Yavru Kedi Maması

Özellikle 1 ve 12 ay arasındaki yavru kedilerin dengeli bir şekilde beslenmesi adına, günümüzde piyasa üzerinde birbirinden farklı markalar dahilinde yavru kedi maması çeşitleri bulunmaktadır. Sağlam besin içeriklerine sahip olan bu yiyecekler, özellikle henüz yavru iken bünyeleri zayıf olan kediler adına onların farklı çevresel koşullardan ve değişik bakterilerden korumaktadır. Doğal antioksidan özelliği sağlayan ve yüksek düzeyde sindirilebilir proteinler içeren bu besinler sayesinde, hayvan dostlarınız sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürebilmektedir. Bağışıklık sistemine doğrudan etki sağlayan ve antikor üretimini güçlendiren bu yiyecekler, aynı zamanda kedilerin rahatlıkla tüketilmesi adına damak tadına uygun olarak üretimi gerçekleştirilmektedir.

Zengin Mineral Ve Vitaminler İle Yavru Kedi Mamaları

Kedilerin duyusal fonksiyonlarının en iyi şekilde çalışması için ve katkı verecek mineral ve vitaminler ile zenginleştirilmiş kedi mamaları, onların her daim sağlıklı ve enerjik kalmasına imkan tanımaktadır. Bu konuda birçok değişik içeriklere sahip farklı ürünler tercih edilebilir. Tavuk etli yavru kedi mamaları, somonlu ve tavuklu seçenekler; kuru Kedi mama seçenekleri ve kuzulu pirinçli mamalar da ön plana çıkmaktadır. Bütünüyle kaliteli bir denge altında hazırlanmış olan bu mama çeşitleri, yavru kedilerin doğrudan bünyesine odaklanmakta ve onların gelişiminin daha sağlıklı biçimde gerçekleşmesi imkan tanımaktadır.

 

Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kedi Mamaları

Kedilerin uzun ve sağlıklı bir yaşam içerisinde sizlerle beraber kalabilmesi adına mutlaka yavru dönemlerinden itibaren, içeriği zengin bir mineral ve vitaminlere sahip olan kedi mamaları tercih edilmelidir. Bağışıklık sisteminin her daim güçlü olmasına da doğrudan etki yapmaktadırlar. Aynı zamanda hassas deri ve tüyleri adına da güçlü bir etki veren kedi mamaları, Omega 3 ve Omega 6 olmak üzere değişik balık yağları kapsamında bu site bünyesinden çok uygun fiyatlar ile birlikte elde edilebilir.

15kg

Sindirim kolaylığından dolayı kuzu eti tercih edilebilir

Kedinizin günlük vitamin ihtiyacını karşılar

Hamile kediler kullanabilir

Pro Choice Pro 38 Kuzu Etli Yavru Kedi Maması 15Kg %19
Pro Choice Pro 38 Kuzu Etli Yavru Kedi Maması 15Kg
Yavru Ve Hamile Kediler İçin
579,99 TL
715,00 TL
Hızlı Gönderi - Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle

Yavru Kedi Maması Fiyatları

Kedilerin yavru döneminden başlayarak gelişim süreçlerini en sağlıklı biçimde geçirmeleri ve bunu gerçekleştirirken bağışıklıklarını güçlendirmeleri adına, mutlaka doğru besin takviyeleri ile dengelenmiş yavru kedi mamaları tercih edilmelidir. Özellikle her yaştaki kediler için değişik mama çeşitleri bulunmaktadır. Bu çok önemli bir durumdur çünkü kedilerin değişik yaş dönemlerinde farklı besinlere ihtiyaçları bulunmaktadır. En çok da yavru dönemlerinde kediler için yoğunluk olarak et ürünlerinin bulunduğu ve aynı zamanda somonlu seçeneklerin tercih edildiği yiyecekler ön plana çıkmaktadır. Kedilerin yavru döneminde sağlam bir bünyeye sahip olmaları, çevresel faktörlerden etkilenmeden gelişim süreçlerini güven içerisinde geçirmeleri adına, en doğru besin takviyesi yapılmalıdır.

