Yetişkin Kedi Maması

Özellikle yetişkin kedi mamaları için 1 ve 7 yaş arası olmak şartıyla mutlaka enerji verici besinler daha fazla ön plana çıkarılmalıdır. Aynı zamanda kemik yapısının güçlü kalması ve gücünün her daim yerinde olması adına, mutlaka doğru besin maddelerinin karışımı haline getirilmiş yetişkin kedi maması çeşitleri değerlendirilmelidir. Bu dönemlerde kedilerin kalorilerine dikkat edilmelidir. Fazla kilo almadan aynı zamanda belirli egzersizler kapsamında da dengeli beslenme ile kedilerin ömrü daha fazla uzamaktadır. O yüzden bu dostlarımız için doğru besin takviyeleri eşliğinde hazırlanmış önemli markalar dahilindeki yetişkin kedi mama çeşitleri, birbirinden farklı lezzetlerde değişik zamanlarda sunulmalıdır.

Yetişkin Kediler İçin Farklı İçeriklerdeki Mama Çeşitleri

Özellikle enerji ihtiva eden ve aynı zamanda bünyesini güçlü tutmaya devam eden kedi mamaları mutlaka tercih edilmelidir. Bunlar içerisinde kuzu etli ve pirinçli mamalar, tavuklu yetişkin kuru kedi mamaları; somonlu ve pirinçli hazırlanmış mamalar ile birlikte doğal bir yapı içerisindeki biftekli ve tavuklu mamalar da değişik zamanlarda tercih edilmelidir. Tamamen lezzetli bir şekilde kedilerin damak tadına uygun olarak hazırlanmış bu mamalar, farklı zamanlarda can dostlarımıza sunulmalı ve onların keyifle tüketmeleri adına sunulmalıdır. Site bünyesinde tamamen büyük markalar eşliğinde kategori olarak yerleştirilmiş birbirinden değişik mama çeşitleri, tam da yetişkin kediler adına özel olarak hazırlanmış şeklinde sipariş verilebilir.

Yetişkin Kedilerin Sağlığı İçin Doğru Besin Takviyeli Mamalar

Özellikle kedilerin bağışıklık sisteminin her daim güçlü olması adına mutlaka mineral ve vitaminler ile birlikte et, tavuk; somon ve biftek gibi yiyeceklerin bir arada bulunduğu değişik tatlardaki mamalar tercih edilmelidir. Bu şekilde kedilerin bünyeleri her daim güçlü kalarak çevresel faktörler ile birlikte farklı bakterilerden de etkilenme durumları söz konusu olmaz. Çok uygun fiyatlar eşliğinde farklı tatlarla hazırlanmış mamalar, site bünyesinde can dostlarımız için sizleri bekliyor.

ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER
Trendline Adult Cat Food Tavuklu Kedi Maması 15 Kg.
Ücretsiz Kargo
Trendline Adult Cat Food Tavuklu Kedi Maması 15 Kg.
235 TL 189,90 TL %19
Son Tüketim Tarihi: 2018-06-15
15kg

Kısırlaştırılmış tüm kedilerin kullanımı için uygundur

Kedinizin günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılar

Karides: D vitamini, selenyum ve kalsiyum bakımından çok lezzetlidir.

Omega 3 vitamini içerir

Pro Choice Pro33 Somonlu ve Karidesli Kısırlaştırılmış Kedi Maması 15Kg %16
Pro Choice Pro33 Somonlu ve Karidesli Kısırlaştırılmış Kedi Maması 15Kg
Kısırlaştırılmış Tüm Kediler İçin
569,99 TL
675,00 TL
Hızlı Gönderi - Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle

