyeli Ürün
Ekstra İndirimli Fiyat! 166.35 TL + KDV
Kazancın 12.53TL
Pro Choice - Pro Choice Hair-Skin Somonlu Pirinçli Küçük Irk Köpek Maması 3 Kg
Pro Choice Hair-Skin Somonlu Pirinçli Küçük Irk Köpek Maması 3 Kg
aynı gün kargo   
Ekstra İndirimli Fiyat! 55.45 TL + KDV
Kazancın 4.18TL
Pro Choice - Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli 12 Kg Yetişkin Kuru Köpek Maması
Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli 12 Kg Yetişkin Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Ekstra İndirimli Fiyat! 160.83 TL + KDV
Kazancın 12.11TL
Bestpet - Bestpet Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 13 Kg
Bestpet Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 13 Kg
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Pro Choice - Pro Choice Proderma Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması 18 Kg
Pro Choice Proderma Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması 18 Kg
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Ekstra İndirimli Fiyat! 255.59 TL + KDV
Kazancın 19.25TL
Pro Choice - Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli 3 Kg Yetişkin Kuru Köpek Maması
Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli 3 Kg Yetişkin Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo   
Ekstra İndirimli Fiyat! 51.70 TL + KDV
Kazancın 3.89TL
Pro Choice - Pro Choice Sığır Etli ve Pirinçli 12 Kg Yetişkin Kuru Köpek Maması
Pro Choice Sığır Etli ve Pirinçli 12 Kg Yetişkin Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Ekstra İndirimli Fiyat! 107.46 TL + KDV
Kazancın 8.09TL
Toplam 217 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Yetişkin Köpek Maması Fiyatları

1 ila 7 yaş arasında ortak şekilde verilen birbirinden değişik içeriklere sahip olan yetişkin köpek maması çeşitleri, onların sağlıklı yaşamasında ve daha güçlü kalmasına büyük bir olanak vermektedir. Özellikle bunu büyük markalar eşliğinde güven içerisinde sağlamak ise, can dostlarınızın sağlığının daha doğru şekilde korunmasını olanak tanır. Tabii besinlerin içeriğine bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Bu dönemlerde fazla enerji harcayan ya da birtakım hastalıklar ile boğuşan, hassas bir yapıya sahip veya yavaş yavaş yaşlılık dönemine geçiş yapan köpekler adına, mutlaka onlar için farklı karışımlar ile hazırlanmış yetişkin köpek mamaları sunulmalıdır.

Değişik İçeriklere Sahip Farklı Fiyatlardaki Yetişkin Köpek Mamaları

Genel çerçevede yetişkin köpekler için mutlaka et yoğunluklu içeriklere sahip mamalar tercih edilmelidir. Onların güçlerini ve enerjilerini sürekli olarak tutmaları sayesinde, gün içerisinde dışarı çıkıldığı zaman istedikleri kadar hareket etseler dahi herhangi bir şekilde yorgunluk yaşamazlar. Bu yüzden tavuklu ya da etli ve somonlu balık veya biftek seçenekleri dahilinde pirinç ile karıştırılmış mamalar ön plana çıkmaktadır. Ayrıca özel yeşillik ihtiva eden mamalar ile birlikte protein, mineral ve farklı vitamini seçeneklerinin olmasına da yine dikkat edilmelidir. Tabii tüm bu mineraller değişik oranları eşliğinde ve köpeklerin durumuna bağlı olarak seçim yapıldığından dolayı, yetişkin köpek maması fiyatları da buna göre bir değişiklik göstermektedir. Çok uygun seçenekler dahilinde site bünyesinde birbirinden özel markalardaki mamalar can dostlarınızı burada bekliyor.

yetiskin-kopek-mamasi

15Kg Köpek Maması Ne Kadar Gider?

Köpekler için günlük olarak mama verirken mutlaka onların tamamen doyacakları şekilde değil, daha çok veterinerler bünyesinde gün içinde ne kadar verilmesi gerekiyorsa bunlar ön planda tutulmalıdır. Bu sayede köpekler hem aşırı kilo almadan sağlıklı bir biçimde yaşamını devam ettirebilir hem de ekonomik açıdan bütçe korunarak belirli bir çerçevede mamalar köpeklere verilebilmektedir. Tabii bu kapsamda örneğin büyük ırk köpekler için genel olarak 15kg köpek maması ne kadar gider? soruları çok fazla ön plana çıkmaktadır. Genel çerçevede büyük ırklar için konuşulduğu zaman ortalama 1,5 ya da 2 ay kadar bu mamaların gideceği söylenebilir.

