Köpek Ödül Mamaları

Evcil hayvanlardan olan köpek, insanın en iyi dostu olabilmektedir. Evcil dostlarımız olan köpeklerin eğitimi de oldukça önemlidir. Her zaman en iyi ödül sevgi olsa da, köpeklerin eğitimi için ihtiyaç duyulan köpek ödül mamaları bulunmaktadır. Dolgulu press kemik, tahılsız av etli ödül çubuğu, biftekli köpek ödülü veya tavuklu ve balıklı köpek ödülü eğitim için kullanılan ödül mamalarından bazılardır.

Köpek Eğitiminde Ödül Mamaları

Eğitimde ödülün yeri oldukça büyüktür. Bu nedenle köpek besleyenler, köpeklerini eğitirken bu ödül mamalarına ihtiyaç duymaktadır. Ödülü verirken küçük parçalar halinde verilmesine dikkat edilmelidir. Çünkü ödül maması, eğitim için kullanılan bir araçtır. Köpekler için özel olarak üretilen ödül mamaları, oldukça çeşitlidir.

Beş buçuk ve altı aylıktan itibaren eğitim için ödül maması kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz glütensiz olanları tercih edebilirsiniz. Kemik şeklinde tasarlanan ödül mamaları, köpek sahiplerinin en çok tercih ettiği ödül mamaları arasında yer almaktadır. Doğal press kemik olarak satışa sunulan ürünün, köpeğinizin ilgisini çekmesi oldukça mümkündür. Bunun dışında somonlu, ördekli, kuzulu ve tavuk aromalı köpek ödülleri de vardır. Bu ödüller paket halinde kişilere sunulmaktadır. Eğitimde gerek duyduğunuz an, köpeğinize bu mamalardan verebilirsiniz. Çeşitli gramajlarda paketlenmiş olan köpek mamalarını tercih edebilirsiniz.

Köpek Ödül Mamalarının Fiyatları

Eğitim için kullanılan ödül mamaları, fiyat olarak son derece uygundur. İsteğe göre pahalı olanlar da tercih edilebilir. Ödül mamaları oldukça çeşitli olduğundan, ürünlerin fiyatları da kendi arasında değişiklik gösterebilmektedir. Köpeğinizin sevdiği ürünleri ödül olarak köpek eğitiminde kullanabilirsiniz. Damak zevki olan dostunuzu çeşitli mamalarla ödüllendirebilirsiniz. Bu tür ürünler, fonksiyonel olduğu için köpeğin ihtiyaç duyduğu maddeleri içermektedir. Sindirim sistemine, kas sağlığına, deri sağlığına, ağız ve diş sağlığına destek olanları, işlevsel köpek ödül ürünleridir. İhtiyacınıza göre köpek ödül ürünlerini tercih edebilmeniz mümkündür.
Toplam 114 ürün görüntüleniyor.
1 2

Köpek Ödül Maması Fiyatları

Köpeklerin eğitimlerinde ve beslenmelerinde önemli bir payı bulunan köpek ödül mamaları, her bireyin bulundurması gereken mama türlerinden birisidir. Oldukça faydalı mineral ve vitaminlerle zenginleştirilen bu mamalar, fiyatları açısından merak edilir. Beslenmeye takviye olarak düşünülmesi gerekmektedir ve köpek ödül maması fiyatları konusunda oldukça uygun seçeneklere rastlamak mümkün olacaktır.

İçerisinde tahıl bulunmayan köpek ödül mamaları, düşük yağlı ve şekersiz olarak üretilir. Köpeklerin oyun anında ve eğitimlerinde katkısı olması açısından verilen her köpek ödül mamasının besleyici yanı da dikkate alınmalıdır. Fiyatlarda ürünün içeriği ve türü de etkilidir. Bu mamalar, köpeklerin eksik kalan yanlarını güçlendirirken, eğlenceli oyun saatlerine de hareketlilik katmaktadır. Ek gıda olsa dahi, mutlaka bu ürün ile birlikte temiz içme suyu da kabında bulundurulmalıdır. Günlük olarak verilmesi uygun olan miktarın aşılmaması da önemlidir. Köpeklerde aşırı kilo alımı gibi sorunların oluşmaması açısından belirlenen beslenme programı ölçülerine uyulmalıdır.

kopek-odul-mamasi-fiyatlari

Köpek Ödül Maması Nasıl Kullanılır?

