Köpek Oyuncakları

İnsan ve köpek arasında güven ilişkisini geliştirerek, köpeğin egzersiz yapması ve aktivitede bulunmasına yardımcı olan oyuncaklar, çeşitli özelliklerde üretilmektedir. Bu oyuncaklar yalnızca birer eğlence aracı olmakla kalmaz; köpeğin eğitilmesine de yardımcı olabilmektedir. Yavru köpekler için genellikle peluş oyuncaklar tercih edilmektedir. Köpeğinizin yaşı ve oyuncakların boyutuna göre köpek oyuncakları seçebilirsiniz. Küçük oyuncaklar köpekler için tehlike arz edebileceğinden; dikkatli olunmalıdır. Köpeğinizin oynayabileceği türden oyuncaklar tercih etmenizde fayda vardır.

 

Eğlenceli Oyuncak Çeşitleri

Köpeklerin oynayabileceği çok sayıda eğlenceli oyuncak çeşidi piyasada bulunmaktadır. Toplar, çekme oyuncakları, çiğneme ödülleri, peluş en çok tercih edilen oyuncaklar arasında yer almaktadır. Köpeğinize top alacaksanız; kauçuk topları, peluş topları ya da küçük topları tercih edebilirsiniz. Her bir farklı şekillerde sıçrayan toplar, köpeğinizi hareketli tutmanıza yardımcı olacaktır. Yavru köpeği olanlar çoğunlukla yumuşak yapıları sebebiyle, peluş oyuncakları tercih etmektedir.

Köpekler bu oyuncaklarla rahatlıkla oynayabilmektedir. Köpek peluş bir oyuncağı ağzına alabilir, kavrayıp oyundan zevk alabilir. Yeni diş çıkaran köpekler de kaşınan dişlerini yumuşak özellikteki oyuncaklar yardımıyla kaşıyabilmektedir. İyi eğitimli bir köpeğiniz varsa; çekmeli oyuncaklar kullanabilirsiniz. Köpekte parçalama gibi saldırgan eğilimler yoksa peluş ve çekmeli oyuncaklar tercih edilebilir. Oyuncak çeşidini köpeğinizin özellikleri doğrultusunda seçmeniz gerekmektedir. Köpek frizbileri, tırmanma rampaları ve atlama ipleri köpeğinize çeviklik kazandırabilecek oyuncak çeşitlerindendir.

ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER
63 TL 58,00 TL %8
Son Tüketim Tarihi: 2018-06-15

Köpek Oyuncağı Nasıl Seçilmeli?

Köpekler için oyuncak ihtiyacının sadece eğlence amaçlı olarak görülmemesi gerekir. Sağlıktan fiziksel gelişime, psikolojiden zeka gelişimine kadar pek çok alanda köpekleri zenginleştiren oyuncaklar doğru bir seçimle hak ettiğinden daha fazla değer görebilir. Peki, köpek oyuncağı nasıl seçilmeli?

 

Sağlıklı Bir Köpek İçin Oyuncak İhtiyacı

Köpeklerde 3.ayda başlayan ve 12.aya kadar süren diş çıkarma sürecinde doğru oyuncak seçimiyle lokal sorunlar rahat bir şekilde bertaraf edilebilir. Bölgede yaşanacak ağrı, kaşıntı ve sızıyı almaya yönelik oyuncaklar, diş taşı ve diş eti problemlerinin de ortadan kalkması için idealdir. Damak gelişimine de katkı sağlayacak olan kemirme oyuncakları bu dönemde köpeklerin çevreye ve eşyalara verecekleri zararların da en alt seviyeye inmesine yardımcı olur.

 

Egzersiz İhtiyacı Nasıl Karşılanabilir?

Köpekler sağlıklı bir yaşam sürmek için egzersiz yapmak zorundadır. Bazı ırklar için bu süreç son derece keyifli olurken tembel ırklar için oldukça zordur. Köpeklerin obeziteye olan yatkınlıklarının en alt seviyeye inmesi için "git-getir" tarzı oyunlara ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Top ve frizbi türü oyuncaklar bu iş için en ideal seçenekler olarak görülebilir.

 

Köpeklerin de Psikolojik Sorunları Olabilir!

Tembelleşen köpekler huysuzlanmaya ve agresif tavırlar sergilemeye başlar. Bu durum sonu depresyona kadar gidebilir. Enerjisini atmayan köpekler ise sinirli olurken komutlara karşı da söz dinlemez bir tavır sergiler. Özellikle yavru köpeklerle peluş oyuncaklar yardımıyla etkili bir iletişim kurulabilir.

