Kedi Vitamin ve Ek Besinler

Bütün değişik kedi cinsleri açısından farklı yaş kriterlerine bağlı olarak mutlaka takviye besinlerin önemi çok büyüktür. Onların daha uzun ömürlü bir yaşam sürmesi ve bu yaşamı daha sağlıklı geçirmesi adına mutlaka kedi vitamin ve ek besinler doğru şekilde sunulmalıdır. İçeriklerin doğru bir denge altında hazırlanmış olması, tamamen taze ve doğal olması sayesinde kediler hayatlarının farklı dönemlerinde ihtiyaç duydukları enerjiyi en iyi şekilde, bu takviye besinler ile alma şansına elde edebilmektedirler. Farklı yoğunluktaki et çeşitleri ve aynı zamanda değişik sebzeler ile birlikte vitamin ve minerallerin bir araya getirildiği bu besinler, kedilerin fiziksel açıdan sağlıklı bir yaşam elde etmesinin yanı sıra; psikolojik olarak da onların mutlu bir hayata geçirmesine olanak tanımaktadır. Bu da doğal olarak ömrünün uzamasına etki sağlar.

Farklı Yaş Kriterlerine Bağlı Olarak Kediler İçin Ek Besinler

Kedilerin kaliteli bir yaşam sürmesi ve özellikle bağışıklık sisteminin sürekli olarak üst noktada kalabilmesi adına mutlaka farklı vitaminler ve ek besinler düzenli şekilde verilmelidir. Tabii bu durum yaş kriterlerine bağlı olarak değişir. Örneğin yavru kediler adına mutlaka daha çok et yoğunluklu ve onların enerjilerini karşılayacak yiyeceklerin olması büyük bir önem arz etmektedir. Yetişkin ya da yaşlı kediler için ise mutlaka onların bağışıklık sisteminin daha güçlü bir şekilde kalabilmesi adına somonlu balık, et ve tavuk ile birlikte biftek gibi değişik et seçeneklerini yanı sıra; protein, mineral ve farklı vitaminlerin bulunduğu ek besinler düzenli şekilde verilmelidir.

Kediler İçin Lezzetli Ek Besinler

Tamamen kedilerin damak tadına uygun şekilde üretimleri gerçekleştirilmiş olan vitamin ve ek besinler, kedilerin eğitimleri konusunda da çok fazla tercih edilmektedir. Bir yerde ödül maması olarak sunulan bu takviye besinler, kedilerin uyması gereken farklı kuralları da kısa süre içerisinde öğrenmesine fırsat vermektedir.

Kedi Vitaminleri Ne İşe Yarar?

Kedilerin farklı yaş kriterlerine bağlı olarak değişik zamanlarda vitamine ihtiyaçları bulunmaktadır. Kedilerin yavru dönemlerinde mutlaka içeriğinde değişik vitamin seçenekleri ve protein bazlı yapıların bulunduğu yer çeşitler de mutlaka düzenli olarak verilmelidir. Kedilerin bu dönemlerde bağışıklık sistemi yavaş bir şekilde gelişir ve bu yüzden takviye besinlerin önemi oldukça artar. Özellikle de farklı dış etkenler, birtakım bakteriler ve mikroorganizmaların çevreye zarar vermemesi adına kedilerin bünyesinin kuvvetli olması için vitaminler veterinerler tarafından daha çok fazla önerilmektedir. Bu yüzden günümüzde kedi vitaminleri ne işe yarar? sorusu adına öncelikle bağışıklık sisteminin güçlenmesine, lezzetli yiyeceklerin tatmasına ve aynı zamanda hormonal yapısının da dengeye girecek mutlu bir yaşam sürmesine olanak vermektedir.

 

Farklı Özelliklere Sahip Vitamin Çeşitleri

Yavru dönemlerinden sonra kedilerin yaşlılık ve yetişkin zamanlarında da mutlaka bağışıklık sisteminin sürekli olarak güçlü kalması için özel vitaminlerin verilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda büyük markalar eşliğinde üretimleri gerçekleştirilmiş ve doğrudan kedinin kuvvetli kalması adına verilen takviye besinler, aynı zamanda küçük tablet halinde de sunulmaktadır. Diğer taraftan yaşlı kedilerin çok fazla kilo almaması adına içeriğinde farklı takviyeler bulunan ve bu sayede çok yemeden enerjik olmasına imkan tanıyan vitamin seçenekleri, mutlaka kedilere sunulmalıdır.

 

Kediler İçin Sunulan Vitamin Çeşitlerinde Seçenekler

Kediler adına özel olarak üretimleri gerçekleştirilen vitamin katkılı farklı besin çeşitleri içerisinde, değişik mineraller; proteinler, lif seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde özel olarak hazırlanmış multivitamin çeşitleri, glukozamin ve kondroitin gibi vücuda büyük bir sağlık etkeni takviyelerde kediler için ön plana çıkmaktadır. Çok uygun fiyatlar kapsamında kedilerin hayatlarını daha düzgün şekilde idame ettirebilmeleri adına, site bünyesinde birbirinden farklı takviye besinler güven içerisinde sipariş verilebilir. Hangi yaş döneminde olursa olsun kedilerin mutlaka psikolojik açıdan mutlu bir hayat sürmesi adına vitamin çeşitleri büyük bir önem arz etmektedir.

