Tahılsız Kedi Maması

Kedilerin doğal yaşamı gereği tüketmeleri gereken birtakım farklı yiyecekler bulunmaktadır. Bunlar içerisinde balık türü seçenekler olmak üzere tavuk ya da biftek ile birlikte taze meyveler ve yumuşak yiyecekler yer almaktadır. Bütün bunların özel olarak karışım haline getirilmiş şekilde sunulan değişik tahılsız kedi mamaları da, kedilerin güven içerisinde tüketmesine olanak vermektedir. Özellikle hassas bir yapıya sahip olan kediler, farklı yaş grupları dahilinde doğru bir şekilde beslenmediği zaman birtakım hastalıklar geçirebilmektedirler. Aynı zamanda bağışıklık sistemi yaş ilerledikçe düştüğünden dolayı, tahılsız mama çeşitleri kediler için özel olarak sunulmalıdır.

 

Sağlıklı Tahılsız Kedi Mamaları

Özellikle kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi adına mutlaka doğru gıda takviyesi ile gerçekleştirilmiş kedi mamaları sunulmalıdır. Bu bağlamda protein oranı yüksek ve karbonhidrat ile yağ oranı düşük olan mamalar, Aynı zamanda özel Alberta kuzu eti ile birlikte domuz ve bizon etlerinin karışımı kapsamında onları damak tadına en uygun şekilde hazırlanmaktadır. Tabi bu bağlamda sağlıklarının yanı sıra damak tatlarını da en uygun yiyecekler büyük markalar eşliğinde kedilere sunulmaktadır. Doğal yaşamları gereği taze meyve ve yumuşak yiyecekleri ön plana çıkaran kediler, özellikle somonlu balık ve tavuk yoğunluklu çeşitleri ile birlikte pirinç karışımı mamaları çok fazla tüketmektedirler. Bu da onların özellikle ileriki zamanlarda kısırlaştırıldıklarında ve yaşlı dönemlerinde önemli bir enerji kaynağı olarak katkı sağlamaktadır.

Farklı Markalar Eşliğinde Tahılsız Kedi Mamaları

Günümüzde büyük markalar dahilinde birbirinden değişik kedi mamaları bulunmaktadır. Özellikle tahılsız olarak hazırlanmış ve içeriğinde zengin mineral ile vitaminlerin bulunduğu kedi mamaları, site bünyesinde çok uygun fiyatlarda halinde elde edilebilir. Farklı yaş kriterlerine bağlı olarak elde edilebilecek olan mamalar, kedilerin metabolizmasını dengeye sokarken aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER
N&D Tahılsız Tavuklu Narlı Yetişkin Kuru Kedi Maması 1,5 Kg
Ücretsiz Kargo
N&D Tahılsız Tavuklu Narlı Yetişkin Kuru Kedi Maması 1,5 Kg
375 TL 309,00 TL %18
Son Tüketim Tarihi: 2018-06-15

Tahılsız Kedi Maması Fiyatları

Evinizde yetiştirdiğiniz can yoldaşınız biricik kedinizin sağlıklı beslenmesi elbette sizin için çok önemli konuların başında gelmektedir. Kediniz ister yavru olsun, iter yetişkin isterse de yaşlı olsun her zaman ilgi ve özen ister. Kediler bilindiği üzere et obur hayvanlardır.

 

Et obur bir beslenme özelliğine sahi olan hayvanınıza verebileceğiniz en ideal besin kaynağı tahıl içermeyen kedi mamaları olacaktır. Ancak bu durum kedi ırklarına göre de farklılık göstermektedir. Bu nedenle sağlıklı bir kedi için sağlıklı besleyiciliği olan tahılsız kedi mamaları her zaman en doğru tercih olacaktır. Tahılsız kedi maması faydaları arasında en önemlisi kedinin doğasına uygun şekilde besleniyor olmasıdır. Tahıl ve tahıl ürünleri kedinin beslenme tipiyle pek fazla uyumluluk göstermez. Bu bakımdan tahıl içermeyen mamaları tüketen kediler vücutlarının ihtiyaç duyduğu proteini bol miktarda alırlar. Bu sayede tahıl içerikli mamalarla beslenen kedilere göre çok daha sağlıklı bir beslenme söz konusudur.

 

Tahılsız Kedi Maması Seçenekleri Nelerdir?

Kedinizin çok severek yiyebileceği her biri birbirinden sağlıklı ve güvenilir kalitede tahıl içermeyen kedi maması seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar arasında tercih edebileceğiniz Tavuk etli ve tahıl içeriği olmayan mamalar, Kuzu etli ve tavuk içermeyen mamalar, Balıklı ve tahıl içermeyen kedi maması seçenekleri mevcuttur.

