Kedinizin Muhteşem Tüyleri İçin 1 Aylık Bakım Kürü

Kedinizin Muhteşem Tüyleri İçin 1 Aylık Bakım Kürü

Tüy dökme mevsimi geldi çattı! Elbette bahar aylarındaki tüy dökümü kediler için normal ve sağlıklı bir süreç. Ancak bu dönemde yapacağınız özel tüy bakımı yine de oldukça önemli. Sağlıklı tüy dökme süreci dengeli ve abartısızdır. Dökülenlerin yanında sağlam tüylerin köklerinde sağlıklı şekilde tutunması, mevsime uygun yeni tüylerin sağlıkla uzaması ve bunlar olurken minik dostunuzun cildinin tertemiz ve doğal florasını koruyor olması gerekir. Bunların hepsi aynı anda nasıl mı olacak? EnBilgili Blog'un 1 aylık kürünü uygulayın, kısa zamanda minik dostunuzun tüylerindeki değişimine inanamayacaksınız!

Bu bir aylık süreçte kedinizin her gün tükettiği kuru mamasını tüy sağlığını destekleyen bir mama ile değiştirmeniz önemli bir fark yaratacaktır. Sanabelle Sensitive, Brit Care Sunny, Proplan Derma Plus gibi kuru mamalar kedilerin tüy ve cilt sağlığını içten desteklemek için formüle edilmiştir. Tüy sağlığını ve kalitesini arttırmak konusunda dışarıdan yapacağınız tüm özel bakıma ek olarak içten mama yolu ile yapılacak takviye kedinizin genel sağlığında da olumlu bir ilerleme yaratır.

Minik dostunuz tüyleri ve cildinin sağlığı için bolca b grubu vitaminlere ihtiyaç duyar. Bunların arasından en çok bilinen biyotin bu dönemde kedilerin yine ek olarak alması gereken takviyeler arasında ilk sırada geliyor. Zoovital Skin&Coat Macundan her gün birkaç santim tüketmesini sağlayarak günlük b grubu vitaminleri ihtiyacını karşılamış olursunuz. Bu takviye kısa sürede tüylerinin yumuşacık olup sağlıkla parlamasını sağlayacak. Tüy kökleri güçlenerek sağlıklı tüylerin taranma ve temizlenme gibi dış etkenlerden olumsuz etkilenmesi engellenecek.

Bu bir aylık kür boyunca kedinizin daha fazla su tüketmesine dikkat etmelisiniz. Birkaç saat aralıklar ile suyunu tazelemeniz onu su içmeye davet edecektir. Haftada en az 3 defa yapacağınız yaş mama keyfi de vücudunun nemli klma süresini uzatarak tüylerin içten beslenip nemlenmesine katkı sağlayacaktır.

Elbette kedilerin postunu içten olduğu kadar dıştan da özel bakım ile desteklemek gerekiyor. Bunun için kedinizi her gün detaylıca taramanız ve ölü tüyleri postundan uzaklaştırmanız gerekir. Haftada bir defa tarama rutininize Zoovital BeautyVital Tüy Bakım Spreyini eklemeyi umutmayın! Bu sprey sayesinde karışık tüyler kolayca açılacak, temizlenecek ve taranma esnasında tüy kaybı yaşanma ihtimali ortadan kalkacaktır.

EnBilgili Blog'un bakım kürünü deneyip sonuçları sosyal medya hesaplarınızda bizlerle paylaşmayı unutmayın !

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.