Köpek Vitamin ve Ek Besinleri

İçeriğinde sağlam vitamin ve mineraller bulunan, köpek dostlarımızın günlük olarak aldığı mamasının yanı sıra, ek besinler adına takviye olarak değişik yiyecekler bulunmaktadır. Özellikle vitaminler yavru köpekler için büyük bir önem taşımaktadır. Fiziksel açıdan günlük enerjisini tam olarak alabilmesi adına takviye olarak sunulacak köpek vitamin ve ek besinleri, mutlaka büyük markalar eşliğinde doğru bir şekilde araştırılmalı ve seçilmelidir. Veterinerlerin mutlaka önerdiği ve kas gelişimi ile diş ve diş etlerinin de gelişimine etki sağlayan bu ek besin çeşitleri, bütün farklı yaşlarda ve boyutlardaki köpekleri ortak şekilde güçlü bir enerji elde etmesine de olanak vermektedir.

Köpekler İçin Ek Besinler

Köpeklerin gelişimi için ve onların ihtiva edeceği enerjinin en iyi şekilde alınması adına ek besinler, ayrıca veterinerlere danışılarak farklı gıda takviyesi örnekleri de alınabilir. Bu konuda tamamen kaliteli yiyeceklerin bir araya getirilerek hazırlanmış olduğu harika ek besin seçenekleri, site bünyesinde özel olarak sunulmuş durumdadır. Köpeklerin sağlığını tamamen olumlu olarak etkileyen ve onların daha uzun ömürlü yaşamasına fırsat tanıyan vitamin ve ek besinler, üstelik köpeklerin damak tadına uygun şekilde hazırlanmış olarak sunulmaktadır. Köpek dostlarınızın ırkına, yaşına ve boyutları ile birlikte varsa özel sorunları adına özel bir besin planlaması altında hazırlanmış olan takviye gıdalar, site bünyesinde güven içerisinde elde edilebilir.
Toplam 38 ürün görüntüleniyor.

Köpek Vitamini Ne İşe Yarar?

Özellikle köpeklerin değişik ırklara bağlı olarak farklı mikroorganizmalara karşı daha güçlü bir bünyeye sahip olması adına köpek vitaminleri büyük bir öneme sahiptir. Çünkü plazma hücreleri vücutta antikor üretimini güçlendirmekte ve bu da çevresel faktörler kapsamında köpeğin birtakım zararlara karşı sağlıklı olmasına imkan vermektedir. Virüs istilasına karşı önemli bir bağışıklık imkanı sağlayan antikor, beyaz kan hücreleri tarafından güçlü bir şekilde üretilmektedir. Üstelik sadece bakteri ve virüsler için değil aynı zamanda birtakım yabancı maddeler hem köpeklerin sağlığını hem de tüylerini en iyi şekilde koruma şansı vermektedir.

Köpeklerde Vitaminin Farklı Yararları

Fiziksel durumun yanı sıra köpeklerin aynı zamanda moral motivasyonu büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle uzun yıllar can dostlarını besleyenler bu duruma oldukça aşinadırlar. Çünkü köpekler bu konuda çok hassas bir yapıya sahiptirler ve daha uzun ömürlü bir yaşam sürmeleri adına hem sevgi hem de morallerinin her daim üst seviyede olmasını isterler. Farklı vitamin ve mineral yapılarına sahip olan ek besin seçenekleri de bu konuda günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Önemli markalar eşliğinde kaliteli besinlerle hazırlanmış olan bu yiyecekler, özellikle yaşlı köpekler için bazı hastalıkları yakalanmaması adına çok büyük bir katkı sağlamaktadır.