Tahılsız Kedi Maması Tavsiye

Tahılsız Kedi Maması Tavsiye

Tahılsız kedi mamaları diğer tahıllı mamalara göre daha fazla besin değerine sahip olduğu için kedi sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Özellikle, ilk kez tahılsız kedi maması kullanacak olan kişiler, tahılsız kedi maması tavsiye ve kullanım önerilerine çok dikkat etmelidir.

 

Uzmanlar tarafından kedilerin cinsine, boyutuna ve sağlık durumlarına göre tavsiye edilen kedi mamaları ve kullanım şekilleri evcil dostların doğru beslenme şartlarını sağlamaları için de önemlidir. Bu açıdan tahılsız kedi mamaları konusunda en önemli beslenme tavsiyesi, gün içerisinde mamaların ne kadar oranda tüketilmesi gerektiğidir. Bu tavsiye genellikle mamaların arka kısmında yazılırken, bazen yetersiz bilgi durumu da oluşmaktadır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda bir veteriner yardımı ile de kedi mama tüketimi hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer, daha önce kedi beslemiş iseniz kedinizin boyut, yaş ve yeme alışkanlığını göz önünde bulundurarak, beslenme durumunu ayarlayabilirsiniz.

 

Tahılsız Kedi Mamalarında Ölçünün Önemi

Tahılsız kedi mamaları besin değeri açısından zengin bir yapıya sahip olsa da fazla tüketildiğinde sağlık açısından olumsuz sonuçlar verebilir. Bu nedenle, kedinizin durumuna göre ölçü kriterine dikkat etmeniz gerekir. Sevimli dostunuzun sağlıklı bir beslenme döngüsünde olmasını istiyorsanız ölçü unsuruna da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü her ne kadar besin değeri yüksek mamalar tüketilse de her şeyin fazlası kediniz için de zararlı olacaktır. Mutlaka, beslenme ve ölçüyle ilgili aş, boyut ve ağırlık gibi unsurlara dikkat etmelisiniz.

 

Tahılsız Kedi Mamaları Kullanım Süresi

Tahılsız kedi mamalarını kediler için herhangi bir süre belirlemeden kullanabilirsiniz. Sadece önemli bir tavsiye olarak yaş kriterine dikkat ederek, tahılsız kedi maması kullanmanız gerekir. Her yaşta farklı besin değerine ihtiyaç duyan kediler, doğru beslenme için yaşa uygun yiyecekler tüketmelidir. Yaş kriterini göz önüne aldıktan sonra dilediğiniz süre kadar tahılsız mama kullanabilirsiniz.

Neden Tahılsız Kedi Maması Kullanılmalı?

Neden Tahılsız Kedi Maması Kullanılmalı?

Fiyat olarak diğer kedi mamalarından daha yüksek fiyata sahip olan tahılsız kedi mamaları, kedi besleyenler için de farklı sorulara neden olmaktadır. Özellikle, kediler için neden tahılsız kedi maması kullanılmalı? sorusu kedi sevenlerin sıklıkla sorduğu sorulardan birisidir.

 

Tahılsız kedi mamaları, kedilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan içeriğe sahip ve adından da anlaşılabileceği gibi herhangi bir tahıl ile üretilmeyen, yüksek besleyici maddelere sahip bir mama türüdür. Fakat tahılsız kedi mamaları da içerik ve besleyicilik açısından farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Ama genel olarak, herhangi bir tahıldan üretilmeden, tamamen kedilerin sevdikleri et ve et ürünlerinin yanı sıra besleyici değerleri yüksek meyve ve diğer gıdaların mama ile harmanlanması sonrasında üretilmektedir.

 

Bu sayede kediler hem gereksiz tahıl besinlerini almayacak hem et ürünleri ile beslenecek hem de gıda desteği olarak verilen meyveler sayesinde daha sağlıklı beslenme düzeni elde edecektir. Bu nedenle, tahılsız kedi mamaları, kedilerin doğru beslenme sağlayabilmeleri için kullanılması gereken mamalardan birisidir.

 

Tahılsız Kedi Mamalarının Çeşitleri

Tahılsız kedi mamaları içerik bakımından farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitlerin en belirgin özellikleri verimli ve destekli gıdalarda oluşmasıdır. Bazı mamalarda ise az oranda da olsa tahıl ürünü yer almaktadır. Tahılsız kedi mamaları şu şekilde çeşitlenmektedir;

 

- Sığır etli kedi maması

- Balıklı ve sebzeli kedi maması

- Tavuklu ve balıklı kedi maması

- Ördekli ve somonlu kedi maması

- Kuzu etli ve sebze takviyeli kedi mamasıdır.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.