Köpekler için özel hazırlanan ödül maması, etkili tekniklerle kullanıldığı zaman sonuç verebilmektedir. Öncelikle ödül işlemi farklı mekanlarda gerçekleşmelidir. Farklı mekanlarda ödül işlemi başarılı ve etkili sonuçlar vermektedir. Bu nedenle köpek ödül maması nasıl kullanılır? konusu önemlidir. Aynı yerde aynı komut ve şartlandırma gerçekleştiği zaman, sadece ödül için hareket söz konusu olacaktır.

Ödül Programı

Öncelikle köpeğinize komut verirsiniz. Köpek verilen emri yerine getirdiği zaman anında ödüllendirilmesi gerekir. Köpekler sesleri kodlayabilen hayvanlardır. Verilen komutu veya işi yaptıktan sonra ‘aferin’ sözcüğünü veya benzeri sözcükleri köpeğin duyacağı şekilde vermelisiniz. Ardından hemen ödül vermelisiniz. Her seferinde başını okşamanız da önemlidir. Bu işlemi bir kaç kez tekrarladığınız zaman, davranış tam anlamıyla öğrenilir. Artık ödülsüz bir şekilde ‘ aferin’ sözcüğü veya baş okşama işlemi ile istediğiniz işlemi gerçekleştirecektir.

Komut Doğru Kullanılmalıdır

İstenilen davranışı yaptırmanın yanı sıra, istenmeyen davranışın önlenmesi için de ‘hayır’ kelimesi etkilidir. Sahibinin sevgisi köpek için çok değerlidir. Bu nedenle olumsuz bir ‘hayır’ o davranıştan onu uzaklaştıracaktır. Bu nedenle aferin, hayır ve benzeri kelimeler doğru yerde ve doğru zamanda kullanılmalıdır. Ödül ve komut işlemini başarılı olması, komutun tam verilmesi ve ödülün zamanında verilmesine bağlıdır. Farklı komutlar ise başarıyı engelleyecektir. Her zaman aynı kelimeyi kullandığınız zaman köpek ne yapacağını anlayacaktır. Bu kategorinin en önemli konusu, bu konuda uzman görüşlerinin tam anlamıyla öğrenilmiş olmasıdır.

Uzman eğiticilerine ait videoları tam olarak izlemeniz, başarılı olmanızda son derece önemlidir. Uzman görüşü olmadan yapılan ödül işlemlerinde ise ciddi problemler beraberinde gelmektedir. Köpekte davranış bozukluğu ve benzeri birçok problem, ciddi sonuçlar meydana getirebilmektedir. Bu ciddi problemlerle karşılaşmamak için, bu kategoride uzman görüşü almak son derece önemlidir. Yanlış eğitim, söz dinlemeyen ve hiç bir komutu yerine getirmeyen köpek anlamına gelmektedir.

kopek-odul-mamasi

Köpek Ödül Maması Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İnsanların en iyi dostu olarak bilinen köpekler, bunu her daim en iyi şekilde de gösterirler. Tabii bunun karşılığı olarak aynı şekilde ilgi ve sevgiyi de hak ederler. Aynı zamanda doğru beslenme onlar için en iyi karşılık olarak sağlanabilmektedir. Tabii burada onların en sevdikleri ise genelde ödül mamaları olur. Ancak bunları alınırken birtakım hususlara sağlıkları açısından dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ödül Mamasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Köpeklerin eğitimi gerçekleştirilirken ya da uyması gereken kurallar öğretilirken ödül mamaları bu konuda önemli bir katkı sağlamaktadır. Köpeğin durumu algılaması ve uyması gerekenler iyi anlaması adına ödül maması verilmektedir. Tabii bu mamalar verilirken mutlaka bazı hususlar dikkate alınmalıdır.

Gıdalar mutlaka etli olmalıdır. Aynı zamanda farklı mineraller ve vitaminler ile birlikte damak tadına uygun olan içeriklerin de yer alması önemlidir. Özellikle sindirim sisteminin gelişimine katkı sağlayacak, bazı doğal takviyelerin bulunduğu ödül mamaları alınmalıdır.

Köpeğin ırkına ve aktivitesine bağlı olarak da farklı içerikler özel olarak tercih edilmelidir.
Tabii hiç şüphesiz köpeğin tam da damak tadına uygun şekilde doğru bir karışımda hazırlanmış mamalar ön plana çıkarılmalıdır.


Onların gelişimlerini etkilemeyecek ve aynı zamanda damak tadına tam uygun olarak verilecek olan ödül mamaları, aynı zamanda zengin bir İçeriğe sahip olması ile birlikte onların bünyelerini daha dirençli hale getirmelidir. O yüzden mutlaka büyük markalar eşliğinde farklı tatları ve besin içeriklerine sahip ödül mamalarının alınmasına dikkat edilmelidir.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.