Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Yaşlılık döneminde kedilerin hormonal olarak birtakım problemler yaşaması ve aynı zamanda metabolizmalarının zayıf düşmesi nedeniyle, mutlaka kısırlaştırılmış kedi maması çeşitleri tercih edilmelidir. Ortak biçimde hangi cins kediler olursa olsun hiç fark etmez, burada önemli olan kedilerin yaşlılık dönemindeki hareketsiz zamanlarında fazla kilo almasına engel olmak için mutlaka kısırlaştırılmış kedi mamaları kullanılmalıdır. Özel içeriği ve sağlıklı gıda takviyesi sayesinde kedilerin daha uzun bir yaşam sürmesine olanak tanıyan bu mama çeşitleri, günümüzde büyük markalar dahilinde özel olarak üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır.

Farklı Özelliklere Sahip Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Bu konuda bazı özel besinler mutlaka kısırlaştırılmış kedi mamaları içerisinde bulunmalıdır. Farklı balık çeşitleri, tavuk, somonlu balık ve hindili ya da biftek ile karıştırılmış olarak farklı gıda takviyesi altında bu ürünler tercih edilmelidir. Tabii et yoğunluklu olarak mamalar alınırken mutlaka pirinçli ve birçok değişik mineral ve vitaminlerin de yer aldığı seçenekler kullanılmalıdır. Yaşlılık dönemlerinde çok fazla hareket etmeyen ve kısırlaştırıldıklarından dolayı birtakım sağlık problemleri yaşamaya başlayan kediler için, onlara özel olarak hazırlanmış dengeli şekilde beslenmelerine imkan tanıyan bu mama seçenekleri, site bünyesinde çok uygun fiyatlar ile elde edilebilir.

Kısırlaştırılmış Kedilerin Sağlıkları İçin Özel Mamalar

Kediler yetişkin dönemlerinde kısırlaştırıldıktan sonra ve yaşlılık dönemine girdiği andan itibaren daha hareketsiz bir dönem geçirirler. Bu da farklı hastalıkları yakalanmalarına aşırı kilo almaları ile birlikte sebep olabilir. Metabolizmadaki bozukluklar, bağışıklık sisteminin zayıf kalması ve hormonal birtakım dengesizlikler birçok sorunu yanında getirmektedir. O yüzden bütün bu durumların önüne geçmek için özel olarak kısırlaştırılmış kediler adına hazırlanmış mamalar mutlaka tercih edilmelidir. Kedinizin daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam geçirerek sizinle kalabilmesi adına, büyük markalar eşliğinde en özel mamalar site bünyesinde sizleri bekliyor.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyatları

Kısırlaştırılan kediler için ileri dönemlerde ortaya çıkacak en büyük problem obezite sorunudur. O yüzden uzman veterinerler de bu konuda kediler için özel olarak kısırlaştırılmış kedi maması çeşitlerini tavsiye etmektedirler. Kediler bu dönemden sonra daha az hareket ettiklerinden dolayı aşırı kilo alma problemi ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu da sağlıklarının büyük oranda kötü duruma gelmesine, bağışıklık sisteminin düşmesine ve metabolizma sorunları yaşamasına etken olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için ise düşük Karbonhidrat ve yağ oranı bulunan, aynı zamanda yüksek protein ihtiva eden mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde kediniz daha uzun ömürlü bir yaşıma daha sağlıklı ve mutlu şekilde geçirme imkanı elde edebilir.

 

Enerji Dolu Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Yetişkin döneminde kısırlaştırmadan sonra ve yaşlılık zamanına doğru kedilerin hareketsiz halleri, içeriğinde özel enerji besin maddeleri bulunan mamalar ile onların yeniden eskisi gibi hareket etmelerine imkan verilmektedir. Daha canlı ve mutlu olan kediler bu sayede düzenli şekilde hareket ederek obezite problemlerinden de uzak kalabilmektedirler. Özel olarak formülize edilmiş dengeli protein oranları ve düşük yağ ile karbonhidrat seçenekleri dahilinde, kedilerin idrar yolları açısından da sağlıklı bir yaşam sürmesini imkan verilmektedir. Ki kedi sahipleri bu durumun ne kadar önemli olduğunu bilirler.

 

Uygun Fiyatlarla Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Özel olarak hazırlanmış besin takviyesi ile birlikte kedileri kısırlaştırılmış olan bu dönemlerinde, daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına birbirinden özel mama çeşitleri büyük markalar dahilinde bu site bünyesinde sizleri bekliyor. Üstelik oldukça uygun kısırlaştırılmış kedi maması fiyatları sayesinde, bütçenizi zorlamayacak şekilde her defasında farklı besin takviyesi bulunan mamaları kedinize sunabilirsiniz. Veterinerinizden alacağınız bilgiler kapsamında arzu ettiğiniz bütün mama çeşitlerini, site bünyesindeki kategori kısmından rahatlıkla seçebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nedir?

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nedir?

