Diyet Kedi Maması

Kediler için yetişkin döneminden sonra özellikle yaşlılık zamanında diyet çok önemlidir. Sağlıklarının her daim üst seviyede tutulması ve onların metabolizma problemleri ile birlikte, hormonal bir takım sorunlar yaşamaması adına mutlaka özel olarak ihtiva edilmiş diyet kedi maması çeşitleri tercih edilmelidir. Özellikle de kediler kısırlaştırma döneminden sonra çok fazla hareketsiz kaldıklarından dolayı kilo problemleri ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu da doğal olarak kedilerin bağışıklık sisteminin düşmesine, yanında aynı zamanda birçok farklı hastalık sorunlarını yaşanmasına sebep olabilmektedir. O yüzden mutlaka kedilerin dengeli bir şekilde beslenmesi adına diyet mamaları tercih edilmelidir.

Farklı İçeriklere Sahip Diyet Kedi Mamaları

Kediler için kısırlaştırma dönemi ile birlikte, yaşlılık zamanında mutlaka dengeli beslenme büyük bir önem arz etmektedir. Daha uzun bir ömür sürmeleri ve üstelik bunu sağlıklı, mutlu bir biçimde gerçekleştirilmesi adına mutlaka veterinerlerin tavsiye ettiği özel diyet mamalarının kullanılması gerekmektedir. İçeriğinde başta yoğun tavuk ile birlikte somonlu balık ve pirincin yanı sıra, bir takım protein ve minerallerin de bulunduğu özel diyet mamaları en önemli seçenekler arasında yer almaktadır. Bu şekilde kediler eski dönemlerde olduğu gibi yeniden hareketli hale gelebilir, bu bağlamda obezite sorunları tamamen ortadan kalkabilmektedir.

 

Diyet Kedi Mamaları İle Dengeli Beslenme İmkanı

Özellikle diyet kedi mamaları daha çok hafif gıda takviyesi ile hazırlanmış olarak sunulmaktadır. Bunlar içerisinde yüksek lif ve protein ihtiva eden ama aynı zamanda düşük yağ ile karbonhidrat oranı bulunan mamalar, kedilerin kas yapılarının sağlam kalmasına ve aynı zamanda çevresel faktörlerden etkilenmeden güçlü bağışıklık sistemi ile yaşamalarına imkan tanımaktadır. Farklı besin maddeleri de özel olarak hazırlanmış diyet mamalar kedileriniz için site bünyesinde özel kategori kapsamında, üstelik çok uygun fiyatlar dahilinde sizleri bekliyor.

Obez Kediler İçin Light/Diyet Kedi Maması

Belki de mama konusunda dünyanın en seçici hayvanları arasında yer alan kediler, özellikle kısırlaştırma ve yaşlılık dönemlerinde obezite ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Kilo almaya meyilli hayvanlar olan kediler zaman içerisinde bu yüzden bağışıklık sisteminin düşmesine ve sağlık problemleri yaşamaya başlamasına sebep olmaktadır. Özellikle kapalı alanda yaşamak durumu, ilerleyen yaş, metabolik rahatsızlıklar ve hormonal dengesizlikler kedinin kilo almasını en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Eğer kediniz bu tür problemler yaşıyor ve obezite problemi içerisinde giriyor ise, bu konuda mutlaka light olarak bilinen diyet mamalar tercih edilmelidir.

 

Obezite Kediler İçin Sağlıklı Mamalar

Özellikle obez kedi maması seçeneklerinde sindirim oranı düşürülmüş, içerisinde çok fazla lifli gıdalar tercih edilmiş tercihler bulunmaktadır. Bu sayede kedilerde tokluk hissi oluşarak iştahın kontrol altına alınma durumu ortaya çıkmaktadır. Özellikle bazı kediler için vücuttaki yağların yakılması adına özel katkı maddeleri de ilave edilmiş mamalar ön plana çıkmaktadır. Tamamen sağlıklı olan bu katkı maddeleri sayesinde, kediler düzenli olarak bulunmaları tükettikleri zaman çok kısa bir süre içerisinde yeniden formuna kavuşma şansını elde edebilmektedirler. Tabii özel besin maddeleri bulunduğundan dolayı, yeniden enerjilerini kazanma şansı yakalayan kediler eskisi gibi hareket etme fırsatını bulabilmektedirler. Bu da onların obezite içerisine girmelerine engel olur.

 

Obezite Kedi Mamalarının Kullanım Miktarları

Bu konuda özellikle bütün farklı büyük kedi mamaları markası kapsamında, obez kediler için üretimleri gerçekleştirilmiş mamalar üzerinde zayıflama ve kilo koruma miktarları yazılmıştır. Buna bağlı olarak uyum sağlamak suretiyle kedilere mamalar gün içerisinde dengeli şekilde verilebilir. Buna göre siz de kediniz için hangisi uyum sağlıyor ise zayıflama veya kilo koruma seçeneklerinden birini tercih etmek suretiyle, kaliteli mamaları site bünyesinden güven içerisinde temin edebilirsiniz.

