Tahılsız Köpek Mamaları

Köpekler bilindiği üzere esasında etçil hayvanlardır. Bu nedenle beslenmelerinde kullanacağınız mamanın tahıl içermemesi köpeğinizin daha sağlıklı kalmasına katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda severek yemesini de sağlayacaktır. Tahılsız köpek maması ile beslenen köpekler doğalarının gerektirdiği şekilde beslenmiş olacaklarından her zaman daha dinç, dinamik ve mutlu olurlar. Köpeğiniz mutlu oldukça siz de mutlu olursunuz.

 

En İyi Tahılsız Köpek Maması Çeşitleri Nereden Alınır?

Popülaritesi her geçen gün çok daha fazla artan tahılsız köpek maması ürünlerini her zaman enmama.com.tr 'da bulabilir ve çok uygun fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Tahılsız köpek mamaları içeriğinde bir hayli yüksek miktarlarda et barındırdığından köpeğiniz tarafından çok sevilir. Doyuruculuk ve lezzet bakımından oldukça mükemmel bir özellik barındırır. İlk kez tahıl içermeyen köpek mama kullanacak olanların bu konuda biraz daha titiz davranmaları oldukça önemlidir.

Tahılsız Köpek Maması Vermeye Nasıl Başlanır?

Uzman veteriner hekimler, tahılsız mamaya geçişin öncelikli olarak düşük tahıl içeren mama verilerek yapılmasını ve daha sonrasında ise tahılsız mamaya geçiş yapılması gerektiği görüşünde hem fikir olarak görüş belirtiyor. Direkt olarak tahılsız mamaya geçiş yapılması durumunda köpeklerde ishal sorunu ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalınmaması için uzman veterinerlerin önerisini dikkate almak son derece yararlı olacaktır. Böylece köpeğinizin sağlığı her zaman korunmuş olacaktır.

Mama Hangi Koşullarda Muhafaza Edilir?

Açılan paket mamalar uygun koşullarda bozulur ve köpeğinizin sağlığı için tehdit oluşturur hale gelir. Böyle bir durum yaşanmaması açısından açılan paketlerin serin, kuru ve karanlık ortamlarda muhafaza edilmesi son derece büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve mutlu köpekler için her zaman sağlıklı mamalar yedirilmesi gerekir. Evinizin içinde veya bahçesinde köpeğinizin her zaman dinamik ve sağlıklı olduğunu görmek sizi de mutlu edecek ve aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir.

Tahılsız Köpek Maması Fiyatları

Tarih boyunca insanların en sadık dostları olarak bilinen köpekler, evcilleştirme süreci nedeni ile insanlar ile beraber yaşamaya başlamışlardır. Köpeklerin sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmesi için cinsine, ırkına, hassasiyetine ve yaşına uygun olan mamaların tercih edilmesi gerekir. En faydalı olan ve en çok tercih edilen mama türlerinin başında, tahılsız köpek mamaları gelmektedir.

En İyi Tahılsız Köpek Maması

En İyi Tahılsız Köpek Maması

Köpeklerin sindirim sistemlerini zorlamadan beslenebilecekleri gıdalarla yaşamlarını geçirmeleri oldukça önemlidir. Bu anlamda en iyi tahılsız köpek maması ile hem besleyici hem de doyurucu öğünler geçirmeleri mümkün olacaktır.

 

Yaşlı Köpekler İçin En İyisi

Kasların yenilenmesi ve kondisyon devamlılığı açısından tahılsız, kolayca sindirilebilen, hem protein hem de yağ oranı düşürülerek hazırlanmış köpek mamaları idealdir. Yetişkinlik dönemini tamamlayıp yaşlılık dönemine girmiş olan köpekler artık eskisi kadar aktif olamayacaktır. Bu sebepten dolayı da kullanılacak ürünler içerisinde protein ile yağ miktarı düşük seviyede olmalıdır. Köpek maması içerisindeki protein ve yağ miktarı arttıkça, köpeklerin hareketliliği de o derece düşmektedir ve bu durum sağlıkları açısından zararlıdır. Bu tarz köpek mamaları, tahılsız olanlardan ayırt edilmeli ve özellikle yaşlı köpeklerin beslenme düzeninden çıkarılmalıdır.

