Yaşlı Köpek Mamaları

Yaş bakımından belirli bir olgunluğa ulaşmış olan köpekler, beslenmelerinde daha bir özen isterler. Köpeğinizin sağlıklı bir şekilde beslenerek her zaman sağlıklı ve dinamik kalmasını sağlayacak nitelikte üretilmiş olan yaşlı köpek maması ürünleri, yaşlı da olsa köpeğinizin bakımı çok daha kolay bir hal alır. 7 yaşına giren köpeğiniz artık genç bir köpek olarak değerlendirilmemektedir. Bu nedenle 7 yaş ve üzerindeki köpeğinizin beslenmesinde yaşlı köpek maması ürünlerini tercih etmeniz son derece doğru bir tutum olacaktır.


Yaşlı Köpeklere Neden Yaşlı Köpek Maması Verilmeli?

7 yaş ve üzerindeki köpeğiniz artık genç bir köpeğin fizyolojisine sahip değildir. Bu durumda olan köpekler fiziksel olarak genç köpeklere kıyasla daha durgun bir hale gelirler. Bu nedenle normalde olanından çok daha yüksek protein ihtiyaçları söz konusudur. Köpeğinizin ihtiyaç duyduğu protein zenginliği açısından yaşlı köpek maması ürünlerini köpeğinize yedirmeniz son derece yararlı olacaktır. Yaşlanmış durumdaki köpeğinizi her zaman en sağlıklı şekilde beslemek için en iyi köpek maması çeşitlerini enmama.com.tr internet sitesi üzerinde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.


Yaşlı Köpek Maması Çeşitleri

Yaşlı dostunuzun en iyi şekilde beslenmeye devam edebilmesi için yüksek kalitede üretilmiş ve protein bakımından son derece zengin olan yaşlı köpek maması çeşitleri arasında; Kuzu etli yaşlı köpek maması, Tahıl içermeyen Somonlu yaşlı köpek maması, Balıklı yaşlı köpek maması çeşitleri arasından sizin köpeğinizin de çok severek yiyebileceği çeşitleri kolaylıkla bulabileceğiniz enmama.com.tr adresi üzerinde alacağınız her ürün çok sevdiğiniz köpeğinizi özenle besleyecek kalitede üretilmiştir. Köpeğiniz yaşlanmış olsa da ona vereceğiniz mamayı doğru seçtiğinizde daha uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde hayatını kolaylıkla sürdürebilir. Çok sevdiğiniz dostunuzu her zaman sağlıklı görmek sizi de mutlu edecek ve onu beslemek için harcamış olduğunuz her kuruşa değecektir.

Devamını Göster

Pro Choice - Pro Choice Kuzu Etli 12 Kg Yaşlı Kuru Köpek Maması
Pro Choice Kuzu Etli 12 Kg Yaşlı Kuru Köpek Maması
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
Ekstra İndirimli Fiyat! 159.71 TL + KDV
Kazancın 12.03TL
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Yaşlı Köpek Maması Çeşitleri

Köpeklerin sağlıklı beslenebilir olması için piyasada pek çok çeşitli özelliğe sahip olan köpek maması seçeneği bulunmaktadır. Eğer köpeğiniz 7 yaşında ise o artık yaşlı bir köpek olarak değerlendirilmektedir. Yaşlanan köpekler ise eski esnekliklerini ve haraketliliklerini yavaş kayav kaybetmeye başlar ve hareketlerinde yavaşlama görülür. Ayrıca organları da yaşlandığından vücutları daha besleyici özellik barındıran yaşlı köpek maması çeşitlerine gereksinim duyar.

Köpeğime Neden Yaşlı Köpek Maması Vermeliyim?

Köpekler yaşlandığında artık hareketleri yavaşlar. Çünkü bedenleri kadar organları da artık yaşlanmıştır. Vücutları yeterli seviyede hareket edebilmek için daha çok enerjiye ve proteine ihtiyaç duyar. Protein bakımından zengin yaşlı köpek maması çeşitleri ile köpeğinizi beslemeniz onun ileriki hayatında daha sağlıklı olmasına önemli katkı sağlayacaktır. Yaşlı da olsa doğru ve sağlıklı beslenen bir köpek, doğru şekilde beslenemeyen akranlarına göre daha sağlıklı ve hareketli olacaktır. Çünkü vücudu için gerekli olan vitaminlerce zenginleştirilmiş yaşlı köpek maması çeşitleri onu zinde ve dinç tutacak, ihtiyacı olan enerjiyi verecektir.

