Gezdirme Tasması

Evimizin en neşeli yardımcılarından biri olan köpekler, gezme ihtiyacı hissettiği zaman, sahibi tarafından gezdirilmesi gerekir. Aksi halde hırçınlaşabilirler. Bu nedenle köpeklerin kolay gezdirilmesini sağlayan tasma seçenekleri, bu kategorinin en önemli ürünleridir. Makaralı seçeneklerle kontrolü sağlanan köpekler, boncuklu, aksesuarlı, kemik desenli, isimlikli ve fularlı tasmalarla daha şık görünmektedir. Göğüslük seçenekleriyle uyumlu olan bu tasmalar, ayarlanabilir kemer seçenekleriyle tercih edilmektedir.

 

Renk Seçenekleri

Bütün renk seçeneklerini bulabileceğiniz özel tasma tasarımları, ışıklı seçeneklerle tercih edilebilmektedir. Işıklı tasarım özellikleriyle tercih edilen bu ürünlerde, aradığınız bütün profesyonel kullanım özelliklerini bulabilirsiniz. Dikenli tasmalar, sert görünüşlü iri köpekler için en çok tercih edilen seçeneklerdir. Bu köpekler için tasarlanan köpek gezdirme tasması seçeneklerinde, zincirli seçenekler tercih edilmektedir. Göğüslü tasarımlarla, tasmalar uyumludur. Ayarlanabilir kayış özellikleriyle köpeğin boyun ve göğüs kısmı ile birebir uyumlu özelliklere sahiptir. Estetik görsel özelliklerinin yanı sıra, özel aksesuar seçenekleri, bu kategoride birinci sınıf çözüm üretebilmektedir.

 

Renk Seçeneğinde Dikkat Edilecek Hususlar

Köpeğinizin renk yapısı ile tasmanın renk yapısı uyumlu olduğu zaman, görsel olarak daha hoş bir görüntü oluşacaktır. Canlı tüy renklerine sahip köpekler için canlı tasma seçenekleri, daha uyumlu olacaktır. Bütün köpekler için uygun renk özelliklerine sahip tasma seçenekleri bulunmaktadır. Sert görünüşlü ve iri köpeklerde ise dikenli tasma seçenekleri daha çok tercih edilmektedir. Tasma tasarımları, köpek cinsine göre özel tasarlanmıştır. Bu nedenle tasma tercihi yaparken, makaralı seçenekler kontrolü daha kolay bir şekilde sağlamaktadır.

Deri, suni deri ve kemer özellikleriyle tercih edilen seçenekler, yapısal özellik bakımından daha yumuşak özelliklere sahip ürünlerdir. Tasarım özellikleriyle tercih edilen bu çalışmalar, yeni ve etkili desen özellikleriyle sürekli yenilenmektedir. Kolay kargo ve ödeme seçenekleriyle adresinize sipariş edilen bu ürünler, uygun fiyat avantajları ile satışa sunulmaktadır.

Köpek Gezdirme Tasması Modelleri

Köpek gezdirme tasmaları, köpeklerin yapısal özelliklerine göre tasarlanmaktadır. Makaralı iplerle kontrol edilen tasmalar, fularlı, ortası boncuklu kemer şeklindeki tasmalar, ayarlanabilir tasmalar, yumuşak yapılı tasmalar, zincirli tasmalar ve göğüs tasmaları, bu kategorinin önemli ürünleri arasında yer almaktadır. Deri tasarımlı, zincirli, kemerli ve benzeri birçok model, sağlam özelliklere sahiptir. Köpeğiniz ne kadar çekerse çeksin, bu tasmalar oldukça sağlam özelliklere sahiptir. Tasma modellerinin model seçenekleri, her yıl yenilmektedir.

 

Tasma Seçenekleri Farklılık Göstermektedir

Köpek yapısı farklı olan tasma seçenekleri, köpeğin karakterine göre farklılık göstermektedir. Küçük ve uzun tüylü ırklar için canlı ve ince tasma seçenekleri tercih edilmektedir. Büyük ve iri köpekler için de ortası çivili tasmalar ve zincirli modeller tercih edilmektedir. Köpeğin sokakta en iyi şekilde kontrol altına alınması için özel tasarlanan bu tasmalar, kullanımı oldukça kolay ürünlerdir. Parkta, bahçe ve diğer bütün mekanlarda köpek gezdirme problemini tam anlamı ile ortadan kaldıran yeni ve etkili tasma seçenekleri, istediğiniz kaliteyi sunmaktadır.