Yavru Kedi Maması Tavsiye

Yavru Kedi Maması Tavsiye

Yavru kedilerin doğru şekilde beslenmeleri, gelişim süreçlerinin sağlıklı biçimde ilerlemesine en önemli katkıyı veren etmendir. Bu yüzden doğru besin takviyeleri ile hazırlanmış olan ve içeriğinde değişik mineraller ve vitaminlerin bulunduğu seçeneklerin tercih edilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Tavuklu ve pirinçli mamalar, somonlu ve tavuklu bir karışım altında hazırlanmış mama çeşitleri ya da tahılsız farklı et seçenekleriyle üretimleri gerçekleştirilmiş mamalar en doğru çeşitlerdir. Kemik yapılarının yavru döneminden itibaren sağlıklı bir şekilde oluşması, eklem ile birlikte diş ve diş etlerinin de yine güçlenmesi adına doğru markalar eşliğinde mamaların tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Yavru Kediler Adına Mama Tavsiyeleri

Özellikle yavru döneminde kedilerin düzenli şekilde gerçekleştirmesi gerektiği mama alışkanlıkları tam olarak oturmamış olur. Bu yüzden daha çok damak tadına uygun olan lezzetli yiyecekler tamamen sağlıklı besin maddeleri ile karıştırılarak sunulmalıdır. Buna özel olarak hazırlanmış birbirinden farklı markalar eşliğinde yavru kedi mamaları bulmak mümkündür. Burada yavru kedi maması tavsiye adına mutlaka öncelikle en başta tavuk, et ve somun ağırlıkla olması ile birlikte aynı zamanda tahılsız; tamamen vücuda sağlıklı mineral ile vitaminlerden oluşmuş seçenekler ön plana çıkarılabilir. Mutlaka kedilerin bağışıklık sistemini güçlendirecek, onların çevresel faktörlerden etkilenmeden değişiş mikroorganizmalar ve bakterilerden uzak kalması adına güç verecek besin takviyesi değerlendirilmelidir.

Yavru Kedi Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yavru Kedi Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yavru kedilerin beslenme düzenleri ve mamaları yetişkin kedilerden farklıdır. Yavru kedilerin sindirim sistemleri daha hassastır bu yüzden de besinlerine çok dikkat edilmelidir. Yanlış besinlerin verilmesi nedeniyle yavru kedilerin sindirim sistemlerinde çeşitli hasarlar görülmesi ve rahatsızlıkların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu yüzden uygun gıdalarla yavru kediler beslenmeli, içerik yönünden zengin ve uygun mamalar yavru kediler için seçilmelidir.

 

Peki yavru kedi maması alırken nelere dikkat edilmeli?

Yavru kedi maması alırken göz önünde bulundurulması gereken hususlar genel başlıklar ile şu şekilde sıralanabilir:

 

- Yavru Kedi Mamasının İçeriği:

Yavru kediler için mamalar özel olarak üretilmektedir. Vitamin ve içerik bakımından zengin, kedinin yaş gruplarına uygun olarak özel içeriklerle üretilmiş ve lezzet açısından da farklı seçeneklere sahip olan mamalar beslenmede kullanılmalıdır. Yavru kediler için kuru ve yaş olmak üzere farklı mama seçeneklerine ulaşılabilir. Kuru mamalar yavru kedilerin ağız ve diş yapısına uygun olarak üretilmektedir. Yetişkin kedi mamaları yavru kedilerin hem besin ihtiyacı için uygun değildir hem de yapısı itibarı ile yeme esnasında ağız sağlığının bozulmasına neden olabilir.

 

- Yavru Kedi Maması Marka Seçimi:

Yavru kediler için birçok farklı markanın ürünü bulunmaktadır. Ancak seçim sırasında göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu mamanın tazeliği ve içerik açısından zenginliğidir. Bu kriterler göz önüne alınarak önce bir kaç farklı mama seçilmeli, yavru kedi en çok hangisini severek yiyorsa bu marka üzerinde yoğunlaşarak beslenmesi yapılmalıdır. Sürekli aynı marka ve aynı mamayı kedilere vermek doğru değildir. Bu yüzden beslenmede çeşitliliğe gidilmeli, ara ara mama markası değiştirilerek ve ek takviye kedi besinleri kullanılarak yavru kedilerin beslenmesi yapılmalıdır.

 

Yeni doğmuş ve daha sütten kesilmemiş yavru kediler için mutlaka anne sütü değerinde sıvı gıdalar kullanılmalı, inek ve keçi sütü gibi besinler kesinlikle doğrudan yavrulara verilmemelidir. Uzman bir veterinerden bu konuda destek alınması da tavsiye edilir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.