Press Kemikler

Evdeki şirin dostlarımız için hazır yiyecekler, her zaman için pratik çözüm haline gelmiştir. Bu kategoride en çok tercih edilen ürünlerden biri pres kemik seçenekleridir. Bu ürünler, köpekler için özel olarak belirlenmiş seçeneklerin preslenmesi ile oluşturulmuştur. Kemik şeklinde şirin bir görünüme sahip bu seçenekler, değişik gramaj özelliklerine göre üretilmektedir. 20 cm, 32 cm, 3’lü paket ve 25 gr dörtlü paket gibi seçeneklerle üretilmektedir.

 

Beyaz press ve natürel gibi kategorilerde üretilen köpek press kemikler, sağlıklı özelliklere sahiptir. Sütlü pres kemik seçenekleri de bu kategoride tercih edilmektedir. 50- 60 gr ağırlık seçenekleriyle üretilen kemikler, farklı ağırlık kategorisine sahip olabilmektedir. Bağırsak ve deri gibi hayvansal kategorilerden üretilen pres kemik seçenekleri, iki günde bir verilmelidir. Köpeğin cinsine göre dikkatli verilmelidir. Bazı köpeklerin bünyesi kuvvetli olduğu için günde bir tane yiyebiliyor. Ancak bazı köpeklerin bünyesi ve sindirim sistemi problem teşkil edebilmektedir.

 

Kullanım Özelliklerine Dikkat Etmek Gerekir

Köpeğinizin bedensel yapısına göre mama ve pres kemik seçenekleri, en uygun zamanlarda verilmelidir. Pres kemik kategorisinde kullanım bilgilerinin tam anlamı ile bilinmesi oldukça önemli bir konudur.

 

Pratik Özelliklere Sahiptir

Pres ve kuru olduğu için, kullanımı çok pratik olan bu ürünler, sağlam ve sert yapısı nedeniyle ufalanmamaktadır. Koku yapmayan ve bakteri oluşturmayan yapısal özellikleriyle tercih edilen bu ürünlerde, istediğiniz kaliteli kullanım seçeneklerini elde edebilirsiniz. Islatılmadan köpeğe verilen bu ürünler, fazla verilmemelidir. Üzerinde kullanım ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Köpeğin yapısına göre günde bir veya iki günde bir verilebilir. Köpek sağlığı düşünülerek imal edilen bu ürünlerde, zararlı her hangi bir içerik bulunmamaktadır. Tamamen hayvansal özelliklere sahip ürünlerdir. Kimyasal her hangi bir içeriğe sahip olmayan bu gıdalar, gönül rahatlığı ile verilebilir.

Köpekler için Press Kemik Fiyatları

Yararlı besin maddelerinin bir araya getirilerek sunulduğu press kemik çeşitleri içerisinde, hayvanların daha sağlıklı ve enerji dolu yaşamını sürdürebilmesi adına farklı besinler yer almaktadır. Doğal görünümleri ile birlikte evcil hayvanım rahatlıkla tüketebilmesi hazırlanmıştır.

 

Özellikle üretim aşamasında herhangi bir zararlı kimyasallar kullanılmamıştır ve tavuk göğsü ile birlikte, taze sığır derisi gibi etkileyici besinlerin karışımıyla bir araya getirilerek hazırlanmıştır. Ayrıca evcil hayvanların tam damak tadına uygun lezzetlerle bir araya getirilmiş olan bu kemik çeşitleri, bütün farklı cinslerdeki köpekler için rahatlıkla değerlendirilebilmektedir. İçeriğinde daha çok genel olarak 0 sığır derisi bulunmaktadır ve uzun ömürlüdür.

 

Ortak şekilde bütün farklı cinsteki köpeklerin çok sevdiği ve ödül olarak bayılarak tükettiği bir press kemik fiyatları noktasında da markasına ve içeriğine bağlı olarak değişebilmektedir. 

Köpek Çiğneme Kemikleri

Köpek Çiğneme Kemikleri

Evimizin en samimi dostlarından biri olan köpekler, özel ve sağlıklı mamalarla beslenmesi gerekir. Bu kategoride dana derisi ve diğer hayvan derilerinden üretilen özel köpek çiğneme kemikleri, tartar oluşumu engellemektedir. Diş ve diş eti sağlığına özel üretilen bu ürünler, köpeğinizin beslenmesinde birinci derecede önemli rol oynayacaktır. Kemik şeklindeki bu ürünler, görünüş olarak da köpeğin psikolojisini etkilemektedir. Ayrıca çiğneme ihtiyacı köpeklerin belli başlı ihtiyacıdır. Bu ihtiyaca cevap veren bu ürünler, özel olarak imal edilmiştir.

Çiğneme Kemik Çeşitleri

Çiğneme Kemik Çeşitleri

Köpek çiğneme kemikleri, her yaştan köpeğin diş ve çene sağlığının korunmasına yardımcı olan unsurlardan birisidir. Bu kemikler, genel olarak köpeklerin sağlığı için farklı malzemelerden üretilen yapay kemik görünümündeki çiğneme amaçlı kullanılan kemiklerdir. Yani, köpek sağlığı için gerçek kemikler çiğneme kemikleri olarak kullanılamaz. Bu açıdan, çiğneme kemik çeşitleri genel olarak deri, naylon, işkembe ve nişasta gibi içeriklerden üretilmektedir. Çiğneme kemik çeşitleri ise dana, dana çubuk, presli kemikler, kurutulmuş kuzu, kurutulmuş dana kuyruk, sütlü burgu gibi farklı çeşitlerden oluşmaktadır.

 

Çiğneme Kemiklerinin Faydaları

Köpeğiniz için kullanılan çiğneme kemikleri özellikle sevimli dostların diş yapıları için oldukça yararlıdır. Sürekli olarak kullanılan kemirme ve çiğneme kemikleri köpeklerde diş plaklarının oluşmasını engelleyerek, diş sağlığına büyük fayda sağlamaktadır. Ayrıca, plak oluşumu nedeniyle ortaya çıkan ağız kokusu ve bakteri gibi durumları da ortadan kaldıran çiğneme kemikleri, köpeklerde çene yapısının da kuvvetlenmesine yardımcı olmaktadır.

 

Küçük yaşlardaki yavru köpekler için ayrı bir öneme sahip olan çiğneme kemikleri, yavru köpeklerin çiğneyerek etrafı tanıma dürtüsünü de gidermektedir. Köpekler için iyi bir oyuncak görevi de gören çiğneme kemikleri köpeklerde eğlence amacıyla da tercih edilen yararlı aksesuarlardan birisidir.

 

Doğru Çiğneme Kemiğinin Seçimi

Çiğneme kemiğinin boyu köpeğinizin tercihine göre belirlenebilir. Köpeğinizin tercih ettiği boyutlarda bir çiğneme kemiği köpeğinizin kemikle daha keyifli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Fakat genel olarak köpeğinizin yaşına ve boyuna göre kemik tercih etmek daha doğru olacaktır.

Kemiğin sertlik durumu da oldukça önemli bir etkendir. Özellikle diş yapısı kuvvetli olan köpekler için doğru kemik sertliği büyük önem taşır. Aksi halde köpeğiniz çiğneme kemiğinden zevk almaz ve sağlık açısından da kemiğin pozitif etkisi bulunmaz.

Çiğneme kemiğinin tadı ve içeriğindeki maddelerin köpeğiniz tarafından tercih edilmesine de önem vermeniz gerekir. Köpeğinizin sevdiği yiyeceklerden oluşan kemikler, köpeğinizin kemiği daha çok severek kullanmasını sağlayacaktır.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.