Köpek Konservesi

Birbirinden farklı mineral ve vitamin içerikleri ile birlikte ayrıca köpeklerin daha enerjik ve sağlıklı olabilmesi adına önemli besin maddeleri de bulunan köpek konservesi çeşitleri, değişik karışımlara bağlı olarak tercih edebilmektedir. Özellikle yetişkin köpekler adına ya da yavru köpekler için, onların ihtiyacı olan besinlerin yer aldığı konserve seçeneklerini tercih etmek büyük bir önem arz etmektedir. Yüksek kalitedeki hammaddelerden özenli bir şekilde üretimleri gerçekleştirilmiş konserve çeşitleri, değişik et parçaları ile birlikte tavuk ve sos eklemeleri altında aynı zamanda köpekler için lezzetli bir fırsat da sunmaktadır.

Farklı Yaş Kriterlerine Göre Köpek Konserveleri

Özellikle köpek konserveleri alınırken mutlaka bu dostlar için değişik yaş kriterlerine bağlı olarak seçim yapılması gerekmektedir. Onların bulundukları yaşlara bağlı şekilde ihtiyaçları dahilinde farklı içeriklerle hazırlanmış konserveler, daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir yaşam şansını sunmaktadır. Bu bağlamda 12 aya kadar yavru köpeklerin gelişimini destekleyen, içeriğinde yoğun et parçaları ile tavuk çeşitleri bundan konserveler daha fazla tercih edilmelidir. 1 ile 6 yaş arasında yetişkin ve bu yaştan sonraki köpekler için ise, onların ileriki yaşlarında daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına, gerekli olan enerji ve besin maddelerini içeren konservelerin alınmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

Değişik Seçenekler Altında Köpek Konservesi

Genel anlamda tercih edebilecek tahılsız ve geyik eti karışımı altında hazırlanmış konserveler, yavru köpekler için balık eti ile hazırlanmış seçenekler ve bünyesi zayıf olan köpekler için de yine somon balığı ile hazırlanmış konserveler seçilebilir. Burada mutlaka önemli olan ve dikkat edilmesi gereken nokta köpeklerin yaş kriterleri ve bünyelerinin kadar kuvvetli olup olmadığıdır. Buna göre değişik vitamin ve proteinler ile birlikte et parçaları eşliğinde de desteklenmiş enerji dolu sağlıklı konserveler, ek besin olarak ihtiyaçları dahilinde sunulabilir.

Toplam 94 ürün görüntüleniyor.

Köpek Konserve Mama Çeşitleri

Köpeklerin hassas bünyelerine göre ve yaşlarına bağlı olarak ihtiyaç duydukları köpek konserve mama çeşitleri, farklı seçenekler altında günümüzde rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Zengin ve sağlıklı içerikleri, doğallıktan yana karışımları ile birlikte, köpeklerin ihtiyaç duydukları enerji ve besini en iyi şekilde sağlayan bu ürünler, üstelik kategori bünyesinde çok uygun fiyatlar altında tercih edilerek satın alınabilir. Burada özellikle kuru mama ve yaş mama altında seçim yapılarak tercih edilecek olan konserve çeşitleri, farklı zamanlarda köpeklere verilebilmektedir. Bu konuda özellikle kuru mamalar periyodik şekilde her öğün rahatlıkla verilebilir. Yaş mamalar ise lezzetli içerikleri ve damak tadına uygun fırsatları sayesinde özellikle ödül mamaları olarak tercih edilmektedir.

kopek-mamalari

Köpek Konserve Mama Kullanımı Nasıl Olmalı?

Köpeklerin yaşına ve cinsine uygun şekilde beslenmesi onların uzun ve sağlıklı yaşamaları için çok önemlidir. İster evde ister bahçede olsun köpek beslemede artık hazır mamalar köpek sahiplerinin işini oldukça kolaylaştırıyor. Bebeklik dönemi, yetişkinlik ve yaşlılık dönemine uygun konserve mamalarla hem dengeli hem de sağlıklı bir beslenme sağlanıyor. Konserve mamalar kuru mama yanında yaş mama kullanımı ile köpeklerin derilerinin daha nemli ve sağlıklı olmasında önemli rol oynuyor. Peki, köpek konserve mama kullanımı nasıl olmalı, ne sıklıkta ve nasıl verilmeli?

Köpek Konserve Mama Kullanımı

-Konserve mamalar kuru mamadan yarım saat önce ve gün aşırı verilmelidir.
-Özellikle köpeklerle yapılan yürüyüş sonrasında onları beslemek çok daha sağlıklıdır.
-Konserve mamanın açıldıktan sonra köpeğe koklatılması iştahını arttırır.
-Hatta hemen vermeyip ağzı açık konserve mama ile ortalıkta dolaşmak köpekte daha da ilgi uyandıracaktır.
-Sonrasında mama tabağına konserve mama boşaltılır.
-Ortalama 400 gr’lık bir konserve mama yeterli olacaktır.

Sürekli kuru mama ile beslenen köpeklerde deri sorunlarının ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır. Tüylerin dökülmesi, derinin kuruması ve kepeklenme deri sorunlarının başında gelir. Konserve mamalarla dengeli bir şekilde beslemek ise bu tür deri sorunlarının ortaya çıkmasına engel olacaktır. Kuru mamada tüm gıdaların olduğunu ve besin değeri olarak yeterli olduğunu düşünmek yanlıştır. Köpeklerin derisinin nem dengesinin sağlanmasında konserve balığın önemli olduğu unutulmamalıdır.

Köpek Konserve Maması Nasıl Olmalı?

-Ucuz ve kalitesiz olmamalı.
-Markalı ve güvenilir olmalı.
-Özellikle deniz ürünleri tercih edilmeli.
-Protein değeri olarak 'un altında olmamalı.
-İçeriğinde omega 3 bulunmalı.
-Et, tavuk veya balık konservesi olabilir.
-Evcil hayvan mamaları içinde en popüleri olan köpek konserve mama seçimi köpeklerin severek yiyeceği türden olmalıdır.
-Vitamin, mineral ve protein olarak zengin içerikli olmalıdır.

kaliteli-kopek-mamalari

Konserve Mama Köpekler İçin Zararlı Mı?

Köpek besleyenler için en merak edilen sorulardan birisi de konserve mama köpekler için zararlı mı? sorusudur. Bu soru uzmanlar tarafından yanıtlanmış olup, genel olarak konserve mamanın köpekler için zararlı olmadığı kanısına varılmıştır. Fakat köpek besleyenlere uzmanların bazı uyarıları da bulunmaktadır. Özellikle, köpeklerini sadece konserve mama ile beslemek doğru değildir. Konserve mamanın yanında köpeğinize kuru mamalar vererek, beslenmesini dengelemelisiniz. Beslenmenin doğru şekilde ayarlanması için mutlaka köpeğinizin cinsini ve ihtiyaç duyduğu yiyecekleri de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca, sağlıklı bir beslenme düzeni için mutlaka konserve mamaların kalitesine de önem vermelisiniz.

Konserve Mamaları Çok Sık Kullanmanın Zararları

Konserve mamalar diğer kuru gıdalarla birlikte verildiğinde herhangi bir zarara neden olmamaktadır. Fakat köpeğinizi sadece konserve mamalarla beslemek ya da konserve mamaları gün içerisinde fazla tüketmek köpeklerde mide rahatsızlığı başta olmak üzere, diş çürümesi gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca, köpekler için konserve mamalarının çok sık tercih edilmesi obeziteye kadar farklı zararlara neden olmaktadır.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.