Yavru Köpek Mamaları

Yavru dostlarımızın anne sütünden kesildiği dönemden sonra kullanılması gereken mamalardır.Genellikle ufak tanecikler seklinde olup, yeme kolaylığı sağlamaktadır. Protein ve mineraller açısından zengin içerige sahip olmaları sayesinde bağışıklık sistemlerine mükemmel bir destek sağlar. Anne sütünde de bulunan beyin ve görme fonsiyonlarının gelişimine katkıda bulunan DHA ( Docosahexaenoic Asit) maddesi içerir.

Yüksek sindirilebilirliğe sahip protein ve karbonhidrat içerikleri sayesinde sindirimi maksimum seviyeye çıkararak dışkı yoğunluğu azaltmakta ve gaz yoğunluğunu engellemektedir. Hücrelerinin beslenmesini sağlayan glutamin amino asidi ve diğer besleyiciler ile sağlıklı bir sindirim gerçekleşmiş olur. Yavru köpeğinize sağlıklı bir yeme alışkanlığı edinmesi için Yaş köpek mamaları ve Kuru köpek mamaları birbirine orantılı olarak verilmelidir. İki mamaya da alışması için isterseniz karıştırarak verebilirsiniz.


Yavru Köpekler İçin Mama Seçimi Önemlidir

Özellikle yetişkin dönemine kadar yavru köpekler için mama seçimi büyük önem taşır. Eğer sadece yaş mama ile köpekler beslenir ise o zaman ileriki dönemlerde kuru mamayı çok fazla istemezler. Bu da onların dengeli beslenme durumunu ortadan kaldırır. Bu yüzden yavru dönemlerinde hem kuru hem de yaş mamalar dengeli şekilde doğru biçimde sunulmalıdır. Özellikle yetişkin ve yaşlı dönemlerinde kuru mama oldukça önemli hale geldiğinden dolayı mutlaka belli aralıklarla yaş mamanın yanı sıra, ileriki dönemlerde alışması için verilmelidir. Köpeklerin metabolizmasını güçlendirmek, onların farklı bakteri ya da mikroorganizmalarda doğru şekilde korumak için içeriğinde yoğun et ve sebze çeşitleri ile birlikte, değişik mineral veya vitaminlerin bulunduğu karışımlar doğru şekilde tercih edilmelidir.


İlk Dönemler Doğru Mama Seçimi Köpeğin Sağlığı İçin Dikkatle Seçilmelidir

Özellikle bazı köpekler anne sütü çok fazla küçük tüketmediğinden dolayı birtakım hastalıklara yakalanma riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. O yüzden bu dönemlerde takviye mama çeşitleri ile birlikte yavru köpekler adına verilen süt tozu seçenekleri de değerlendirilmelidir.

Devamını Göster

Pro Choice - Pro Choice Kuzulu 3 Kg Yavru Kuru Köpek Maması
Pro Choice Kuzulu 3 Kg Yavru Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo   
Ekstra İndirimli Fiyat! 48.12 TL + KDV
Kazancın 3.62TL
Pro Choice - Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli Küçük Irk Köpek Maması 3 Kg (3 Adet) Yatak Hediyeli
Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli Küçük Irk Köpek Maması 3 Kg (3 Adet) Yatak Hediyeli
aynı gün kargo   
Hediyeli Ürün
Ekstra İndirimli Fiyat! 166.35 TL + KDV
Kazancın 12.53TL
Pro Choice - Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli 3 Kg Küçük Irk Kuru Köpek Maması
Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli 3 Kg Küçük Irk Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo   
Ekstra İndirimli Fiyat! 55.45 TL + KDV
Kazancın 4.18TL
Pro Choice - Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli Küçük Irk Yavru Köpek Maması 3 Kg (3 Adet) Yatak Hediyeli
Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli Küçük Irk Yavru Köpek Maması 3 Kg (3 Adet) Yatak Hediyeli
aynı gün kargo   
Hediyeli Ürün
Ekstra İndirimli Fiyat! 166.35 TL + KDV
Kazancın 12.53TL
Pro Choice - Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli Küçük Irk Yavru Köpek Maması 3 Kg
Pro Choice Kuzu Etli ve Pirinçli Küçük Irk Yavru Köpek Maması 3 Kg
aynı gün kargo   
Ekstra İndirimli Fiyat! 55.45 TL + KDV
Kazancın 4.18TL
Pro Choice - Pro Choice Kuzulu 12 Kg Yavru Kuru Köpek Maması
Pro Choice Kuzulu 12 Kg Yavru Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Ekstra İndirimli Fiyat! 165.39 TL + KDV
Kazancın 12.46TL
Royal Canin - Royal Canin Tavuklu 3 Kg Cocker Yavru Kuru Köpek Maması
Royal Canin Tavuklu 3 Kg Cocker Yavru Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Reflex - Reflex Biftekli Yavru Kuru Köpek Maması 15 Kg
Reflex Biftekli Yavru Kuru Köpek Maması 15 Kg
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Stokta Kalmadı
Eukanuba - Eukanuba Kuzulu Yavru Köpek Maması 12Kg
Eukanuba Kuzulu Yavru Köpek Maması 12Kg
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Toplam 103 ürün görüntüleniyor.
1 2

