Köpek Oyuncakları

İnsan ve köpek arasında güven ilişkisini geliştirerek, köpeğin egzersiz yapması ve aktivitede bulunmasına yardımcı olan oyuncaklar, çeşitli özelliklerde üretilmektedir. Bu oyuncaklar yalnızca birer eğlence aracı olmakla kalmaz; köpeğin eğitilmesine de yardımcı olabilmektedir. Yavru köpekler için genellikle peluş oyuncaklar tercih edilmektedir. Köpeğinizin yaşı ve oyuncakların boyutuna göre köpek oyuncakları seçebilirsiniz. Küçük oyuncaklar köpekler için tehlike arz edebileceğinden; dikkatli olunmalıdır. Köpeğinizin oynayabileceği türden oyuncaklar tercih etmenizde fayda vardır.

Eğlenceli Oyuncak Çeşitleri

Köpeklerin oynayabileceği çok sayıda eğlenceli oyuncak çeşidi piyasada bulunmaktadır. Toplar, çekme oyuncakları, çiğneme ödülleri, peluş en çok tercih edilen oyuncaklar arasında yer almaktadır. Köpeğinize top alacaksanız; kauçuk topları, peluş topları ya da küçük topları tercih edebilirsiniz. Her bir farklı şekillerde sıçrayan toplar, köpeğinizi hareketli tutmanıza yardımcı olacaktır. Yavru köpeği olanlar çoğunlukla yumuşak yapıları sebebiyle, peluş oyuncakları tercih etmektedir.

Köpekler bu oyuncaklarla rahatlıkla oynayabilmektedir. Köpek peluş bir oyuncağı ağzına alabilir, kavrayıp oyundan zevk alabilir. Yeni diş çıkaran köpekler de kaşınan dişlerini yumuşak özellikteki oyuncaklar yardımıyla kaşıyabilmektedir. İyi eğitimli bir köpeğiniz varsa; çekmeli oyuncaklar kullanabilirsiniz. Köpekte parçalama gibi saldırgan eğilimler yoksa peluş ve çekmeli oyuncaklar tercih edilebilir. Oyuncak çeşidini köpeğinizin özellikleri doğrultusunda seçmeniz gerekmektedir. Köpek frizbileri, tırmanma rampaları ve atlama ipleri köpeğinize çeviklik kazandırabilecek oyuncak çeşitlerindendir.
Toplam 128 ürün görüntüleniyor.
1 2

Köpek Oyuncağı Nasıl Seçilmeli?

Köpekler için oyuncak ihtiyacının sadece eğlence amaçlı olarak görülmemesi gerekir. Sağlıktan fiziksel gelişime, psikolojiden zeka gelişimine kadar pek çok alanda köpekleri zenginleştiren oyuncaklar doğru bir seçimle hak ettiğinden daha fazla değer görebilir. Peki, köpek oyuncağı nasıl seçilmeli?

Sağlıklı Bir Köpek İçin Oyuncak İhtiyacı

Köpeklerde 3.ayda başlayan ve 12.aya kadar süren diş çıkarma sürecinde doğru oyuncak seçimiyle lokal sorunlar rahat bir şekilde bertaraf edilebilir. Bölgede yaşanacak ağrı, kaşıntı ve sızıyı almaya yönelik oyuncaklar, diş taşı ve diş eti problemlerinin de ortadan kalkması için idealdir. Damak gelişimine de katkı sağlayacak olan kemirme oyuncakları bu dönemde köpeklerin çevreye ve eşyalara verecekleri zararların da en alt seviyeye inmesine yardımcı olur.

Egzersiz İhtiyacı Nasıl Karşılanabilir?

Köpekler sağlıklı bir yaşam sürmek için egzersiz yapmak zorundadır. Bazı ırklar için bu süreç son derece keyifli olurken tembel ırklar için oldukça zordur. Köpeklerin obeziteye olan yatkınlıklarının en alt seviyeye inmesi için "git-getir" tarzı oyunlara ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Top ve frizbi türü oyuncaklar bu iş için en ideal seçenekler olarak görülebilir.

Köpeklerin de Psikolojik Sorunları Olabilir!

Tembelleşen köpekler huysuzlanmaya ve agresif tavırlar sergilemeye başlar. Bu durum sonu depresyona kadar gidebilir. Enerjisini atmayan köpekler ise sinirli olurken komutlara karşı da söz dinlemez bir tavır sergiler. Özellikle yavru köpeklerle peluş oyuncaklar yardımıyla etkili bir iletişim kurulabilir.