15kg Köpek Maması

Genel olarak 15 kilogram köpek maması çeşitleri köpeklere günde 2 öğün verilmek suretiyle, ortalama 1,5 veya 2 ay kadar yetmektedir. Tabii zaten bu konuda günde 2 öğünden fazla köpeklere mama verilmemesi büyük bir önem arz etmektedir. Onların sağlıklarını düzgün şekilde korunması, vücut yapılarının her daim fit olması için mutlaka dengeli bir beslenme ön plana çıkarılmalıdır. Zaten bu konuda büyük markalar dahilinde üretimleri gerçekleştirilmiş olan köpek mamaları üzerinde, günlük ne kadar tüketilmesi gerektiği adına bilgiler detaylı şekilde verilmektedir. Bu sayede de 15 kilogram gibi miktara sahip köpek mamalarının ne kadar gideceği görülebilir.

Köpeklerin Günlük Beslenme Şekilleri

Ödül mamaları sayılmamakla birlikte günlük olarak 2 kez farklı zamanlarda köpekler beslenmelidir. Bu durum her ne kadar köpeğin ırkına, cinsine ya da boyutlarına göre değişse de genel çerçevede büyük ya da küçük gruplar adına mutlaka günde iki öğün yeterli gelmektedir. Tabii bunlar içerisinde farklı zamanlarda ek olarak ödül mamaları veya köpeklerin güçlenmesi adına ek besinler de verilebilir. Bütün bu köpek maması çeşitlerini çok uygun fiyatlar dahilinde site bünyesinde güven içerisinde temin edebilirsiniz.

yetiskin-kopek-mamasi-cesitleri

Ucuz Yetişkin Köpek Maması

Köpekler insanların bilinen en sağdık dostlarıdır. Bu yüzden bakımlarında özen göstermek önemlidir. Bir köpeğe kaliteli bir mama almak için her zaman çok pahalı ürünlere ihtiyaç yoktur. Güvenilir ve kaliteli köpek maması demek her zaman yüksek fiyatlı olur demek değildir. enmama.com.tr, ürünlerinin kalitesinden asla taviz vermeden çok güvenilir nitelikte olan ucuz yetişkin köpek maması ürünleri ile köpeğine en iyisini vermek isteyenlerin adresi olmak konusunda kararlı bir tutum içinde bulunmaktadır.

Sağlıklı Köpekler İçin Sağlıklı Mamalar Tercih Edilmelidir

Evinizde ve ya evinizin bahçesinde beslediğiniz köpeğinizin her zaman sağlıklı kalması için kaliteli köpek maması ürünlerini tercih etmeniz her zaman önemlidir. Köpeğinize vermiş olduğunuz mama ne kadar güvenilir olursa sevimli dostunuz da o kadar sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmeye, varlığı ile size neşe kaynağı olmaya ve hayatı sizinle paylaşmaya devam edecektir. 1 yaş ve üzerindeki köpeğiniz artık bir yetişkin durumundadır. Onun beslenmesi ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri alabilmesi için illede çok pahalı mamalar almanıza gerek yoktur. Önemli olan kaliteli ama aynı zamanda ucuz yetişkin köpek maması alabilir ve bu şekilde köpeğinizi besleyebilirsiniz.

Ucuz Yetişkin Köpek Maması Nereden Alınır?

Gözünüz gibi baktığınız sevgili dostunuza önce sevginizi sonra da seveceği nitelikte olan ucuz yetişkin köpek maması satın alabileceğiniz en güvenilir adreslerden biri olan enmama.com.tr piyasada normalin oldukça altında fiyata köpeğinizin ihtiyacı olan mamayı çok cazip kampanyalarla oldukça uygun fiyata satın almanıza imkan sağlıyor. Bütçenizi çok fazla yormadan sadık dostunuzu en iyi şekilde besleme imkanı bulacağınız en yüksek kalitede köpek maması ürünlerini artık çok daha kolay bir hal alıyor. Bu sayede köpeğiniz kendisine alınan yetişkin köpek mamasını severek yerken siz de köpeğinizi ucuz ancak kaliteli ve güvenilir bir mamayla besleyebiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.