 

Kalp Dostu Mama Türü

Tahıl içermeyen köpek mamaları aynı zamanda kalp dostudur. Köpeklerin kalp ve damar sağlığı açısından büyük faydası bulunmaktadır. Öğünlerini bu gıda ile düzenlemek, ömürlerinin uzamasına ve daha aktif şekilde hareket edebilmelerine olanak sağlar. Tahılsız hazırlanan köpek mamalarından gereken faydayı ve enerjiyi kendileri için üretirler. İçerisinde bulunan diğer besinlerin de doğal olması sayesinde, köpekler için en doğru beslenme programı yerine getirilmiş olur.

 

Tavsiye edilen günlük tüketim miktarı için, paketin üzerinde yazana uymak yeterli olabilir. Köpek mamasının yanında günlük suyu da ihmal edilmemelidir. Farklı türde mama kullanan bireyler, bir anda değiştirmekten ziyade, eski mama içerisine azar azar ekleyerek geçiş sağlamalıdır. Köpeklerin tahılsız mamaya alışması açısından en uygun yöntem budur. Verilecek mama miktarı, köpeğin türü ve yaşına göre değişiklik gösterebilir. Ancak tahılsız mamalar, her köpek için çok uygundur. Köpek dostlarının beslenmesinde sağlıklı, yeterli ve lezzetli öğünler hazırlamak işte bu kadar kolay.

Tahılsız Köpek Maması Faydaları

Tahılsız Köpek Maması Faydaları

Sadık dostlar olarak bilinen ve evlerde en çok tercih edilen köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri, sahiplerinin elindedir. Köpeğin besleneceği köpek mamasının kaliteli olması çok önemlidir. Vitamin açısından zengin, yüksek protein içeren ve köpeğin yaşına uygun olan mamaların tercih edilmesi gerekir. Günümüzde köpek besleme sayısının artması ile beraber onlar için üretilen pet ürünleri de artmıştır.

Köpeklerin biyolojik beslenmesine uygun olan tahılsız köpek maması faydaları ile dikkat çekmektedir. Kuru mama kategorisine giren tahılsız köpek mamalarına en uygun fiyatlar ile sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Tahılsız Köpek Mamaları

Kendi aralarında farklı kategorilere ayrılan köpek mamalarının her birinin özelliği değişmektedir. Doğallığı arayan kişiler, tahılsız köpek mamalarını tercih ederek köpeklerinde yaşanacak olan birçok rahatsızlığın da önüne geçmiş olmaktadır. Glisemik indeksi yüksek olan tahılları içeren tahıllı mamalar, köpeklerde çeşitli rahatsızlıkları tetikler. Bunun önüne geçmek için geliştirdiğimiz tahılsız köpek mamalarımız sayesinde sevimli dostlarınızın sağlığını korumayı hedefliyoruz.

Mama seçimi yaparken köpeklerinizin yaşı çok önemlidir. Yaşlı ya da yavru köpek mamalarının içeriği farklı olduğu için en uygun mama türünün seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Tahılsız Köpek Mamasının Sağladığı Yararlar

İçeriğinde yüksek oranda et bulunan tahılsız köpek mamaları, köpeklerin daha sağlıklı yetişmesine yardımcı olur. Köpekler de içerisinde tahıl ürünü bulunmayan mamaları daha çok sevmektedir. Bunun en temel nedeni de et obur canlılar olmalarıdır.

Evcil havyanlar içerisinde en fazla enerji harcayan hayvan köpektir. Bu nedenle mamalarının kalitesi çok önemlidir. Tahılsız olan mamalar sayesinde yeteri kadar protein elde eden köpekler gün boyu rahat hareket ederler ve dinç olurlar.

Vitamin, protein ve mineral bakımından son derece zengin olan tahılsız köpek mamaları, köpeklerin sürekli tok hissetmelerine yardımcı olurlar. Tüy dökümünün azalmasını sağlayarak alerji oluşumunu engeller. Köpekleriniz için son derece ideal olan tahılsız köpek maması türlerine, sitemizden uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.