Kedi Ek Besin Fiyatları

Kedi Ek Besin Fiyatları

Özellikle kedinin sağlık açısından farklı problemler yaşadıklarında değişik besinlerin önemi çok büyük hale gelir. Bunlar içerisinde sindirim problemleri, kalp ve farklı organ sorunları ile birlikte ayrıca bağışıklık sisteminin düşmesi ile sürekli olarak hastalanma durumları bulunmaktadır. Tüm bu sorunların üstesinden gelebilmek, kedinin her daim sağlıklı ve enerjik kalabilmesi adına mutlaka belirli takviye kapsamında hazırlanmış olan ek besinler verilmelidir. Tabii içeriğindeki değişikliklere bağlı olarak kedi ek besin fiyatları değişebilmektedir. Ancak çok uygun fiyatlar dahilinde ve istenilen bütçeler ile büyük markalar eşliğinde kediler için önemli bir katkı sağlayan ek besinler, site bünyesinden güven içerisinde sipariş verilebilir.

 

Kedilerin Sağlığı İçin Önemli Olan Ek Besinler

Kedilerin metabolizmalarının sürekli olarak sağlıklı ve dengede kalması, enerjilerinin her daim istenilen düzeyde olması ve özellikle de bağışıklık sistemini dış etkenlere karşı sürekli korunması için mutlaka kedilere ek besinler belirli aralıklarla sunulmalıdır. Özellikle yaşlılık dönemlerinde kediler çok fazla hareket etmediklerinden dolayı zaman içerisinde çok fazla kilo alarak obez hale gelebilmektedir. İçeriğindeki özel vitaminler, proteinler ve lif seçenekleri dahilinde kedinin sindirimi daha yavaş yapmasına olanak verilerek, istenilen düzeyde yemek yemesine fırsat tanınmaktadır. Aynı zamanda sağladığı enerji sayesinde kedinin yaşlı zamanlarında dahi hareketli olmasına imkan verilmektedir.

 

Kediler İçin Büyük Bir Öneme Sahip Olan Uygun Fiyatlı Ek Besinler

Tamamen kaliteli bir içeri kapsamında ve kedilerin sağlığı için özel olarak hazırlanan birbirinden farklı ek besin çeşitleri, site bünyesinde can dostlarınız adına çok uygun fiyatlar ile büyük markalar eşliğinde sunulmuş durumdadır. Kedinizin veterinerinden aldığınız bilgiler dahilinde değişik markalar eşliğinde uygun fiyatlar ile rahatlıkla bu özel ek besin ürünlerini sipariş verebilirsiniz. İdrar problemleri, sindirim sistemleri sorunu ve metabolizma ile bağışıklık sistemi kapsamında yaşanan sorunlara bu takviye besinler ile doğrudan müdahale edebilirsiniz.

Kedi Vitamini Nasıl Kullanılır?

Kedi Vitamini Nasıl Kullanılır?

Piyasada pek çok yerde karşılaşılan kedi vitaminleri, kedi sağlığı için önemli faydalar yaratabileceği gibi gereksiz kullanımda zararlara da neden olabilir. Hazır mamalar kedilerin günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarının yeterli oranda karşılanması üzerine formüle edilmiştir. Hemen her gün aynı tür beslenme eğiliminde olan kediler için vitamin kullanmak zorunlu mudur?

 

Mama Almadan Önce İçeriğini İncelemek Gerek!

Kedi vitamini nasıl kullanılır? Piyasada bulunan kedi ve köpek mamalarını almadan önce içerikleri hakkında bilgi almak son derece önemlidir. Bunun bir alışkanlık haline gelmesi gerekir. Kedinin yaşı ve yaşam standartları göz önüne alınarak yapılacak seçimler gerekli görülmesi halinde vitaminle takviye edilebilir. Bu tip desteklerde veteriner hekimden tavsiye istemek en doğrusudur.

 

Multivitamin içerikler veya spesifik bir etken madde üzerinde yoğunlaşan destekler tam ve dengeli bir şekilde kullanılmadığı zaman toksin oluşumunun destekleneceği gözden kaçırılmamalıdır. Örnek vermek gerekirse; yapısal bir bozukluk olan artriti ortadan kaldırmaya yönelik olarak kullanılacak takviyeler vücuttaki yağ oranını değiştirebilir. Pozitif etkileriyle bilinen en spesifik takviye; Omega 3 yağ asididir.

 

Yetişkin Kediler İçin Takviye

Belli dönemlerde idrak sorunları yaşayan, yaşı ilerlediği için zihinsel faaliyetleri yavaşlayan kediler için C vitamini takviyeleri gündeme alınabilir. İçeriğindeki zengin antioksidan desteğiyle tedavi edici özellik gösteren veteriner mamaları da beyin sağlığını olumlu yönde geliştirir. Tercih edilen vitaminler çeşidine ve tüketme tavsiyelerinde göre beslenme tabağına eklenebileceği gibi kedilerin tüpteki içeriği emmesi de sağlanabilir.

 

Yüksek kaliteli malzemelerden hazırlanmış, tam ve dengeli bir beslenme için zengin, kedinin beden sağlığını da koruyacak olan mama ve vitamin takviyeleri yaşanan sağlık sorunlarının kalıcı olarak çözülmesinde de en büyük yardımcıdır. Her ne olursa olsun vitamin veya mineral desteklerinin veteriner kontrol, gözetim ve tavsiyesi çerçevesinde kullanılması bir alışkanlık haline getirilmelidir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.