Köpek oyuncağı seçerken; sağlık kurallarına uygun olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Çabuk parçalanabilen hassas oyuncaklar yutma riski taşıdığı için tehlikeli olabilir. Amaca uygun olarak seçilen oyuncaklar renk ve şekil olarak birbirinden farklılıklar göstermelidir. Sesli oyuncaklar köpeğin daha hareketli olmasını sağlarken kimi zaman da agresifleşmesine neden olabilir. Seçilen oyuncaklar kısa bir alıştırma dönemi hazırlanarak köpeğe sevdirilerek alıştırılabilir.

kopek-mamalari

En İyi Köpek Oyuncakları

Günümüzde artık köpekler için o kadar zengin bir seçenek altında oyuncaklar bulunmakta ki, onların farklı zamanlarda değişik amaçlar altında kullanabilecekleri oyuncak çeşitleri keyifli bir şekilde elde edebilmektedir. Üstelik kaliteli bir malzeme yapısında hazırlanmış olan en iyi köpek oyuncakları kapsamında büyük markalar eşliğinde uzun yıllar köpeklerin sağlık içerisinde kullanım şansı verilmektedir. Tabii burada köpeğin gelişimi, sağlığı ve mutluluğu adına ortak şekilde seçim yapılacak oyuncak için dikkatli bir araştırma yapılmalıdır. Çünkü bazı oyuncaklar köpeğe uygun olmadığı için ona zarar verebilir ya da kötü eğilimler göstermesine sebep olabilir. Bu kapsamda doğru ürün seçimi büyük bir önem arz etmektedir.

kaliteli-kopek-mamalari

Büyük Irk Köpek Oyuncakları

Köpeklerin hem keyifli bir zaman geçirmesine hem de sağlık açısından onların güçlenmesine olanak tanıyan, birbirinden farklı amaçlara altında köpek oyuncakları bulunmaktadır. Tabii burada büyük bir ırka mensup olan köpekler için daha dayanıklı ve sağlam oyuncakları tercih edilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Dişleri belirli miktarlarda çok kuvvetli olan ve aynı zamanda oldukça hareketli köpekler için mutlaka esnek bir yapıya sahip, onların güven içerisinde oynayabileceği oyuncaklar tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle de egzersiz olarak çok fazla tercih edilen yumuşak ve dayanıklı oyuncaklar, aynı zamanda sağlıklı bir malzeme yapısında üretimleri gerçekleştirilmiş şekilde, büyük markalar dahilinde tercih edilmelidir.

Büyük Irk Köpek Oyuncakların Özellikleri

Daha çok kemik şeklinde görünümleri olan seçenekler büyük ırk köpek oyuncakları olarak ön plana çıkmaktadır. Farklı renklerle tasarımları hazırlanmış olan bu oyuncaklar, sert ve sağlam bir kauçuk malzeme ile üretimleri gerçekleştirilmiştir. Bu sayede köpek istediği kadar ısırsa bile oldukça özel bir mukavemet sağlamaktadır. Doğal bir plastikten hazırlandığından dolayıdır köpekler ısırırken aynı zamanda bundan büyük bir keyif almaktadırlar. Tabii burada hayvan dostlarımız diş ve diş etlerine zarar vermeyecek ürün yapısında hazırlanmış oyuncakların elde edilmesine de ayrıca önem gösterilmelidir. Bunun garantisini vermeyen ürünlerden mutlaka uzak durulması gerekmektedir.

Büyük Irk Köpekler İçin Çeşitli Oyuncaklar

Dayanıklı bir yapıya sahip olan ve kemik görünümlü oyuncaklarının yanı sıra, peluş ördek oyuncaklar; elastik tenis topu çeşitleri ve renkli kumaş da hazırlanmış yumuşak dokulu oyuncaklarda yine ön plana çıkmaktadır. Burada önemli olan elastikiyet sahibi ve aynı zamanda güçlü bir mukavemet gösteren oyuncakların büyük ırk köpekler adına tercih edilmesidir. Bu şekilde gün içerisinde uzun saatler hayvan dostlarımız keyifli bir zaman geçirebilir ve aynı zamanda diş ve kas gelişimi konusunda da büyük bir katkı alabilir.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.