Köpek Şampuanları

Köpeğinizin bakımının en iyi şekilde yapılmasını sağlayan köpek şampuanları farklı ihtiyaçlar göz önünde tutularak hazırlanmıştır. Suyla oynamayı seven köpekleri özellikle sıcak yaz aylarında her ihtiyaç duyduğunuz zaman yıkayabilirsiniz. Cilt ve tüy yapısına uygun ürün seçerken özenli davranmanız ve kullandığınız ürünün herhangi bir tahrişe neden olması durumunda kullanımı hemen sonlandırmanız tavsiye edilir. Kullanacağınız ürünle karışan uzun tüylere de çözüm bulabilirsiniz.

 

Yavru Köpekler Özel

 

İçeriğinde buğday proteini ve papatya bulunan ürünler özellikle yavru köpeklerin temizlik ihtiyacının karşılanması için ideal bir seçimdir. Sitemiz kategorilerinde farklı markalara ait ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

- Islak şampuanlar; bu kategori sadece beyaz tüylü köpeklere özeldir. Hem kediler hem de köpekler için kullanılabilecek ürünler hijyenik açıdan istenen temizliğin sağlanmasında yardımcıdır.

- Kuru şampuanlar; bu kategoride yer alan toz şampuanlar ile durulmaya gerek kalmadan kaliteli bir temizlik sağlanabilir. Susuz şampuan çeşitleri özellikle minik ırkların en sevdiği temizlik ürünler arasında gösterilebilir.

- Köpük şampuanlar; farklı cinslere özel olarak üretilir. Susuz temizlik herkes için ciddi bir avantaj olarak sayılırken farklı koku seçenekleri ürün zenginliği sağlar.

- Parazit önleyici şampuanlar; kaşıntı önleyici ürünler, köpeklerin kene ve parazitlerden korunmasında etkilidir. Sağlıklı ve huzur dolu bir arkadaşlık için ihtiyaç halinde bu ürünler tercih edilmelidir.

- Hypoalerjenik şampuanlar; tüy ve deri bakımına ihtiyaç duyulan köpeklerde bu ürünler ile istenen sonuca kısa zaman içinde ulaşılabilir. Temizliğin yanı sıra tüy bakımı da yapan ürünler, kimyasal yapıları sayesinde sorunsuz bir tedavi sağlar.

 

Cilt ve tüy tipine uygun olarak sipariş edeceğin şampuanlarla köpeğinizi yıkadıktan sonra etkili bir kurulma yapmalısınız. Temiz ve köpeğe özel bir havlu ile yapılacak tüy diplerine kadar ulaşan etkili bir kurulama mantar oluşumunun önüne geçecektir. Koku oluşumunun da önüne geçen kurulama süresi her iki taraf için de eğlenceli bir hale getirilebilir.

Köpek Şampuanı Tavsiye

Genel olarak köpekler için kullanılacak olan şampuanları iki farklı şekilde ayırmak gerekir. Bunlardan birincisi içeriği tamamen doğal yapılarda hazırlanmış ürünlerdir. İkincisi ise doğrudan tedavi amaçlı kullanımları gerçekleştirilebilen şampuan seçenekleridir. Bu sayede periyodik olarak kullanılacak şampuan çeşitleri ile evcil hayvanlar her daim sağlıklı bir yaşam geçirme imkanı elde edebilir.

 

Bu konuda özellikle köpekler için şampuan seçeneği tercih edileceği zaman, pH derecesini onların istediği dengeli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Buna paralel olarak kesinlikle insanların kullandığı şampuanlar köpekler üzerinde değerlendirilmemelidir. Aksi takdirde İlerleyen zamanlarda çok büyük riskler ortaya çıkabilmekte ve hayvanların sağlığı ciddi şekilde bozulabilmektedir. Çünkü burada pH derecesini önemi hayvanlar için büyük bir noktadır.

Irka Göre Köpek Şampuanı

Irka Göre Köpek Şampuanı

Köpek şampuanları, ırka göre değişiklik gösterebilir. Her köpeğin tüy yapısına göre farklı şampuan seçenekleri tercih edilmektedir. Kıtık açıcı, beyaz şampuan, üç in bir, yavru köpek şampuanı, yetişkin köpek şampuanı, susuz ve uzun tüylü türler için özel şampuan seçenekleri bu kategoride satışa sunulmaktadır. Bu kategoride kaşıntı gideren şampuan türleri de bulunmaktadır. Nemli, hassas cilt ve köpek şampuan seçenekleri, bu kategorinin en önemli şampuan türleri arasında yer almaktadır. Hindistan cevizli, aloe vera, parlaklık giderici ve yaşlı köpek şampuanı gibi birçok etkili şampuan seçenekleri bulunmaktadır.

