Köpek Tasmaları

Günümüzde birçok farklı marka ve modelleri altında köpek tasmaları bulunmaktadır. Metal deri tasarımlı, örgülü model altında hazırlanmış örnekler ya da uzayıp kısalan seçeneklerin yanı sıra naylondan üretimleri gerçekleştirilmiş seçenekler de bulunmaktadır. Tabii bu konuda köpeğin rahat etmesi ve ayrıca sahibinin de rahatlıkla evcil hayvanı kontrol edebileceği ihtiyaca bağlı olarak tasma çeşitlerini elde etmek oldukça önemlidir. Kaliteli ürünlerin yanı sıra uygun fiyatların olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede hayvanlar Kısa bir süre içerisinde boy değiştirdiklerinden dolayı, fazla bir masrafa gerek olmadan ve yenisini alma şansı elde edilebilir.

 

Tasma kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar

Tüm farklı cins köpekler için olmazsa olmazlar arasında bulunan tasmalar, onları rahatça kontrol etmek ve dışarıdaki birçok farklı tehlikeden korumak adına büyük bir önem taşımaktadır. O yüzden mutlaka köpeğin yaşına, türüne ve boyutlarına bağlı olarak seçim yapılmasına dikkat edilmelidir. Boynunu ve tüylerini sıkmayan, pratik bir kullanım sağlayan seçenekleri tercih etmek gerekmektedir. Tabii sağlık açısından fonksiyonel yapı olarak farklı pire ya da bunun gibi zararların yine hayvanlardan uzak tutulması için özel olarak hazırlanmış tasmalar da tercih edilmelidir.

 

Farklı Modeller Kapsamında Kullanılabilecek Köpek Tasmaları

Günümüzde bu konuda boyundan bağlamalı veya gövde kısmından geçirilerek kullanılacak farkı tasma çeşitleri bulunmaktadır. Üstelik köpeğin cinsine dişi veya erkek olmasına bağlı olarak da yine farklı renklerde şık görünümleri altında tercih edilebilmektedir. Bu konuda eğitmen köpek gezdirme tasmaları, boyun ve göğüs tasması, zincirli modeller ya da değişik desenlerle kaplanmış seçenekler de tercih edilebilmektedir. Burada önemli olan köpeklerin rahat etmesi ve onların özellikle dışarıda dolaşırken anlık hareket ettiğinde doğru şekilde kontrol edilebilmesi noktasında kaliteli tasmaların kullanılmasıdır. Uygun fiyatlar kapsamında site üzerinden köpeğin cinsine, yaşına ve buna bağlı olarak değişik tatlılar elde edilebilir.

Köpek Tasma Çeşitleri

Tüm farklı seçeneklerle köpeklerin sağlığı ve güvenliği adına büyük bir öneme sahip olan köpek tasma çeşitleri bakımından, kişisel tercihler altında yapma şansı keyifli bir şekilde sağlamaktadır. Takma kayışının uzunluğu, tercih edilmiş olan materyal ile birlikte daha birçok farklı seçenek dahilinde kullanım amacına bağlı olarak sınıflandırılabilmektedir. Özellikle iki ana unsur olarak köpek tasmaları çok önemlidir. Hem köpeği eğitimi adına hem de onu gezdirirken mutlaka değişik oranlarda kayışının esnemesi ve farklı uzunluklara gelebilmesi, köpeğin rahatlıkla gezmesine olanak verirken, aynı zamanda onu tüm dış etkenlerden korumaktadır.

İsimli Köpek Tasmaları

İsimli Köpek Tasmaları

Köpeklerin ne zaman ne yapacağı ve hangi aralıkta gözden kaybolacağı gerçekten anlaşılmaz. Birçok hayvan severler de bu tür durumlar ile besledikleri hayvanları kaybetme durumu ile karşı karşıya kalabilmektedir. O yüzden mutlaka başta köpeğinin ismi olmak üzere telefon numarası ya da adres yazılacak şekilde tasmaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu konuda köpeklerin cinsine ve buna bağlı olarak değişik modeller altında üretimleri gerçekleştirilmiş isimli köpek tasmaları bulunmaktadır. Kaliteli üretim olduğundan dolayı herhangi bir şekilde köpeğin boynundan ya da gövdesinden kolay kolay çıkmaz. Kaybolan köpeğin tasmasına da bakarak bu şekilde birçok insan köpekleri sahibine kolaylıkla ulaştıran bilmektedir.

Köpek Tasma Fiyatları

Köpek Tasma Fiyatları

Evcil köpekleri, sokak köpeklerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri tasmadır. Sahibinin olduğunu belirten tasmalar, köpek ve sahibi arasındaki iletişimi sağlayan en önemli eşya seçeneği olarak değerlendirilmektedir.

Köpek tasma fiyatları kategorisindeki ayarlanabilir medium, makaralı, çivili, yumuşak dokulu, otomatik makaralı, yavru köpek tasması, boyuna ve vücuda takılan modeller, büyük ırk kısa tasma, hasır uzatma tasma, göğüslü, uzayıp kısalan, tek ışıklı, sıralı, fitilli, gezdirme, özel tasarım, desenli makaralı, çivili deri, fularlı ve fileli tasma seçenekleri, köpeğin yapısına göre tercih edilmektedir.

 

Her Köpek İçin Tasma Bulunmaktadır

Köpekler, heyecanlıdır ve uzaklaşma ihtimali olan hayvanlardır. Bazı durumlarda köpekler saldırganlaşabilir. Bu gibi durumlarda hem köpek, hem sahibi zor durumda kalır. İstenmeyen bu tip olaylarla uğraşmamak için, en iyi seçenek tasmalardır. Tasma alırken, köpeğinizin yapısını dikkate almalısınız. Çoban köpekleri sürekli kurtlarla boğuştukları için onların tasması büyük çivilidir. Yani, köpeğin tabiatına ve durumuna göre tasarlanmıştır.

Köpeğiniz için tasma tercihi yaparken, köpeğinizin tabiatını mutlaka dikkate almalısınız. Güçlü ve saldırgan bir köpek için küçük köpek tasması işe yaramaz. Bu nedenle bu tip köpek için güçlü ve kontrol imkanı sağlayan tasma seçenekleri tercih edilmelidir. Zincirli ve köpeği yüzde yüz kontrol imkanı sağlayan tasmalar, köpek sahipleri için oldukça önemlidir.

 

Tasma Çeşitleri

Göğüslü tasma seçenekleri, göğüs kısmını tam olarak sarmaktadır. Boyun kısmını saran tasma seçenekleri, köpeğin nefes almasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Dikenli ve gladyatör tasma seçenekleri, özellikle büyük köpeklerin görsel özelliğini artırmaktadır. Ayarlanabilir tasmalar, köpek ile mesafeyi ayarlayabilmektedir. Köpeği çekebilen özel makaralı seçenekler ise, yüzde yüz kontrol sağlayan tasmalardır. Köpeğin sahibi olduğunu gösteren bu tasmalara isim de yazılabilmektedir. Köpeğin ve sahibinin ismi, özel olarak tasmalara yazdırılabilmektedir. Özel tasarım tasmalara aksesuar eklenebilmektedir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.