Köpek Bisküvileri

Özellikle diş ve kemik sağlığı için büyük bir öneme sahip olan birbirinden farklı mineraller ile hazırlanmış köpek bisküvileri, aynı zamanda hayvan dostlarımızın damak tadına uygun şekilde onların keyifle tatmalarına olanak vermektedir. Köpek bisküvilerini satın alırken burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, farklı yaş kriterlerini bağlı olarak tercih gerçekleştirmektir.

Örneğin bir yaşına kadarki köpekler için mutlaka kemik ve diş sağlığı adına özellikle değişik vitaminler ve mineraller ile bezenmiş bisküviler tercih edilmelidir. Et soslu olarak harika bir lezzetle hazırlanmış bu bisküviler, farklı ırklara sahip tüm köpeklerin ortak şekilde yemelerine olanak vermektedir. Aynı şekilde bir yaşın üstündeki köpekler için de onların enerjilerini daha iyi saklamaları adına hazırlanmış bisküviler içerisinden seçim yapılmalıdır.

Köpek Bisküvisi Fiyatları

Köpeklerin damak tadına tam olarak uyum sağlamış harika lezzetlerle bezenmiş köpek bisküvileri, üstelik sağlık açısından antioksidan bir özellik barındırdığından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Farklı renklerle hazırlanan ve değişik şekiller kapsamında köpeklerin görsel açıdan da beğenmesine imkan tanıyan bu bisküviler, barındırdığı değişik vitaminler ve mineraller eşliğinde onların sağlıkla tüketmesine imkan vermektedir. Üstelik değişik et sosları, somonlu ve pirinçli seçenekler ya da tahılsız tavuklu örnekler içerisinden de yine seçim yapma şansı değerlendirilebilir.

Köpek Bisküvisi Çeşitleri

Köpek Bisküvisi Çeşitleri

Köpeklerin gelişimlerini sağlıkla yürütebilmesi adına günlük olarak tüketmesi gereken mamaların yanı sıra, tamamlayıcı ürünler de hem fiziksel açıdan hem de psikolojik olarak büyük bir önem arz etmektedir. Onların daha mutlu ve neşeli bir durum içerisinde büyümesine olanak veren, harika damak tadını sunan köpek bisküvisi çeşitleri bulunmaktadır. Vitamin ya da mineral ve protein gibi besin değeri yüksek içeriklerin yer aldığı köpek bisküvileri, aynı zamanda tahılsız ve somonlu yiyecekler ile birlikte farklı et sosları ile bezenmiş seçenekler içerisinden de keyifli bir tercih gerçekleştirilebilir.

 

Köpek Bisküvisi Çeşitleri

Günümüzde farklı içeriklere sahip olarak değişik köpek bisküvi çeşitleri bulunmaktadır. Bambaşka renkler hazırlanmış kalp görünümlü bisküviler, çubuk ya da kemik görsel ile hazırlanmış bisküviler veya küçük, lokmalık boyutlarda da üretimleri gerçekleştirmiş bisküviler bulunmaktadır. Burada önemli olan köpeğin ırkı ve hareket süresidir. Gün içerisinde ne kadar enerji harcadığı ve nasıl bir yapıya sahip olduğuna bağlı olarak değişik köpek bisküvileri içerikleri tercih edilebilir. Günümüzde bu kapsamda zengin bir seçenek altında farklı markalarla hayvan dostlarımız için en sağlıklı köpek bisküvileri seçimi yapılabilmektedir. Dostunuzun yaşamı boyunca sağlıklı ve mutlu kalabilmesi adına belirli zamanlarda, ona gün içerisinde sunulan mamaların ardından takviye olarak köpek bisküvileri verilebilir.

 

Farklı Zamanlarda Verilecek Olan Köpek Bisküvi Çeşitleri

Özellikle amaca bağlı olarak değişik ırklara ortak şekilde verilebilecek köpek bisküvi seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle de eğitim konusunda yavru köpekler için onların algılaması gereken durumları en iyi şekilde bölünebilmesi için köpek bisküvileri büyük bir katkı sağlamaktadır. Diğer yandan köpek mamalarının yanında takviye besin olarak farklı mineral ve vitamin yapısı altında, bisküviler damak tadına tam uygun şekilde sunulabilir. Büyük markalar dahilinde elde edilebilecek olan bu kaliteli yiyecekler site üzerinde kategori kapsamında hemen sipariş verilebilir.

Köpek Ödül Bisküvisi Nasıl Kullanımı?

Köpek Ödül Bisküvisi Nasıl Kullanımı?

Köpek eğitiminde ödülün yeri göz ardı edilemez. En büyük ödül sevgi olsa da yiyecekler de istenen komutun yapılması için önemli bir yardımcı destektir. Eğitim sürecinde köpeğinizin başkasından ödül almaması konusunda da disiplin altına alınması son derece önemlidir. Eğitim amaçlı köpek ödül bisküvisi nasıl kullanılmalı?

 

Ödül Mama Kullanımı Ne Zaman Başlar?

Ödül mamalarının kullanımına en az 6 aylıktan sonra başlanmalıdır. Köpeğinizi kendinize bağlamak ve istediğiniz alışkanlıkları edinmesini sağlamak için ödül bisküvilerinden yararlanabilirsiniz. Günlük öğün miktarının en fazla %20'si kadar olması gereken ödüller, minik parçalar halinde sunulmalıdır. Dönem dönem ödül mamalarını değiştirmek, sürekli ödül vermemek ve köpeği şaşırtmak, en önemlisi ödül için doğru zamanı kollamak başarılı bir eğitimin ayrılmaz parçalarıdır.

Ödüllendirme yönteminin eğitimde sağladığı başarı kısa zaman içinde davranışların değişmesi ve gelişmesinde de etkilidir. Köpeklere standart ve günlük mama içeriğinden verilen ödüller beslenme düzeninin aniden değişmesine neden olabilir. Bu durum her şartta besleneceğini anlayan köpeğin istenen davranışı sergilemesini engelleyebilir.

 

Ödül Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lezzetli ve sıradan görünmeyen ödüller kaliteli ve köpeğin damak tadıyla uyumlu olmalıdır. Ödüller sadece istenen komutları yaptırmak için değil, yaptığı şeyin doğru olduğunu anlatmak için de kullanılmalıdır. Davranışların teşvik edilmesinde de son derece etkili olan ödüller, köpeğe ihtiyaç duyduğu cesareti de verir. Ödüllerin küçük porsiyonlar halinde verilmesi gerekir. Pek çok cins için ufak bir kemirmelik işin yapılması için yeterli olacaktır.

 

Günlük beslenme planı yapılırken ödüllerin de işin içine dahil edilmesi gerekir. Köpeğin ihtiyacından daha fazla kalori alması obezite sorunlarının yaşanmasına neden olur. Köpeğin yeni davranışı bir alışkanlık haline getirmesi halinde ödüller kademeli olarak düşürülür ve bisküvi ya da mamalar belli dönemlerde ikram edilir. Eğitim amaçlı kullanılan ödüller sürecin daha eğlenceli olmasına yardımcıdır.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.