yasli-kopek-mamasi

7 Yaş Üstü Köpek Maması

7 yaş ve üstü olan köpekler artık yaşlı köpek olarak değerlendirmeye tabi tutulur. Çünkü bu yaş ve üzerindeki köpekler, yetişkin köpeklerle kıyaslandıklarında hareketlerinde ciddi bir yavaşlama söz konusudur. Bunun yanında organları da yaşlanır. Yaşlı olarak kabul edilen köpekler, kolay sindirebilecekleri ve protein ihtiyaçlarını yeterli düzeyde karşılayabilecek özellik ve içeriğe sahip olan 7 yaş üstü köpek maması ile beslenmelidirler. Bunun en önemli sebebi ise köpeğinizin sağlıklı şekilde gerek duyduğu besin ihtiyacının karşılanmasının amaçlanmasıdır. İyi bir bakım olan köpekler yaşlanmış olsalar da uzun yıllar sağlıklı ve enerjik kalabilirler. Gereğinden yüksek protein alacakları mamalar onların sağlıkları açısından olumsuz etki yaratabilmektedir. Bu nedenle yaşlı köpekler için üretilen mamalar protein açısından yetişkin köpek mamalarına oranla daha fakirdir.

Köpeğiniz İçin En İyi 7 Yaş Üstü Köpek Maması

Hiç bir zaman müşterilerine sunduğu ürünün kalitesinden taviz vermeyen enmama.com.tr adresi üzerinden 7 yaş ve üzeri köpeğiniz için en uygun özellik ve protein değerine sahip 7 yaş üzeri köpek maması çeşitlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bu mamaların üzerinde köpeğinize günlük olarak ve kilosuna göre verilmesi gereken miktar her zaman yazılı durumdadır. Paketin üzerindeki yazılı talimata uyarak mama verdiğiniz taktirde sevimli dostunuz ihtiyacı kadar besin alacaktır. Böylece gereksiz ve fazla beslenme durumu söz konusu olmayacaktır.

Köpek Maması Nasıl Bir Ortamda Muhafaza Edilmeli?

Köpek maması paketi açıldığında uygun koşullarda muhafaza edilmemesi halinde bozulur. Bozulan köpek maması ise dostunuzun sağlığını çok ciddi bir şekilde olumsuz olarak etkileyebilmekte ve hastalanmasına dahi sebep olabilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçebilmeniz için köpeğinizin ihtiyacı kadar mamayı aldıktan sonra mama paketini ışık almayan serin ve kuru bir ortamda muhafaza etmeye özen göstermeniz gerekir. Böylece mama uzun süre bozulmadan kalacaktır.

yasli-kopek-mamasi-fiyatlari

Küçük Irk, Orta Irk Ve Büyük Irk Köpek Maması

Köpeklerin yapısına göre hazırlanan ve kolay sindirmeleri için özel karışım ile hazırlanan mama seçenekleri, özel olarak hazırlanmaktadır. Küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk kategorisindeki köpeklerin beslenme alışkanlığına göre hazırlanan özel mamalar, kuru veya konserve şeklinde hazırlanmaktadır. En iyi mama seçimi, köpeğinizin yapısına göre yapıldığı zaman gerçekleşmektedir. Kullanım özellikleri oldukça farklı olan bu ürünlerde, ürün kaliteli farklılık göstermektedir.

Özel Karışım Teknikleri Uygulanmaktadır

Hazırlanan mama ürünleri, tahıllı, az tahıllı kuzu etli, düşük tahıllı balıklı, tahılsız somonlu, tahıllı kuzulu, tahılsız kuzulu, Proplan, balkabağı, hassas köpekler için Spectrum kategorisinde hazırlanmaktadır. 1, 2, 3, 7 ve 15 kg kategorisinde üretilen bu mamalarda, farklı seçenekler bir arada bulunmaktadır. Köpeğinizin tüketim özelliklerine göre bu gramaj seçeneklerinden istediğinizi satın alabilirsiniz. Küçük ırk köpek maması seçeneklerinde, farklı seçenekler bir aradadır. Tahıllı, tahılsız, somonlu, balıklı ve tavuklu seçenekler ön plandadır. Dana ve kuzu gibi seçenekler de bulunmaktadır. Küçük ırk köpeklerinin tüketimi diğer köpeklere göre daha azdır. Köpeğinizin alışkanlığına göre tercih yaptığınız zaman, daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz. Sindirim problemi veya bazı gıdalara alerji durumları, mama seçiminde dikkate alınmalıdır.

Sağlıklı Seçim

Köpeklerde diş sağlığı, diş eti sağlığı, sindirim kategorisi, önemli konulardır. Orta ırk köpek maması seçenekleri kategorisinde tercih edilen bütün ürünler, sağlıklı kullanım kategorisinde tercih edilmektedir. Veteriner tavsiyesi, mama seçiminde de dikkate alınmalıdır. En doğru mama seçeneği köpeğinizin sağlığı için önemlidir. Büyük ırk köpek maması seçeneklerinde de aynı şekilde tavsiye üzerine hareket edilmelidir. Büyük ırklara özel üretilen ürünlerde, karışım seçenekleri de oldukça farklıdır. Satın alma kategorisinde, istenilen bütün gramaj seçenekleri uygun fiyat avantajlarıyla satın alınabilmektedir. Sindirim problemi meydana getirmeyen ve güvenle tüketilen mamalar, her zaman için tercih edilmektedir.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.