Yetişkin Yaş ve Kuru Kedi Maması

Yetişkin kedilerin capcanlı gözlerle hayatına devam etmesi, esnek kaslara sahip olması ve bakımlı tüyler ile birlikte her daim düzgün bir görünüş yakalamaları adına, mutlaka doğru yiyeceklerle bir araya getirilmiş kuru mamalar tercih edilmelidir. Yanına eklenecek bir kap su ile mutlaka verilmesi gereken bu mamalar, özellikle kedilerin daha kolay bir şekilde tüketmesi nedeniyle kedi severler bu mamalara daha fazla odaklanmaktadır. En önemli özelliklerinden biri de kuru bir mama üretimi altında gerçekleştiğinden dolayı, daha az dışkı durumu sağlamakta ve sıkı olmasına imkan tanımaktadır. Tabii bu da kedilerin daha sağlıklı bir şekilde yaşamalarını sürdürmeleri fırsat veriyor.

 

Farklı Besin Maddeleri İle Yetişkin Kediler İçin Kuru Mama Çeşitleri

Yetişkin kedilerin zamanla bağışıklık sistemi daha fazla düştüğünden dolayı, bu konudan zengin mineral ve vitaminler içerikli yiyecekler ön plana çıkarılmaktadır. Pirinçli ve somonlu kedi mamaları, ya da tavuk ile birlikte biftek veya tahılsız bir şekilde hazırlanmış kuru mamalar değişik karışımlar altında tercih edilmektedir. Özellikle yetişkin yaş ve kuru kedi maması bir araya geldiğinde, en doğru beslenme durumu ortaya çıkmaktadır. Hayvansal kaynaklı protein içeren mama çeşitleri, yoğun et seçeneği ile birlikte kurutulmuş farklı besin takviyesi kapsamında farklı markalar eşliğinde tercih edilebilmektedir.

 

Çok Uygun Fiyatlarla Büyük Markalar Kapsamında Yetişkin Kuru Kedi Mamaları

Kediler için yetişkin dönemlerinde kuru kedi mamaları daha fazla tercih edilmektedir. Zaman içerisinde özellikle bağışıklık sisteminin çökmesi ve bazı hastalıklara yakalanması durumunun önüne mümkün olduğunca geçebilmek için, mutlaka kuru mamaların yanında bir kap su ile onların rahatlıkla tüketebilmesi adına sunulmalıdır. O yüzden büyük markalar eşliğinde damak tatlarına uygun birbirinden farklı lezzetlere sahip olan kuru mamalar, kediler için mutlaka her daim seçim olmalıdır.

Yetişkin Kedi Maması Fiyatları

Yetişkin Kedi Maması Fiyatları

Kediler genel olarak 1 yaşından itibaren yetişkin kabul edilmektedir. Bu dönemden itibaren bakımlarına daha özen gösterilmeli ve özellikle kemik yapısı ile birlikte bazı hastalıkları kapmaması altına, mutlaka yetişkin kedilere özel mamalar tercih edilmelidir.

 

Yavru dönemini tamamlayarak yetişkinliğe geçen kediler, bu dönemlerde dış çevresel faktörlere karşı daha hassas bir hale gelebilmektedir. Çünkü dünyayı tanıdıkça merak duygusuyla birçok değişik eşyaya el atarlar ve dokundukları her eşyalar adına onların bağışıklık sisteminin kuvvetli olması büyük önem taşır. Büyüme dönemleri, hareket kabiliyetleri ve metabolizmaları istenilen seviyeye geldiğinden dolayı daha aktif olur ve daha fazla çalışmaya başlar. Bu yüzden de daha enerjik yiyecekler ön plana çıkmaktadır.

 

Kaliteli Büyük Markalar Eşliğinde Yetişkin Kedi Mamaları Tercih Edilmelidir

Özellikle standart bir kalıp altında hazırlanmış olan yetişkin kedi mamaları, metabolik açıdan yakalanabilecek olan hastalık veya farklı kötü durumlar adına bağışıklığın oluşmasına herhangi bir şekilde fırsat vermez. Burada özel karışımlar kapsamında hazırlanmış büyük markalar eşliğinde kaliteli yetişkin kedi mamaları, 1 ve 7 yaş arasındaki kediler adına güven içerisinde elde edilebilir. Bu kapsamda site bünyesindeki özel kategori altında, et yoğunluklu olarak somonlu ve tahılsız, biftek ile birlikte farklı mineral ve proteinlerle takviye edilmiş yetişkin kedi mamaları temin edilebilir.

