Kedi Tarak ve Fırçaları

Sevimli dostlarımızdan olan kediler, sadece sağlıklı beslenmeye değil aynı zamanda sağlıklı bir bakıma da ihtiyaç duymaktadır. Özellikle, tüyler konusunda doğru bakım uygulamaları kedinizin hem saha sağlıklı görünmesini sağlayacak hem de gereksiz tüy dökümünü engelleyecektir. Bu açıdan mutlaka kedinize uygun kedi tarakları ve kedi fırçaları kullanmanız gerekmektedir.

 

Doğru şekilde yapılan kedi bakım uygulamalarından sonra tüyler daha sağlıklı uzama göstererek, tüy dökme gibi olumsuz durumlar engellenecektir. Özellikle mevsimsel geçiş dönemlerinde kedilerde görülen sık tüy dökme problemi için kesin sonuç uygun kedi tarakları ve fırçaları olarak bilinmektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken husus, kedinizin tüy yapısına uygun tarağın seçilmesidir. Çünkü piyasada farklı kediler ve farklı bakımlar için taraklar mevcut. Sizler, en doğru kararı kedinizin tüy uzunluğuna ve tüy özelliklerine göre verebilirsiniz.

Kısa Tüylü Kediler İçin Doğru Tarak

Kısa tüylü kediler çok fazla tüy dökme problemi ile karşılaşmadıkları için kısa uçlu, kauçuk tarak ve fırçalar bu kediler için yeterli görülmektedir. Özellikle, küçük dişli taraklar kedilerinizin derisine de zarar vermeden, tüylerin daha kolay bakımının yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, kısa tüylü kediler için küçük dişli tarak ve fırçalar doğru bir seçim olacaktır. Haftada 1 ya da 2 kez kedinizin tüylerini fırçalamak bakım için yeterli görülmektedir.

Uzun Tüylü Kediler İçin Doğru Tarak

Uzun tüylü kediler, diğer kedilere göre daha fazla bakım ve özen isteyen canlılardır. Bu nedenle, uzun tüylü kedilerde hem tarak seçimine hem de bakım önerilerine çok dikkat etmek gerekir. Haftada 3 ya da 4 kez uzun tüylü kedilerinizi uygun taraklarla taramak, yıpranmış tüylerin atılmasında ve derinin temizlenmesinde büyük yarar sağlamaktadır. Tüm bu unsurlar kapsamında uzun tüylü kediler için uzun dişli ve paslanmaz çelikten üretilen tarak ile fırça tercih etmeniz gerekmektedir.

Kedi Tarağı Fiyatları

Evcil hayvan kategorisinde, özel tasarım seçenekleri, kullanışlı ve etkili özellikleriyle tercih edilmektedir. Saplı veya tutamaçlı seçenekler, natürel özelliklere sahiptir. Dikenli ve fırçalı seçenekler, kedinin yapısına göre özel tasarlanmaktadır. Kedi tarağı fiyatları, tarafın malzemesi, fonksiyonel özellikleri ve kullanım kalitesine göre farklılık göstermektedir. Plastik ürünlerde, kanserojen madde bulunmamakla birlikte, kedilerin deri yapısına göre hazırlanmıştır.

Yavru Kedi Tarağı

Yavru Kedi Tarağı

Kedi bakımı, özel ve etkili bir şekilde gerçekleşmelidir. Kedinin yaşı, tüy yapısı ve diğer özellikleri, en uygun bakım ürününün satın alınmasında önemli etkenlerdir. Yavru kedi tarağı ürünleri de bu kategoride değerlendirilen ürünlerdir. Yavru kediler, gerek tüy yapısı olsun, gerekse diğer yapısal özellikler olsun, çok narin hayvanlardır. Etkili kullanım seçenekleriyle tercih edilen bu ürünlerin tarak yapısı ve tutuş mekanizması, yavruların narin yapısına göre tasarlanmıştır. Çok nazik olan derileri ve tüyleri, yumuşak ve kullanışlı taraklarla taranmalıdır.