Köpek Gezdirme Tasması Fiyatları

Köpek Gezdirme Tasması Fiyatları

Gün içerisinde köpekleri gezdirirken onların ani hareketlerine karşı canını yakmayacak ve belli bir denge altında esneyecek köpek gezdirme tasmaları, mutlaka kaliteli markalar kapsamında temin edilmelidir.

 

Ayrıca mutlaka farklı fonksiyonel yapılarının da üzerinde olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Bunlar içerisinde otomatik makara mekanizması, gerilme anında eli rahatsız etmeyen plastik özel tutma kısmı, dayanıklı ip tasarımı ile birlikte ayrıca şık görünümü altında mutlaka bu özelliklerin bulunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda özellikle pratik bir kullanım imkanı sağlayan kilitleme sistemi de mutlaka köpek tasmaların da bulunmasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde farklı noktalarda gezerken dar veya geniş alanlarda hayvan dostların hayatlarının tehlikeye girmesine önlem alınabilmektedir.

 

Köpek Gezdirme Tasması Nasıl Takılır?

Köpek Gezdirme Tasması Nasıl Takılır?

Köpek gezdirme tasmaları, köpeklerin güvenliğini ve kontrolünü sağlayan en önemli aksesuarlardan birisidir. Her köpeğin cinsine ve yaşına göre farklı tasma çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle, köpek sahipleri ilk kez tasma kullanacaksa bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir. Bu açıdan köpek sahiplerinin köpek gezdirme tasması nasıl takılır şeklinde soruları küçük detaylarla açıklanabilir.

 

Öncelikle köpeğinizin cinsine ve büyüklüğüne göre tercih ettiğiniz köpek tasmasını incelediğinizde iki halka kısmı göreceksiniz. Bu halka kısımlarından küçük olan köpeğinizin baş kısmından geçerken, büyük halka kısım köpeğinizin göğüs kısmına gelecektir. Tasma üzerinde yer alan kayış kısım köpeğinizin ensesinde kalırken, küçük halkayı kafasından geçirerek, kolay bir yerleştirme yapabilirsiniz. Ayrıca, tasmanın yan kısımlarında bulunan iki delikten de köpeğin patilerini geçirerek, tasmayı köpeğinizin vücuduna sabitleyebilirsiniz.

 

Gezdirme Esnasında Uygun Tasma Kullanımı

Gezdirme sırasında oldukça hareketli ve atılma huyu olan köpekler için boyun tasması çok önerilmez. Çünkü hassas olan köpek boyunları ani atılmalarda tasma nedeniyle zarar görebilir. Bu nedenle, boyun tasması yerine bu tür hareketli köpekler için göğüs tasması daha uygun olabilir. Göğüs tasmaları tüm köpek cinsleri için uygun olup, en fazla hareketli yapıdaki köpekler için tercih edilmektedir. Özellikle, büyük ve yapılı köpeklerin kontrolünü sağlamak için de en ideal gezdirme tasmaları genel olarak göğüs tasmalarıdır.

 

Yavru Köpekler İçin Tasma Çeşitleri

Yavru köpekler için çok sıkı boyun tasmaları kullanılmamalıdır. Çünkü sürekli olarak büyüme ve gelişme gösteren yavru köpekler zamanla boyun tasmaları nedeniyle rahatsız olabilmektedir. Bu nedenle, özellikle yavru köpekler için boyun tasmaları çoğu kez zararlı olabilmektedir. Göğüs tasmaları yavru köpek türleri için de en ideal tasma çeşitlerinden olacaktır. Gezdirme esnasında kullanılabilen göğüs tasmaları, köpeğin büyüme ve gelişme göstermesine göre kayış kısmından ayarlanabildiği için daha avantajlı tasmalar olarak da bilinmektedir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.