 

Çok Uygun Fiyatlar Altında Sağlıklı Yetişkin Kedi Mamaları

Kedilerin zaman içerisinde birtakım çevresel faktörlerden etkilenmemesi ve tüylerinin her daim sağlıklı, parlak olması ile birlikte ayrıca gözlerin her daim canlı bakması adına mutlaka kaliteli markaları eşliğinde, yüksek bir ihtiva gösteren besin maddeleri ile hazırlanmış mamalar tercih edilmelidir. Çok uygun yetişkin kedi maması fiyatları altında site bünyesinde can dostlarınızın sağlığı için en doğru mama seçeneklerini bulabilir ve güven içerisinde satın alabilirsiniz.

Yetişkin Kedi Maması Nasıl Seçilmeli?

Yetişkin Kedi Maması Nasıl Seçilmeli?

Hayatımıza renk katan ve evimizin neşesi olan kediler, insanlık tarihi boyunca yanımızda olmuş ve bize arkadaşlık etmişlerdir. Kedilerin evcilleşmesi ve doğal yaşam alanlarının ciddi oranda azalması nedeniyle artık onları sahipleniyor ve aynı yaşam alanını paylaşıyoruz. Biyolojik olarak sahip olduğumuz farklılıklardan dolayı, kedilerin besin ihtiyaçları ile insanların besin ihtiyaçları farklılık gösterir. Bu yüzden insanların tükettiği gıdalar kedilere verilmemeli, onların mamaları özel olarak seçilerek, vücutlarının ihtiyacı tam olarak karşılanmalıdır.

 

Yetişkin kediler nasıl beslenmeli ve yetişkin kedi maması nasıl seçilmeli?

 

- Yetişkin Kedi Uygun Mama Seçimi:

Yetişkinden yavru kediye, kısırlaştırılmış kediden yaşlı kedilere kadar tüm yaş gruplarının beslenmesi ve besin ihtiyaçları değişir. Bu yüzden kedilerin beslenmesinde öncelikli olarak yaş grubu ve özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Kedilerin sahip olduğu çeşitli rahatsızlıklar bulunuyorsa mamalar bu durumlara uygun olarak seçilmelidir. Örneğin obezite hastası kedilere normal yetişkin mamaları kesinlikle verilmemeli, uygun diyet mamalar seçilerek beslenme düzeni oluşturulmalıdır.

 

- Yetişkin Kedi Maması Tat ve İçerik:

Yetişkin kedi mamaları birçok farklı lezzet ve türde üretilmektedir. Kedi sahipleri yaş mama ve kuru mama olarak kedilerin menülerine çeşitlilik katabilir, destek vitamin ve gıda takviyeleri ile kedilerin beslenmesini zenginleştirebilirler. Kedi maması tercihlerinde içeriğin kedinin yaşına uygun olması ve mamaların taze olması göz önünde bulundurulması gereken en önemli konudur. Kedi mamaları tavuklu, etli, balıklı ve daha birçok farklı tat seçeneği ile bulunuyor.

 

Kedi sahipleri hep aynı tat mama almak yerine, bir kaç farklı tada sahip mama almalı ve bu sayede kedilerin beslenmesine çeşitlilik katması gerekmektedir. Sürekli aynı lezzete sahip mamaların verilmesi nedeniyle kediler bu mamadan bıkabilir ve yemeyi reddederek sağlıklarının bozulmasına neden olunabilir. Mama seçimlerinde içerik yönünden uygun vitamin ve mineral içeren mamaların seçilmesi tavsiye edilmektedir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.