Köpek Konservesi

Birbirinden farklı mineral ve vitamin içerikleri ile birlikte ayrıca köpeklerin daha enerjik ve sağlıklı olabilmesi adına önemli besin maddeleri de bulunan köpek konservesi çeşitleri, değişik karışımlara bağlı olarak tercih edebilmektedir. Özellikle yetişkin köpekler adına ya da yavru köpekler için, onların ihtiyacı olan besinlerin yer aldığı konserve seçeneklerini tercih etmek büyük bir önem arz etmektedir. Yüksek kalitedeki hammaddelerden özenli bir şekilde üretimleri gerçekleştirilmiş konserve çeşitleri, değişik et parçaları ile birlikte tavuk ve sos eklemeleri altında aynı zamanda köpekler için lezzetli bir fırsat da sunmaktadır.

 

Farklı Yaş Kriterlerine Göre Köpek Konserveleri

Özellikle köpek konserveleri alınırken mutlaka bu dostlar için değişik yaş kriterlerine bağlı olarak seçim yapılması gerekmektedir. Onların bulundukları yaşlara bağlı şekilde ihtiyaçları dahilinde farklı içeriklerle hazırlanmış konserveler, daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir yaşam şansını sunmaktadır. Bu bağlamda 12 aya kadar yavru köpeklerin gelişimini destekleyen, içeriğinde yoğun et parçaları ile tavuk çeşitleri bundan konserveler daha fazla tercih edilmelidir. 1 ile 6 yaş arasında yetişkin ve bu yaştan sonraki köpekler için ise, onların ileriki yaşlarında daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına, gerekli olan enerji ve besin maddelerini içeren konservelerin alınmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

 

Değişik Seçenekler Altında Köpek Konservesi

Genel anlamda tercih edebilecek tahılsız ve geyik eti karışımı altında hazırlanmış konserveler, yavru köpekler için balık eti ile hazırlanmış seçenekler ve bünyesi zayıf olan köpekler için de yine somon balığı ile hazırlanmış konserveler seçilebilir. Burada mutlaka önemli olan ve dikkat edilmesi gereken nokta köpeklerin yaş kriterleri ve bünyelerinin kadar kuvvetli olup olmadığıdır. Buna göre değişik vitamin ve proteinler ile birlikte et parçaları eşliğinde de desteklenmiş enerji dolu sağlıklı konserveler, ek besin olarak ihtiyaçları dahilinde sunulabilir.

Köpek Konserve Mama Çeşitleri

Köpeklerin hassas bünyelerine göre ve yaşlarına bağlı olarak ihtiyaç duydukları köpek konserve mama çeşitleri, farklı seçenekler altında günümüzde rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Zengin ve sağlıklı içerikleri, doğallıktan yana karışımları ile birlikte, köpeklerin ihtiyaç duydukları enerji ve besini en iyi şekilde sağlayan bu ürünler, üstelik kategori bünyesinde çok uygun fiyatlar altında tercih edilerek satın alınabilir. Burada özellikle kuru mama ve yaş mama altında seçim yapılarak tercih edilecek olan konserve çeşitleri, farklı zamanlarda köpeklere verilebilmektedir. Bu konuda özellikle kuru mamalar periyodik şekilde her öğün rahatlıkla verilebilir. Yaş mamalar ise lezzetli içerikleri ve damak tadına uygun fırsatları sayesinde özellikle ödül mamaları olarak tercih edilmektedir.

Köpek Konserve Mama Kullanımı Nasıl Olmalı?

Köpek Konserve Mama Kullanımı Nasıl Olmalı?

Köpeklerin yaşına ve cinsine uygun şekilde beslenmesi onların uzun ve sağlıklı yaşamaları için çok önemlidir. İster evde ister bahçede olsun köpek beslemede artık hazır mamalar köpek sahiplerinin işini oldukça kolaylaştırıyor. Bebeklik dönemi, yetişkinlik ve yaşlılık dönemine uygun konserve mamalarla hem dengeli hem de sağlıklı bir beslenme sağlanıyor. Konserve mamalar kuru mama yanında yaş mama kullanımı ile köpeklerin derilerinin daha nemli ve sağlıklı olmasında önemli rol oynuyor. Peki, köpek konserve mama kullanımı nasıl olmalı, ne sıklıkta ve nasıl verilmeli?

 

Köpek Konserve Mama Kullanımı

-Konserve mamalar kuru mamadan yarım saat önce ve gün aşırı verilmelidir.

-Özellikle köpeklerle yapılan yürüyüş sonrasında onları beslemek çok daha sağlıklıdır.

-Konserve mamanın açıldıktan sonra köpeğe koklatılması iştahını arttırır.

-Hatta hemen vermeyip ağzı açık konserve mama ile ortalıkta dolaşmak köpekte daha da ilgi uyandıracaktır.

-Sonrasında mama tabağına konserve mama boşaltılır.

-Ortalama 400 gr’lık bir konserve mama yeterli olacaktır.

 

Sürekli kuru mama ile beslenen köpeklerde deri sorunlarının ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır. Tüylerin dökülmesi, derinin kuruması ve kepeklenme deri sorunlarının başında gelir. Konserve mamalarla dengeli bir şekilde beslemek ise bu tür deri sorunlarının ortaya çıkmasına engel olacaktır. Kuru mamada tüm gıdaların olduğunu ve besin değeri olarak yeterli olduğunu düşünmek yanlıştır. Köpeklerin derisinin nem dengesinin sağlanmasında konserve balığın önemli olduğu unutulmamalıdır.

 

Köpek Konserve Maması Nasıl Olmalı?

-Ucuz ve kalitesiz olmamalı.

-Markalı ve güvenilir olmalı.

-Özellikle deniz ürünleri tercih edilmeli.

-Protein değeri olarak 'un altında olmamalı.

-İçeriğinde omega 3 bulunmalı.

-Et, tavuk veya balık konservesi olabilir.

-Evcil hayvan mamaları içinde en popüleri olan köpek konserve mama seçimi köpeklerin severek yiyeceği türden olmalıdır.

-Vitamin, mineral ve protein olarak zengin içerikli olmalıdır.

Konserve Mama Köpekler İçin Zararlı Mı?

Konserve Mama Köpekler İçin Zararlı Mı?

Köpek besleyenler için en merak edilen sorulardan birisi de konserve mama köpekler için zararlı mı? sorusudur. Bu soru uzmanlar tarafından yanıtlanmış olup, genel olarak konserve mamanın köpekler için zararlı olmadığı kanısına varılmıştır. Fakat köpek besleyenlere uzmanların bazı uyarıları da bulunmaktadır. Özellikle, köpeklerini sadece konserve mama ile beslemek doğru değildir. Konserve mamanın yanında köpeğinize kuru mamalar vererek, beslenmesini dengelemelisiniz. Beslenmenin doğru şekilde ayarlanması için mutlaka köpeğinizin cinsini ve ihtiyaç duyduğu yiyecekleri de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca, sağlıklı bir beslenme düzeni için mutlaka konserve mamaların kalitesine de önem vermelisiniz.

 

Konserve Mamaları Çok Sık Kullanmanın Zararları

Konserve mamalar diğer kuru gıdalarla birlikte verildiğinde herhangi bir zarara neden olmamaktadır. Fakat köpeğinizi sadece konserve mamalarla beslemek ya da konserve mamaları gün içerisinde fazla tüketmek köpeklerde mide rahatsızlığı başta olmak üzere, diş çürümesi gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca, köpekler için konserve mamalarının çok sık tercih edilmesi obeziteye kadar farklı zararlara neden olmaktadır.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.