Köpek oyuncağı seçerken; sağlık kurallarına uygun olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Çabuk parçalanabilen hassas oyuncaklar yutma riski taşıdığı için tehlikeli olabilir. Amaca uygun olarak seçilen oyuncaklar renk ve şekil olarak birbirinden farklılıklar göstermelidir. Sesli oyuncaklar köpeğin daha hareketli olmasını sağlarken kimi zaman da agresifleşmesine neden olabilir. Seçilen oyuncaklar kısa bir alıştırma dönemi hazırlanarak köpeğe sevdirilerek alıştırılabilir.

En İyi Köpek Oyuncakları

En İyi Köpek Oyuncakları

Günümüzde artık köpekler için o kadar zengin bir seçenek altında oyuncaklar bulunmakta ki, onların farklı zamanlarda değişik amaçlar altında kullanabilecekleri oyuncak çeşitleri keyifli bir şekilde elde edebilmektedir. Üstelik kaliteli bir malzeme yapısında hazırlanmış olan en iyi köpek oyuncakları kapsamında büyük markalar eşliğinde uzun yıllar köpeklerin sağlık içerisinde kullanım şansı verilmektedir. Tabii burada köpeğin gelişimi, sağlığı ve mutluluğu adına ortak şekilde seçim yapılacak oyuncak için dikkatli bir araştırma yapılmalıdır. Çünkü bazı oyuncaklar köpeğe uygun olmadığı için ona zarar verebilir ya da kötü eğilimler göstermesine sebep olabilir. Bu kapsamda doğru ürün seçimi büyük bir önem arz etmektedir.

Büyük Irk Köpek Oyuncakları

Büyük Irk Köpek Oyuncakları

Köpeklerin hem keyifli bir zaman geçirmesine hem de sağlık açısından onların güçlenmesine olanak tanıyan, birbirinden farklı amaçlara altında köpek oyuncakları bulunmaktadır. Tabii burada büyük bir ırka mensup olan köpekler için daha dayanıklı ve sağlam oyuncakları tercih edilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Dişleri belirli miktarlarda çok kuvvetli olan ve aynı zamanda oldukça hareketli köpekler için mutlaka esnek bir yapıya sahip, onların güven içerisinde oynayabileceği oyuncaklar tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle de egzersiz olarak çok fazla tercih edilen yumuşak ve dayanıklı oyuncaklar, aynı zamanda sağlıklı bir malzeme yapısında üretimleri gerçekleştirilmiş şekilde, büyük markalar dahilinde tercih edilmelidir.

 

Büyük Irk Köpek Oyuncakların Özellikleri

Daha çok kemik şeklinde görünümleri olan seçenekler büyük ırk köpek oyuncakları olarak ön plana çıkmaktadır. Farklı renklerle tasarımları hazırlanmış olan bu oyuncaklar, sert ve sağlam bir kauçuk malzeme ile üretimleri gerçekleştirilmiştir. Bu sayede köpek istediği kadar ısırsa bile oldukça özel bir mukavemet sağlamaktadır. Doğal bir plastikten hazırlandığından dolayıdır köpekler ısırırken aynı zamanda bundan büyük bir keyif almaktadırlar. Tabii burada hayvan dostlarımız diş ve diş etlerine zarar vermeyecek ürün yapısında hazırlanmış oyuncakların elde edilmesine de ayrıca önem gösterilmelidir. Bunun garantisini vermeyen ürünlerden mutlaka uzak durulması gerekmektedir.

 

Büyük Irk Köpekler İçin Çeşitli Oyuncaklar

Dayanıklı bir yapıya sahip olan ve kemik görünümlü oyuncaklarının yanı sıra, peluş ördek oyuncaklar; elastik tenis topu çeşitleri ve renkli kumaş da hazırlanmış yumuşak dokulu oyuncaklarda yine ön plana çıkmaktadır. Burada önemli olan elastikiyet sahibi ve aynı zamanda güçlü bir mukavemet gösteren oyuncakların büyük ırk köpekler adına tercih edilmesidir. Bu şekilde gün içerisinde uzun saatler hayvan dostlarımız keyifli bir zaman geçirebilir ve aynı zamanda diş ve kas gelişimi konusunda da büyük bir katkı alabilir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.