Köpek Tasmaları

Günümüzde birçok farklı marka ve modelleri altında köpek tasmaları bulunmaktadır. Metal deri tasarımlı, örgülü model altında hazırlanmış örnekler ya da uzayıp kısalan seçeneklerin yanı sıra naylondan üretimleri gerçekleştirilmiş seçenekler de bulunmaktadır. Tabii bu konuda köpeğin rahat etmesi ve ayrıca sahibinin de rahatlıkla evcil hayvanı kontrol edebileceği ihtiyaca bağlı olarak tasma çeşitlerini elde etmek oldukça önemlidir. Kaliteli ürünlerin yanı sıra uygun fiyatların olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede hayvanlar Kısa bir süre içerisinde boy değiştirdiklerinden dolayı, fazla bir masrafa gerek olmadan ve yenisini alma şansı elde edilebilir.


Tasma kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar

Tüm farklı cins köpekler için olmazsa olmazlar arasında bulunan tasmalar, onları rahatça kontrol etmek ve dışarıdaki birçok farklı tehlikeden korumak adına büyük bir önem taşımaktadır. O yüzden mutlaka köpeğin yaşına, türüne ve boyutlarına bağlı olarak seçim yapılmasına dikkat edilmelidir. Boynunu ve tüylerini sıkmayan, pratik bir kullanım sağlayan seçenekleri tercih etmek gerekmektedir. Tabii sağlık açısından fonksiyonel yapı olarak farklı pire ya da bunun gibi zararların yine hayvanlardan uzak tutulması için özel olarak hazırlanmış tasmalar da tercih edilmelidir.


Farklı Modeller Kapsamında Kullanılabilecek Köpek Tasmaları


Günümüzde bu konuda boyundan bağlamalı veya gövde kısmından geçirilerek kullanılacak farkı tasma çeşitleri bulunmaktadır. Üstelik köpeğin cinsine dişi veya erkek olmasına bağlı olarak da yine farklı renklerde şık görünümleri altında tercih edilebilmektedir. Bu konuda eğitmen köpek gezdirme tasmaları, boyun ve göğüs tasması, zincirli modeller ya da değişik desenlerle kaplanmış seçenekler de tercih edilebilmektedir. Burada önemli olan köpeklerin rahat etmesi ve onların özellikle dışarıda dolaşırken anlık hareket ettiğinde doğru şekilde kontrol edilebilmesi noktasında kaliteli tasmaların kullanılmasıdır. Uygun fiyatlar kapsamında site üzerinden köpeğin cinsine, yaşına ve buna bağlı olarak değişik tatlılar elde edilebilir.

Ferplast - Ferplast Göğüs Tasması M Mavi
Ferplast Göğüs Tasması M Mavi
aynı gün kargo    Ücretsiz Kargo
Toplam 184 ürün görüntüleniyor.
1 2

Köpek Tasma Çeşitleri

Tüm farklı seçeneklerle köpeklerin sağlığı ve güvenliği adına büyük bir öneme sahip olan köpek tasma çeşitleri bakımından, kişisel tercihler altında yapma şansı keyifli bir şekilde sağlamaktadır. Takma kayışının uzunluğu, tercih edilmiş olan materyal ile birlikte daha birçok farklı seçenek dahilinde kullanım amacına bağlı olarak sınıflandırılabilmektedir. Özellikle iki ana unsur olarak köpek tasmaları çok önemlidir. Hem köpeği eğitimi adına hem de onu gezdirirken mutlaka değişik oranlarda kayışının esnemesi ve farklı uzunluklara gelebilmesi, köpeğin rahatlıkla gezmesine olanak verirken, aynı zamanda onu tüm dış etkenlerden korumaktadır.

kopek-tarak-ve-fircalari

İsimli Köpek Tasmaları

Köpeklerin ne zaman ne yapacağı ve hangi aralıkta gözden kaybolacağı gerçekten anlaşılmaz. Birçok hayvan severler de bu tür durumlar ile besledikleri hayvanları kaybetme durumu ile karşı karşıya kalabilmektedir. O yüzden mutlaka başta köpeğinin ismi olmak üzere telefon numarası ya da adres yazılacak şekilde tasmaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu konuda köpeklerin cinsine ve buna bağlı olarak değişik modeller altında üretimleri gerçekleştirilmiş isimli köpek tasmaları bulunmaktadır. Kaliteli üretim olduğundan dolayı herhangi bir şekilde köpeğin boynundan ya da gövdesinden kolay kolay çıkmaz. Kaybolan köpeğin tasmasına da bakarak bu şekilde birçok insan köpekleri sahibine kolaylıkla ulaştıran bilmektedir.

kopek-taragi-fircasi-fiyatlari

Köpek Tasma Fiyatları

Evcil köpekleri, sokak köpeklerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri tasmadır. Sahibinin olduğunu belirten tasmalar, köpek ve sahibi arasındaki iletişimi sağlayan en önemli eşya seçeneği olarak değerlendirilmektedir.

Köpek tasma fiyatları kategorisindeki ayarlanabilir medium, makaralı, çivili, yumuşak dokulu, otomatik makaralı, yavru köpek tasması, boyuna ve vücuda takılan modeller, büyük ırk kısa tasma, hasır uzatma tasma, göğüslü, uzayıp kısalan, tek ışıklı, sıralı, fitilli, gezdirme, özel tasarım, desenli makaralı, çivili deri, fularlı ve fileli tasma seçenekleri, köpeğin yapısına göre tercih edilmektedir.

Her Köpek İçin Tasma Bulunmaktadır

Köpekler, heyecanlıdır ve uzaklaşma ihtimali olan hayvanlardır. Bazı durumlarda köpekler saldırganlaşabilir. Bu gibi durumlarda hem köpek, hem sahibi zor durumda kalır. İstenmeyen bu tip olaylarla uğraşmamak için, en iyi seçenek tasmalardır. Tasma alırken, köpeğinizin yapısını dikkate almalısınız. Çoban köpekleri sürekli kurtlarla boğuştukları için onların tasması büyük çivilidir. Yani, köpeğin tabiatına ve durumuna göre tasarlanmıştır.

Köpeğiniz için tasma tercihi yaparken, köpeğinizin tabiatını mutlaka dikkate almalısınız. Güçlü ve saldırgan bir köpek için küçük köpek tasması işe yaramaz. Bu nedenle bu tip köpek için güçlü ve kontrol imkanı sağlayan tasma seçenekleri tercih edilmelidir. Zincirli ve köpeği yüzde yüz kontrol imkanı sağlayan tasmalar, köpek sahipleri için oldukça önemlidir.

Tasma Çeşitleri

Göğüslü tasma seçenekleri, göğüs kısmını tam olarak sarmaktadır. Boyun kısmını saran tasma seçenekleri, köpeğin nefes almasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Dikenli ve gladyatör tasma seçenekleri, özellikle büyük köpeklerin görsel özelliğini artırmaktadır. Ayarlanabilir tasmalar, köpek ile mesafeyi ayarlayabilmektedir. Köpeği çekebilen özel makaralı seçenekler ise, yüzde yüz kontrol sağlayan tasmalardır. Köpeğin sahibi olduğunu gösteren bu tasmalara isim de yazılabilmektedir. Köpeğin ve sahibinin ismi, özel olarak tasmalara yazdırılabilmektedir. Özel tasarım tasmalara aksesuar eklenebilmektedir.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.