Erken Zamanda Ek Besin Alınması Köpeğin Sağlığı İçin Önemlidir

Özellikle erken dönemlerden itibaren düzenli şekilde köpek vitamini kapsamındaki yiyeceklerin verilmesi gerekmektedir. O yüzden köpek vitamini ne işe yarar? diye sorulacak olur ise genel çerçevede köpeğin tüm farklı çevresel faktörler ile birlikte değişik bakteri veya virüslerden korunması adına önemli bir sağlık katkısı yaptığı söylenebilir. Et ürünlerinin yoğunlukta olduğu ve aynı zamanda süt tozu ve tahılsız yiyecekler kapsamında da sunulan ek besinler, aynı zamanda köpeklerin damak tadına tam olarak uygun şekilde sağlıklı yiyeceklerle hazırlanmış olarak sunulmaktadır.

kopek-mamalari

Köpek Vitamin Takviyesi

Ekstra takviyelerle zengin bir içerik altında lezzetli köpek vitaminleri, günümüzde büyük markalar dahilinde farklı seçenekler ile tercih edilebilmektedir. Bütün farklı ırklara ve boyutlara sahip olan köpekler için, değişik zamanlarda mutlaka vitamin ve minerallerin doğru şekilde alınması büyük bir önem arz etmektedir. Dengeli şekilde beslenme ile birlikte ek olarak mineraller, vitaminler ve Omega 3 ve Omega 6’nın yanı sıra; balık yağları ile esansiyel amino asitler belirli aralıklarla köpeklere gıda takviyesi olarak sunulmalıdır. Çevresel faktörlere karşı ve aynı zamanda değişik bakteri ve mikroorganizmalardan köpeklerin korunması adına, bu gıdalar hayvan dostlarımızın bünyelerini daha güçlü bir hale getirmektedir.

kaliteli-kopek-mamalari

Köpek Gelişimi İçin Ek Besinler

Yavru döneminden itibaren yaşlılığına kadar hayvan dostlarımızın her daim sağlıklı ve enerjik olması adına, mutlaka doğru vitamin ve mineraller eşinde dengeli bir şekilde hazırlanmış ek besinler kullanılmalıdır. Bir nevi takviye olarak köpek mamalarının ardından sunulan bu besinler, içeriğinde sağlığı daha güçlendirecek yiyeceklerin yer aldığı ve aynı zamanda damak tadına uygun seçenekler bulunmaktadır. Özellikle kemik yapısı ve eklem dokuları ile birlikte diş ve diş etleri adına yavru köpekler için ek besinler büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü önemli olan bünyenin daha çok küçükken sağlamlaştırılması, ileriki dönemlerde uzun yıllar aynı sağlık içerisinde yaşamasına olanak tanımaktadır.

Köpek Gelişimi İçin Kullanılacak Ek Besinler

Günümüzde bu açıdan büyük markalar eşliğinde köpek gelişimi için ek besinler bulunmaktadır. Yoğunluk olarak et çeşitlerini yer aldı bu besinler, damak tadına uygun şekilde hızlanırken ayrıca tablet halinde de verilebilmektedir. Burada önemli olan köpeğin çevresel faktörlere karşı ya da birtakım mikroorganizmalar ile bakteriler kapsamında sağlıklı kalabilmesidir. Antikor üretimini güçlendirecek, plazma hücreleri harekete geçirecek olan bu takviye ek besinler, farklı yaşlardaki ve değişik ırklarda olan köpekler için büyük bir önem arz etmektedir. İçeriğinde somon balığı, tavuk ya da et ürünleri ile birlikte değişik mineraller ve vitaminlerin bulunduğu besinler, köpek mamasının ardından takviye olarak belirli aralıklar ile verilmelidir.

Yavru Köpekler İçin Ek Besinler

Özellikle yavru köpekler için vitaminler hayati bir önem taşımaktadır. Onların Gün içerisindeki fizikler aktivitelerini karşılayacak ve henüz bünyeleri zayıfken onları tüm değişik çevresel faktörlerden koruyacak yiyecekleri tüketmesi, ileriki dönemlerde yaşanabilecek olası hastalıklardan uzak kalmasına fırsat vermektedir. Omega takviyesi, sağlıklı yağ çeşitleri ve değişik proteinler kapsamında birbirinden değişik ürünleri site bünyesinde kategori kapsamında uygun fiyatlarla elde edebilirsiniz.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.