Kediler doğaları ve anatomileri gereği düzenli aralıklarla çiftleşmekte, bir ve birden fazla yavru dünyaya getirmektedirler. Ancak kedilerin doğal yaşam alanlarının azalması, evcilleştirilmeleri ve evlerde bizlerle beraber yaşamaya başlamalarından sonra, kedi doğumları ve bakımları oldukça zor bir hal almaktadır. Hem dişi kedilerin hem de erkek kedilerin kızgınlık dönemlerinde farklı davranışlar göstermesi, huzursuz davranmaları, etrafa koku bırakmaları gibi etkenler kedilere ve kedi sahiplerine zor dönemler yaşatmaktadır. Bu nedenlerden dolayı kediler ortalama 6 aylık olduktan sonra kısırlaştırılabilirler.

 

Kedilerin kısırlaştırılmasından sonra kızgınlık döneminde yaşanan sorunlar ortadan kalkar. Ancak kediler kısırlaştırıldıktan sonra hormonlarında ve bedenlerinde meydana gelen değişim nedeniyle farklı ve özel bir beslenme programına sahip olmalıdır. Bu yüzden de kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilen mamalardan yemeleri gerekmektedir.

Peki kısırlaştırılmış kedi maması nedir?

Kediler kısırlaştırıldıktan sonra hormonlarında meydana gelen değişimlerden dolayı hızlı kilo alma eğilimine sahiptirler. Vücutlarının ve metabolizmalarının işleyişi değişeceği için kısırlaştırılmış kediler için özel mamalar üretilmektedir. Bu mamaların içerisinde kedilerin ihtiyacı olan tüm besin unsurlarının yanı sıra özel vitamin ve mineral içerikler de mevcuttur. Kısırlaştırılmış kedi mamaları ile kısırlaştırma sonrasında kedilerin sağlıklı beslenmesi sağlanabilir ve hızlı kilo alımlarının önüne geçilerek kedilerin sağlıklar korunabilir.

 

- Neden Diğer Mamalar Tercih Edilmemeli?

Bunun en önemli nedeni kısırlık ameliyatı sonrasında kedilerin yeme eğilimlerinin artması ve hareketlerinin yavaşlamasına bağlı olarak ani ve hızlı kilo alımlarıdır. Fazla kilolu kedilerde birçok sağlık sorunu ortaya çıkabilir ve kedinizin sağlığı bozulabilir.

 

- Kısırlaştırılmış Kediler İçin Mamalar Nasıl Seçilmeli?

Kısırlaştırılmış kediler için üretilen mamalar yaş ve kuru mama seçenekleriyle beraber farklı lezzetlerde bulunabilir. Kedilerin damak tadına uygun olarak mamalar kolaylıkla temin edilebilmektedir. Kısırlaştırılmış kediler için takviye mama ve ödül mamaları da beslenmelerinde kullanılabilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Kısırlaştırılmış Kedi Maması İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Kedi besleyenler, sevimli dostlarının sağlıklı bir beslenme düzeninde olması için kısırlaştırılmış kedi maması içeriği nasıl olmalıdır? sorusuna cevap ararlar. Pek çok uzman kısırlaştırılmış kedi maması içeriği konusunda hayvan sevenlerin dikkatli olmasını önermektedir. Çünkü kısırlaştırılmış kedi maması, kedilerin doğru ve düzenli beslenmesini sağlarken aynı zamanda kedilerin sağlıklı ve kolay şekilde sindirilmesine yardımcı da olmalıdır. Bu nedenle, kedi mamalarının içerikleri oldukça fazla önem taşımaktadır. İçerik bakımından hindi ve tavuk eti gibi besinlere sahip olan mamalar, daha kolay tüketilmekte, sindirilmekte ve kedi için etkin verimlilik sağlamaktadır. Bu açıdan kısırlaştırılmış kedi maması alınırken, mutlaka bu içeriklerin bulunup bulunmamasına dikkat edilmelidir.

 

Kısırlaştırılmış Kedi Mamalarının Faydaları

Kısırlaştırma işleminden sonra tercih edilen kısırlaştırılmış kedi mamaları, kedilerde idrar yollarının doğru şekilde çalışmasını sağlarken aynı zamanda idrar yollarında ortaya çıkabilecek taş ya da kum oluşumunu da engellemektedir. Ayrıca, bünyesel olarak kısırlaştırma işleminden sonra kedilerde metabolizma sistemi de farklılaşabilir. Bu gibi durumlarda metabolizmayı dengeleyen ve herhangi bir olumsuz durumda metabolizmaya onarıcı etki eden bir faydaya sahiptir. Özellikle, sindirim açısından kedilerin rahatlamasını da sağlamaktadır.

 

Kısırlaştırılmış Kedi Mamalarının Özellikleri

Kısırlaştırılmış kedi mamalarının en belirgin ve önemli özelliği, diğer mama türlerine göre yağ oranının az olmasıdır. Yaklaşık olarak oranında yağ içeriğine sahip olan kısırlaştırılmış kedi mamaları, kedilerde sindirim sisteminin doğru çalışmasına ve kedilerde obezite gibi problemlerin önlenmesinde yardımcı olmaktadır. Diğer mamalar ise yaklaşık olarak %20 oranında yağ içeriğine sahip olduğu için bu mamalarda kedilerin obezite gibi olumsuz durumlarla karşılaşma oranları daha yüksektir. Özellikle, kısırlaştırma işleminden sonra kediler daha fazla yiyecek tükettiği ve daha az hareket ettiği için bu dönemlerde kısırlaştırılmış kedi mamalarının temel özellikleri önemli bir ayrıntı haline gelmektedir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.