 

Köpek Yıkama Tekniği Önemlidir

Her köpek için en önemli hususlardan biri köpek yıkama tekniğidir. Köpeklerin yanlış yıkanması durumunda, tüyleri zarar görebilir. Tüylerin zarar görmemesi için, köpeklerin doğru yöntemle yıkanması birinci derecede önemli bir konu olarak değerlendirilmelidir. Şampuanın doğru seçilmesi, köpeğinizin parlak tüylü olmasında birinci derecede önemli bir konu olarak değerlendirilecektir. Görsel olarak parlak tüylü köpeklere sahip olmak için, en iyi şampuan seçeneklerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Köpeğin yaşı, tüy yapısı ve derisinin hassas özellikleri, yıkama işlemlerinin problemsiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için son derece önemli konulardır. Kargo ve ödeme kategorisinde online avantajlarla adresinize gönderilen köpek türüne göre şampuan ürünleri, kolaylıkla satın alınabilmektedir.

Antibakteriyel Köpek Şampuanı

Antibakteriyel Köpek Şampuanı

Antibakteriyel köpek şampuanı, köpeklerin etkin şekilde temizliğini sağlarken aynı zamanda, köpeklerin cilt dokusunda oluşabilecek tahriş ve kaşıntı gibi durumların da engellenmesini sağlar. Ayrıca, antibakteriyel yapıdaki köpek şampuanları özellikle uzun tüylü köpeklerde tüm tüyler arasına nüfuz ederek, tüy köklerinden uçlara kadar derinin tamamen temizlenmesini sağlar. Böylelikle, köpeğinizin şampuana ya da dış faktörlere karşı göstermiş olduğu tahriş ya da pullanma gibi durumlar ortadan kalkar. Antibakteriyel şampuanlar sadece iyi bir temizlik değil aynı zamanda köpeklerde oluşabilecek bazı deri rahatsızlıklarına da dermatolojik etki yapmaktadır.

 

Antibakteriyel Köpek Şampuanın Faydaları

1- Şampuan dermatolojik etki sayesinde oluşabilecek deri rahatsızlıklarını önlemektedir.

2- Tüylere parlaklık ve canlılık verir.

3- Şampuan içerisinde yer alan Antiseboreik özellik sayesinde tüm tüylerin derinlemesine temizlenmesini sağlar.

4- Ayrıca, içeriğinde bulunan özellikler sayesinde yağlanmayı önleyerek, köpek derisinde oluşabilecek bakterileri de önlemektedir.

5- Uzun süre kalıcılık göstererek, köpek vücudunda oluşabilecek kötü kokuların da önüne geçer.

6- Ürün tamamen köpeklere özel üretildiği için köpeklerin vücudunda herhangi bir tahriş ya da yara yapmaz. Bu tür rahatsızlıkların da önlenmesine yardımcı olur.

 

Antibakteriyel Şampuan Nasıl Uygulanmalıdır?

Genel olarak antibakteriyel şampuanlar içerik ve kullanım talimatları şeklinde kullanıcılara bilgi vermektedir. Fakat doğru kullanım için öncelikle köpeğin tüm tüylerini ılık bir su ile ıslatmak gerekir. Tüm tüyler ıslatıldıktan sonra bir miktar antibakteriyel şampuan alınarak, tüylerin üzerine el yardımıyla masaj şeklinde uygulanması gerekir. Masaj şeklinde uygulanan şampuan hem tüylerin tamamına etki edecek hem de deriye nüfuz ederek, deri yüzeyinde oluşması muhtemel bakterileri önleyecektir.

Köpeğinizin durumuna göre bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Şampuanı tüm vücuda yaydıktan sonra yine ılık bir su yardımı ile şampuanı tamamen temizlemeniz gerekmektedir. İyi bir durulamanın ardından şampuan istenilen tüm etkileri gösterecektir. Şampuan uygulaması genel olarak iki haftada bir uygulandığında kalıcı sonuçlar vermektedir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.