Tahılsız Köpek Mamaları

Köpekler bilindiği üzere esasında etçil hayvanlardır. Bu nedenle beslenmelerinde kullanacağınız mamanın tahıl içermemesi köpeğinizin daha sağlıklı kalmasına katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda severek yemesini de sağlayacaktır. Tahılsız köpek maması ile beslenen köpekler doğalarının gerektirdiği şekilde beslenmiş olacaklarından her zaman daha dinç, dinamik ve mutlu olurlar. Köpeğiniz mutlu oldukça siz de mutlu olursunuz.


En İyi Tahılsız Köpek Maması Çeşitleri Nereden Alınır?

Popülaritesi her geçen gün çok daha fazla artan tahılsız köpek maması ürünlerini her zaman enmama.com.tr 'da bulabilir ve çok uygun fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Tahılsız köpek mamaları içeriğinde bir hayli yüksek miktarlarda et barındırdığından köpeğiniz tarafından çok sevilir. Doyuruculuk ve lezzet bakımından oldukça mükemmel bir özellik barındırır. İlk kez tahıl içermeyen köpek mama kullanacak olanların bu konuda biraz daha titiz davranmaları oldukça önemlidir.


Tahılsız Köpek Maması Vermeye Nasıl Başlanır?

Uzman veteriner hekimler, tahılsız mamaya geçişin öncelikli olarak düşük tahıl içeren mama verilerek yapılmasını ve daha sonrasında ise tahılsız mamaya geçiş yapılması gerektiği görüşünde hem fikir olarak görüş belirtiyor. Direkt olarak tahılsız mamaya geçiş yapılması durumunda köpeklerde ishal sorunu ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalınmaması için uzman veterinerlerin önerisini dikkate almak son derece yararlı olacaktır. Böylece köpeğinizin sağlığı her zaman korunmuş olacaktır.


Mama Hangi Koşullarda Muhafaza Edilir?

Açılan paket mamalar uygun koşullarda bozulur ve köpeğinizin sağlığı için tehdit oluşturur hale gelir. Böyle bir durum yaşanmaması açısından açılan paketlerin serin, kuru ve karanlık ortamlarda muhafaza edilmesi son derece büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve mutlu köpekler için her zaman sağlıklı mamalar yedirilmesi gerekir. Evinizin içinde veya bahçesinde köpeğinizin her zaman dinamik ve sağlıklı olduğunu görmek sizi de mutlu edecek ve aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir.

Devamını Göster

Toplam 46 ürün görüntüleniyor.

Tahılsız Köpek Maması Fiyatları

Tarih boyunca insanların en sadık dostları olarak bilinen köpekler, evcilleştirme süreci nedeni ile insanlar ile beraber yaşamaya başlamışlardır. Köpeklerin sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmesi için cinsine, ırkına, hassasiyetine ve yaşına uygun olan mamaların tercih edilmesi gerekir. En faydalı olan ve en çok tercih edilen mama türlerinin başında, tahılsız köpek mamaları gelmektedir.

yetiskin-kopek-mamasi

En İyi Tahılsız Köpek Maması

Köpeklerin sindirim sistemlerini zorlamadan beslenebilecekleri gıdalarla yaşamlarını geçirmeleri oldukça önemlidir. Bu anlamda en iyi tahılsız köpek maması ile hem besleyici hem de doyurucu öğünler geçirmeleri mümkün olacaktır.

Yaşlı Köpekler İçin En İyisi

Kasların yenilenmesi ve kondisyon devamlılığı açısından tahılsız, kolayca sindirilebilen, hem protein hem de yağ oranı düşürülerek hazırlanmış köpek mamaları idealdir. Yetişkinlik dönemini tamamlayıp yaşlılık dönemine girmiş olan köpekler artık eskisi kadar aktif olamayacaktır. Bu sebepten dolayı da kullanılacak ürünler içerisinde protein ile yağ miktarı düşük seviyede olmalıdır. Köpek maması içerisindeki protein ve yağ miktarı arttıkça, köpeklerin hareketliliği de o derece düşmektedir ve bu durum sağlıkları açısından zararlıdır. Bu tarz köpek mamaları, tahılsız olanlardan ayırt edilmeli ve özellikle yaşlı köpeklerin beslenme düzeninden çıkarılmalıdır.