Yavru Köpek Maması Fiyatları

Köpek maması seçimi yapılırken bazı kriterler baz alınmak suretiyle seçim yapmak çok önemlidir. Köpeklerin yavru döneminden yaşlılık zamanına kadar sürekli bir şekilde sağlıklı kalabilmesi için mutlaka doğru mama seçimi yapmanın önemi oldukça büyüktür. Bu kapsamda köpeğin cinsine, ırkına; boyutlarına ve metabolizma ile bağışıklık sistemi kapsamındaki hastalığına bağlı olarak farklı içeriklere sahip olan mamaların seçimi değişebilmektedir. Elbette buna göre yavru köpek maması fiyatları da içeriğindeki farklı yiyecek seçenekleri dahilinde değişebilmektedir. Karışımın mamaya yerleştirileceği bilgisayara bağlı olarak ve aynı zamanda markalar eşliğinde fiyatlar birtakım farklılıklar yaratabilmektedir.

kopek-mamasi-nasil-secilir

Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Kalitesine her zaman güvenebileceğiniz pek çok yavru köpek maması çeşitleri için her zaman enmama.com.tr adresini tercih edebilirsiniz. Yavru köpeğinize gönül rahatlığıyla yedirebileceğiniz mama çeşitleri arasında ise; tavuk etli yavru köpek maması, Kuzu etli yavru köpek maması, Büyük ırk yavru köpek maması, Küçük ırk yavru köpek maması, Somon balıklı yavru köpek maması gibi alternatifler bulunmaktadır.

Yavru Köpek Hangi Mama İle Beslenmeli?

1 yaşın altındaki her köpek yavru sayılmaktadır. Yavru köpeklerin gelişiminde doğru mama seçimi çok önemlidir. Ayrıca yavru köpeğinizi büyük ırk ise büyük ırk yavru köpek maması ile küçük ırk yavru köpek ise küçük ırk yavru köpek maması ile beslemeniz, köpeğinizin sağlıklı gelişimi açısından önem taşımaktadır. Köpeğiniz bir yetişkin oluncaya kadar yani 1 yaşına gelinceye kadar onu yavru köpek maması ile beslemeniz son derece doğru bir tercih olacaktır.

Yavru Köpek Nasıl Beslenmeli?

1 yaşın altında ve henüz daha yavru olan köpeğinizi sabah ve akşam olmak üzere yavru köpek maması ile iki öğün olarak beslemeniz köpeğinizin sağlıklı gelişimi açısından oldukça önemlidir. Minik dostunuz 1 yaşından sonra artık bir yetişkin olacaktır. Köpeğinizin kilosuna göre, köpeğinizi yavru köpek maması paketi üzerinde belirtilen günlük kullanım miktarına uygun olarak beslemeniz, onun sağlığı açısından önemlidir.

Kaliteli olan bir yavru köpek maması içerdiği vitamin, mineral, protein gibi minik köpeğinizin günlük ihtiyacı olan önemli özellikleri yeterli düzeyde barındırır ve onun gelişimini en sağlıklı şekilde tamamlamasına yardımcı olur. Yavru köpekler son derece hassas canlılardır. Bu nedenle beslenmelerine özen gösterilmesi son derece yararlı olacaktır. Yavru köpeğinizin her zaman seveceği ve yedikçe de sağlıklı büyüyeceği en kaliteli yavru köpek maması çeşitleri için her zaman enmama.com.tr'yi ziyaret edebilir ve bu adres üzerinden en iyi mamayı güvenerek temin edebilirsiniz.

ucuz-kopek-mamasi

En İyi Yavru Köpek Maması

Yavru köpekler genel olarak gelişim süreçlerinde olduklarından dolayı mutlaka onların kemiklerinin gelişimi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve mama eğitimi konusunda da onlara yardım edecek seçenekler tercih edilmelidir. Bunu sağlamak adına ise günümüzde en iyi yavru köpek maması çeşitleri genel olarak büyük markalar dahilinde elde edilebilmektedir. Dünya çapında tercih edilen ve Türkiye'de de çok fazla ilgi gören farklı markalar eşliğindeki kaliteli mama seçenekleri, birçok değişik özel yiyecek karışımları ile birlikte yavru köpeklerin gelişimini önemli bir katkı sağlamaktadır. O yüzden can dostunuzun sağlıklı bir biçimde yetişkin dönemini geçebilmesi adına mutlaka, önemli markalar dahilinde yavrular için özel olarak hazırlanmış mamaları tercih etmek büyük önem arz etmektedir.

Değişik Seçenekler Kapsamında Yavru Köpekler İçin Mamalar

Özellikle 1 yaşına kadar köpekler yavru olarak geçmektedir. Bu dönemde onların dengeli beslenmesi ve protein ya da vitamin ile birlikte farklı mineral yapılarına bağlı olarak onu güçlendirecek mamaların sunulması büyük bir önem arz etmektedir. Bu kapsamda mutlaka kuru mama çeşitleri ön plana çıkarılmalıdır. En iyi markalar kapsamında özel olarak tavuk ya da et yoğunluklu, biftek; somonlu balık seçeneklerin yanı sıra takviye olarak pirinç ve değişik sebzeler de mutlaka farklı zamanlarda köpeklere sunulmalıdır. Bu şekilde onların kemik gelişimi, bağışıklık sistemi ve diğer tüm etmenleri doğru şekilde gelişerek köpeğinizin yetişkin dönemi geçmesine olanak vermektedir.

Farklı Seçenekler Dahilinde Yavru Köpekler Adına Mama Çeşitleri

Bu kapsamda tavuklu ya da etli köpek mamaları, büyük ırklar için tercih edilecek yavru köpek mamalar, bünyesi hassas olan köpekler için yine değişik mama seçenekleri de mutlaka doğru biçimde tercih edilmelidir. Aynı zamanda kuzulu ve somon balık ile birlikte pirinç veya özel takviyeler ile hazırlanmış protein; vitamin ve mineral bazlı yiyecekler de ön plana çıkarılmalıdır.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.