 

Sağlıklı Malzeme

Yavru kedilerin sağlığı için özel üretilen bu ürünlerde, sağlıklı malzeme kullanılmıştır. Ayarlanabilir başlık özelliği ile oldukça kullanışlı olan bu ürünler, kolay tutuş tasarımına sahiptir. Kolay kullanım özellikleriyle tercih edilen bu ürünlerde, aradığınız bütün seçenekleri bir arada bulabilirsiniz. Masaj özelliğine sahip bu özel ürünler, derinin hava almasını sağlayacaktır. Derisi hava alan kediler, diğer hayvanlara nazaran daha dinçtir. Bu fırçaların temizlenmesi de oldukça kolaydır. Kolay kullanım seçenekleri kategorisinde oldukça sağlam olan bu ürünler, birinci kalite plastik seçenekleriyle üretilmektedir.

 

Fırçalar Kalite Bakımından Farklıdır

Her hangi bir fırça ile kedinizin tüylerini fırçaladığınız zaman, kedinin derisine zarar verebilirsiniz. Bu nedenle özellikle yavru kediler için özel tasarlanan fırçaların tercih edilmesi, kediniz sağlığı için önemlidir. Plastik, ahşap ve metal yapı özellikleriyle özel tasarlanan bu ürünler, natürel kullanım seçenekleri kategorisinde değerlendirilen ürünler içerisinde yer almaktadır. Kanserojen madde içermeyen plastik ürünler, renklendirmede kullanılan sağlıklı seçenekler, kedinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Bu kategorideki bütün ürünler, benzer birçok ürüne göre kolay kullanım seçeneklerine sahiptir. Tutuş tasarımı, tarama fonksiyonları ve tarakların diş tasarımı, kedilerin yaşı ve yapısal özelliklerine göre özel olarak tasarlanmaktadır. Tarak tasarımı kategorisinde değerlendirilen bu ürünler, TSE standartları kategorisinde değerlendirilmektedir.

Kısa Tüylü Kedi Tarakları

Kısa Tüylü Kedi Tarakları

Kedi tarakları, kedilerin tüy yapılarına göre değişiklik göstermektedir. Pratik ve etkili özelliklere sahip bu ürünlerde, değişik tasarım seçenekleri bulunmaktadır. Normal saplı ürünlerin yanı sıra elin üst kısmına geçebilen tasarım seçenekleri de bulunmaktadır. Çift taraflı özel tasarımlar, tüy tarama işleminde kedinin tüylerine zarar vermemektedir.

 

Sağlıklı Kediler Bakımlı Olur

Kedi bakımında en önemli konulardan biri temizliktir. Yıkanan kedilerin tüylerinin taranması da özel taraklarla gerçekleştirilmektedir. Ele geçebilen ve ayarlı olan seçeneklerin kullanımı daha pratiktir. Renk seçenekleriyle satışa sunulan taraklarda fonksiyonel özellikler de farklıdır. İğne uçlu modeller, tahta ve plastik kategorisinde üretilmektedir. Tutamaçlı ve alt deriler için özel iğneli modeller, kolay kullanım seçeneklerini bir araya getirmektedir. Ayrıca sık olan ve sert tasarım özelliklerine sahip fırçalar da bulunmaktadır.

 

Kedinin Yapısına Göre Tasarım Seçenekleri

Kedinin tüy yapısının ince veya kalın olması, bu tasarımların oluşumunda birinci derecede etkili olmuştur. Tahta veya plastik saplı seçenekler, kullanım kategorisinde farklılık meydana getirmektedir. Sık tüylü kediler için birçok tasarım seçeneğinin yanı sıra, kısa tüylü kedi tarakları, bu kategoride değerlendirilmektedir. Tarama işlemlerinde de belli bir usul gerekmektedir. Doğru ve etkili bir tarama, bu kategoride problem teşkil etmemektedir. Kedinizin psikolojisini en iyi şekilde tedavi eden tarama işlemleri, kedinin tüy yapısına göre farklılık göstermektedir.

 

Tasarım olarak sağlam, kullanışlı ve dayanıklı özelliklere sahip bu ürünler, diğer ürünlere nazaran farklıdır. Bu ürünlerin satın alınması da oldukça kolaydır. İstediğiniz ürünü arama motoruna yazıyorsunuz ve bütün modeller karşınıza çıkıyor. İstediğiniz ürünü seçenek inceleyebilirsiniz. İnceleme esnasında ürünün bütün özelliklerini bir arada bulabilirsiniz. Etkili değerlendirme seçenekleriyle, kolay kargo ve ödeme seçenekleriyle anında adrese sipariş edebilirsiniz. Kedinizin sağlığı için, en sağlıklı ve en etkili ürünleri satın almalısınız.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.