Kalp Dostu Mama Türü

Tahıl içermeyen köpek mamaları aynı zamanda kalp dostudur. Köpeklerin kalp ve damar sağlığı açısından büyük faydası bulunmaktadır. Öğünlerini bu gıda ile düzenlemek, ömürlerinin uzamasına ve daha aktif şekilde hareket edebilmelerine olanak sağlar. Tahılsız hazırlanan köpek mamalarından gereken faydayı ve enerjiyi kendileri için üretirler. İçerisinde bulunan diğer besinlerin de doğal olması sayesinde, köpekler için en doğru beslenme programı yerine getirilmiş olur.

Tavsiye edilen günlük tüketim miktarı için, paketin üzerinde yazana uymak yeterli olabilir. Köpek mamasının yanında günlük suyu da ihmal edilmemelidir. Farklı türde mama kullanan bireyler, bir anda değiştirmekten ziyade, eski mama içerisine azar azar ekleyerek geçiş sağlamalıdır. Köpeklerin tahılsız mamaya alışması açısından en uygun yöntem budur. Verilecek mama miktarı, köpeğin türü ve yaşına göre değişiklik gösterebilir. Ancak tahılsız mamalar, her köpek için çok uygundur. Köpek dostlarının beslenmesinde sağlıklı, yeterli ve lezzetli öğünler hazırlamak işte bu kadar kolay.

yetiskin-kopek-mamasi-cesitleri

Tahılsız Köpek Maması Faydaları

Sadık dostlar olarak bilinen ve evlerde en çok tercih edilen köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri, sahiplerinin elindedir. Köpeğin besleneceği köpek mamasının kaliteli olması çok önemlidir. Vitamin açısından zengin, yüksek protein içeren ve köpeğin yaşına uygun olan mamaların tercih edilmesi gerekir. Günümüzde köpek besleme sayısının artması ile beraber onlar için üretilen pet ürünleri de artmıştır.

Köpeklerin biyolojik beslenmesine uygun olan tahılsız köpek maması faydaları ile dikkat çekmektedir. Kuru mama kategorisine giren tahılsız köpek mamalarına en uygun fiyatlar ile sitemizden ulaşabilirsiniz.

Tahılsız Köpek Mamaları

Kendi aralarında farklı kategorilere ayrılan köpek mamalarının her birinin özelliği değişmektedir. Doğallığı arayan kişiler, tahılsız köpek mamalarını tercih ederek köpeklerinde yaşanacak olan birçok rahatsızlığın da önüne geçmiş olmaktadır. Glisemik indeksi yüksek olan tahılları içeren tahıllı mamalar, köpeklerde çeşitli rahatsızlıkları tetikler. Bunun önüne geçmek için geliştirdiğimiz tahılsız köpek mamalarımız sayesinde sevimli dostlarınızın sağlığını korumayı hedefliyoruz.

Mama seçimi yaparken köpeklerinizin yaşı çok önemlidir. Yaşlı ya da yavru köpek mamalarının içeriği farklı olduğu için en uygun mama türünün seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tahılsız Köpek Mamasının Sağladığı Yararlar

İçeriğinde yüksek oranda et bulunan tahılsız köpek mamaları, köpeklerin daha sağlıklı yetişmesine yardımcı olur. Köpekler de içerisinde tahıl ürünü bulunmayan mamaları daha çok sevmektedir. Bunun en temel nedeni de et obur canlılar olmalarıdır.

Evcil havyanlar içerisinde en fazla enerji harcayan hayvan köpektir. Bu nedenle mamalarının kalitesi çok önemlidir. Tahılsız olan mamalar sayesinde yeteri kadar protein elde eden köpekler gün boyu rahat hareket ederler ve dinç olurlar.

Vitamin, protein ve mineral bakımından son derece zengin olan tahılsız köpek mamaları, köpeklerin sürekli tok hissetmelerine yardımcı olurlar. Tüy dökümünün azalmasını sağlayarak alerji oluşumunu engeller. Köpekleriniz için son derece ideal olan tahılsız köpek maması türlerine, sitemizden uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.