Taraklar ve Fırçalar

Köpekler, özel fırça ve benzeri birçok fırça seçeneği ile temizlenebilmektedir. Temizleme işlemlerinde, köpeğin tüy yapısına göre uygun fırçalar tercih edilmektedir. Etkili, pratik ve profesyonel tasarım seçenekleriyle köpeğin tüy yapısını en iyi şekilde tarayan bu ürünler, oldukça kaliteli kullanım özelliklerine sahiptir. Köpek tarak ve fırçaları seçenekleri, renk, kullanım kategorisinde farklılık göstermektedir. Yumuşak uçlu ve iğne uçlu özelliklere sahip olan bu tarak seçenekleri, paslanmayan özelliklere sahiptir. Plastik özellikleri çok sağlamdır. Renk özellikleriyle tasarım harikası olan bu ürünleri, kolay kullanım özelliklerine sahiptir.

 

Kullanışlı ve Kaliteli

Taraklar, sap ve kullanım özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Düz saplı olan modellerin yanı sıra ele geçebilen banyo kesesi tasarım özelliklerine benzeyen modeller de vardır. Paslanmayan metal özellikleriyle birinci sınıf kullanım seçeneklerine sahip olan bu modellerde, çok farklı tasarım özellikleri bulunmaktadır. Kargo seçenekleriyle satın alınabilen bu modeller, istediğiniz zaman adrese teslim edilebilmektedir. Her köpek için farklı ve etkili tasarım özelliğine sahip model seçenekleri tercih edilebilir. Model tercihinde istediğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz. Kalite özelliklerinin yanı sıra renk seçenekleri de bulunmaktadır. İstenilen renk ve tasarım ürünü kolay bir şekilde satın alınabilir.

Köpek Tarak ve Fırça Fiyatları

Köpekler için özellikle periyodik bir şekilde doğru zamanda tarak ve fırça kullanımı büyük bir önem arz etmektedir. En çok da en büyük problemlerden biri tüy dökme sorunu olduğundan dolayı, doğru ürünlerin kullanımı ile birlikte bunun düzenli bir şekilde yapılması köpeklerin tüy dökme sorunlarına da çare bulabilmektedir. En önemli sorunlardan biri de uzun bir süre taranmayan köpekler zaman içerisinde derisi istenilen havayı alamadığından dolayı koku da yaymaya başlayabilmektedir. O yüzden bu hayvan dostları için tamamen kaliteli bir malzeme altında üretimleri gerçekleştirilmiş tarak ve fırçaların düzenli şekilde kullanılması gerekmektedir.

Jiletli Köpek Tarakları

Jiletli Köpek Tarakları

Hem görsel açıdan köpeklerin tüylerinin düzgün bir görünüm almasına hem de sağlıkları kapsamında da onlara daha konforlu bir hayat sunmak şansı veren jiletli köpek tarakları, günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Köpek tüylerinde keçe oluşumunu önlemek ve aynı zamanda güzel görünmesine olanak vermek için tamamen özel bir tasarım altında hazırlanmış bu tarak çeşitleri, farklı modeller kapsamında tercih edebilmektedir. Bu da köpeğin tüylerine bağlı olarak uzun ya da kısalığına göre seçim yapma şansını sunmaktadır.

 

Köpekler İçin Özel Olarak İmal Edilmiş Jiletli Taraklar

Tamamen köpeklerin tüy yapısına bağlı olarak özel şekilde üretimleri gerçekleştirilmiş olan bu jiletli tarak çeşitleri, mutlaka büyük markalar kapsamında kaliteli ve orijinal ürünler olarak tercih edilmelidir. Köpeklerin tüylerini aşarak diplerine kadar yine özel tarak çeşitleri, bu yüzden köpeğin sağlığını en iyi şekilde korumakta ve bunun için mutlaka orijinal markalar dahilinde elde edilmelidir. Köpeklerin günlük rutin bakımları kapsamında kullanılabilecek olan taraklar, plastik saplı bir metal sık dişli çeşitleri, daha geniş açıdan alan bombeli tarak modelleri ya da kısa ve uzun tüylü köpekler için farklı seçenekler dahilinde bu ürünler tercih edilebilmektedir.