Light / Diyet Kedi Maması Çeşitleri

Light / Diyet Kedi Maması Çeşitleri

Kedilerin yetişkin dönemlerinden itibaren kısırlaştırılmış zamanları ile birlikte daha sağlıklı bir hayat sürmesi adına, mutlaka diyet kedi mamaları tercih edilmelidir. Bu konuda ise günümüzde büyük markalar eşliğinde de birçok farklı seçenek bulunmaktadır. İçeriğinde kısırlaştırıldıktan sonra hareketsiz kalan kediler için daha fazla hareket etmelerine olanak tanıyan bazı enerji maddeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda sindirimi zorlaştıran lif seçenekleri de yer alır. Bu şekilde kilo kontrolü gerçekleştirilerek dengeli bir beslenme şansı elde edilebilir. Tabii burada önemli olan mamaların içerisindeki besinlerdir. O yüzden değişik zamanlarda farklı markalar içerisindeki çeşitli diyet kedi mamaları tercih edilerek onlara sunulmalıdır.

 

Farklı Problemler Adına Diyet Kedi Mamaları

Metabolizma sorunları, hormonal dengesizlikler ve kısıtlı hareket ile birlikte ilerleyen yaş problemleri karşısında kediler obezite problemleri ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bunların doğru şekilde atlatılabilmesi adına ise light / diyet kedi maması çeşitleri mutlaka özel olarak tercih edilmelidir. İçeriğinde somonlu balık, tavuk seçenekleri; farklı mineral ve vitaminler ile birlikte bifteğin yanı sıra, pirinç gibi yiyecekler de bulunmaktadır. Kedinizin yaşadığı obezite durumuna bağlı olarak, özel şekilde hazırlanmış ve obez kedilerin günlük nasıl bir beslenme gerçekleştirmesi gerektiği paket üzerinde yazan bu mamalar, büyük markalar eşliğinde güven içerisinde tercih edilebilir.

 

Tokluk Hissi Yaratmak İçin Özel Light Kedi Mamaları

Özellikle kedilerde dengeli bir beslenme ile birlikte tokluk hissi yaratabilmek için, lif katkısı ile hazırlanmış diyet kedi mamaları, kedilerin farklı kilo yapılarına bağlı olarak tercih edilebilmektedir. Kısırlaştırılmış ve yaşlı kediler için daha çok tercih edilen bu mama çeşitleri, kedilerin sağlık problemlerini aşmasına ve bağışık sistemini yeniden güçlendirilmesine imkan tanımaktadır. Site bünyesinde çok uygun fiyatlarla dünyaca bilindik büyük markalar eşliğinde en doğru diyet kedi mamalarını bulabilir ve kedinizin sağlıkla tüketmesine fırsat verebilirsiniz.

Diyet Kedi Maması Fiyatları

Diyet Kedi Maması Fiyatları

Obez kediler için daha çok tercih edilen, kedilerin sağlıklı bir yaşam içerisinde hayatlarını sürdürmesi adına özel olarak hazırlanan diyet kedi mamaları, içeriğindeki farklı gıda takviyelerine bağlı olarak fiyatları değişebilmektedir. Aynı zamanda kedinin kilo yapısı ve obezite durumuna bağlı olarak, ne gibi bir besin alması gerektiğine göre de fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Tabii bu konuda aynı zamanda kedi mamalarının üretimini gerçekleştiren büyük markalar adına da fiyatlarda değişiklik ortaya çıkabilmektedir. Fakat ortak şekilde kediler adına obez durumlarından kurtulmasına ve onların yeniden istenilen kilo dengesine gelebilmesi için bu mamalar en önemli katkıyı sunmaktadır.

 

Çok Uygun Fiyatlarla Diyet Kedi Maması Çeşitleri

Özellikle oldukça uygun fiyatlar kapsamında satışları gerçekleştirilen birbirinden farklı diyet kedi mamaları, kedilerin yaşadıkları problemlere bağlı olarak site bünyesinde bulunabilir ve seçim gerçekleştirilebilir. Bütçe dahilinde diyet kedi maması fiyatları ile elde edilebilecek olan bu mamalar, içeriğindeki farklı gıda takviyeleri sayesinde kedilerin uzun ömürlü bir yaşam sürmelerine olanak tanımaktadır. Kısırlaştırılmış yaşlı kedilerin özellikle daha az hareket etmesi nedeniyle zaman içerisinde aşırı kilo alma problemleri ortaya çıktığından dolayı, içeriğinde özellik katkı maddesi bulunan; başta tavuk ya da biftek ve somonlu balık olmak üzere birçok değişik seçeneği de barındıran mamalar, kedilerin kilo kontrolünü en iyi şekilde sağlamaktadır.

 

Farklı Fiyatlar Dahilinde Değişik Diyet Kedi Mamaları

Kedilerin kilo dengesini koruması mı isteniyor yoksa obez kedilerin belli bir noktada kilo vermesi mi gerekiyor bu durum ön plana alınmak suretiyle, diyet kedi mamaları seçimi yapılmalıdır. Zaten büyük markalar eşliğinde kilo dengesini korumaya da obez kedilerin kilo vermesi adına mama paketlerin üzerinde özel bilgiler sunulmaktadır. Bu sayede kediler yeniden doğru metabolizma kapsamında güçlü bir bağışıklık sistemini kavuşma şansını elde edebilir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.