 

Köpeklerin Sağlığını Özel Olarak Koruyan Jiletli Taraklar

Köpek tarakları veya fırça olarak da bilinen bu ürünler, özellikle köpeklerin sağlığını korumak açısından büyük bir öneme sahiptir. Bütünüyle özel tasarım altında hazırlanmış olan ve son teknoloji sistemler dahilinde üretimleri gerçekleştirilmiş taraklar, vücudun farklı noktasında bulunan ve deri kısmındaki ölü tüylerin tamamen atılmasına olanak vermektedir. Doğrudan bu tüylere kilitlenerek köpeğin üzerinden alınmasına imkan tanıyan taraklar, bu şekilde köpeklerin daha yeni ve temiz tüyleri çıkarmasına imkan tanımaktadır. O yüzden mutlaka kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri sağlanmış ve kısa veya uzun tüylü köpekler adına hazırlanmış ürünleri tercih etmek gerekmektedir.

Köpek Tarağı Nasıl Olmalı?

Köpek Tarağı Nasıl Olmalı?

Havalı tüylere sahip olan köpekler çevrelerindeki bıraktıkları etkiyle her türlü sevgiye maruz kalırlar. Hem sağlığın hem de bakımın göstergesi olan tüylerin ışıl ışıl parlaması için doğru tarakla taranması son derece önemlidir. Peki, köpek tarağı nasıl olmalı? 

 

Doğru Ürün Seçiminin Önemi

Köpeklerde tüy bakımı için kullanılacak ürünlerin her birinin önemi ve görevi ayrıdır. Doğru seçim bu işe daha az zaman ayırarak daha etkili bir sonuç alınmasını sağlar. Tüylerin uzunluğuna bağlı olarak her gün tekrar edilecek işlemler zaman içinde ihtiyaca uygun olarak planlanabilir.

* Kısa tüylü köpekler haftada 1 kez

* Kalın derili köpekler haftada 3 kez

* Uzun tüylü köpekler ise her gün düzenli olarak taranmalıdır.

 

Rutin işlemler köpek tüylerinin temiz, bakımlı, sağlıklı ve parlak olmasında etkilidir.

- Metal tarak; bir tarafı boşluklu ve diğer tarafı da sık dişlerden oluşan tarak, hemen her köpek sahibi tarafından tercih edilir.

- Kaygan fırça; ince kıllı ve fırçası düz olan modeller bacakların kolay hareket etmesine imkan tanır. Uzun tüylü ve kalın derili köpekler için bu çeşit uygundur.

- Keçelenen tüylere özel tarak; keçeleşmiş tüylerin açılmasında etkili olan tarak hatalı kullanıldığı zaman köpek derisine zarar verilebilir.

- Pire tarağı; ince aralıklara sahiptir. Bu özellik pire ve yumurtaların köpeğin önce tüylerinden daha sonra da derisinden çıkarılmasına yardımcıdır. Su yardımıyla temizlenen tarak her ihtiyaçta yeniden kullanılabilir.

- Banyo tarağı; her türlü tüy yapısıyla uyumlu olan modeller, suya dayanıklı yapısıyla banyo esansında da kullanılabilir. Tüyleri bir mıknatıs gibi çeken ürün son derece kolay bir şekilde temizlenebilir.

- Kıllı fırça; kısa tüylü köpeklerin üzerinde biriken tozların alınmasını sağlayan model her gün kullanıma uygundur. Uzun tüylü köpeklerin tarama işlemi tamamlandığı zaman bu modelle rötuş yapılarak parlaklık elde edilebilir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.