Kedi Tarakları ve Fırçaları

Sevimli dostlarımızdan olan kediler, sadece sağlıklı beslenmeye değil aynı zamanda sağlıklı bir bakıma da ihtiyaç duymaktadır. Özellikle, tüyler konusunda doğru bakım uygulamaları kedinizin hem saha sağlıklı görünmesini sağlayacak hem de gereksiz tüy dökümünü engelleyecektir. Bu açıdan mutlaka kedinize uygun kedi tarakları ve kedi fırçaları kullanmanız gerekmektedir.

Doğru şekilde yapılan kedi bakım uygulamalarından sonra tüyler daha sağlıklı uzama göstererek, tüy dökme gibi olumsuz durumlar engellenecektir. Özellikle mevsimsel geçiş dönemlerinde kedilerde görülen sık tüy dökme problemi için kesin sonuç uygun kedi tarakları ve fırçaları olarak bilinmektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken husus, kedinizin tüy yapısına uygun tarağın seçilmesidir. Çünkü piyasada farklı kediler ve farklı bakımlar için taraklar mevcut. Sizler, en doğru kararı kedinizin tüy uzunluğuna ve tüy özelliklerine göre verebilirsiniz.


Kısa Tüylü Kediler İçin Doğru Tarak

Kısa tüylü kediler çok fazla tüy dökme problemi ile karşılaşmadıkları için kısa uçlu, kauçuk tarak ve fırçalar bu kediler için yeterli görülmektedir. Özellikle, küçük dişli taraklar kedilerinizin derisine de zarar vermeden, tüylerin daha kolay bakımının yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, kısa tüylü kediler için küçük dişli tarak ve fırçalar doğru bir seçim olacaktır. Haftada 1 ya da 2 kez kedinizin tüylerini fırçalamak bakım için yeterli görülmektedir.


Uzun Tüylü Kediler İçin Doğru Tarak

Uzun tüylü kediler, diğer kedilere göre daha fazla bakım ve özen isteyen canlılardır. Bu nedenle, uzun tüylü kedilerde hem tarak seçimine hem de bakım önerilerine çok dikkat etmek gerekir. Haftada 3 ya da 4 kez uzun tüylü kedilerinizi uygun taraklarla taramak, yıpranmış tüylerin atılmasında ve derinin temizlenmesinde büyük yarar sağlamaktadır. Tüm bu unsurlar kapsamında uzun tüylü kediler için uzun dişli ve paslanmaz çelikten üretilen tarak ile fırça tercih etmeniz gerekmektedir.

Devamını Göster

Toplam 53 ürün görüntüleniyor.

Kedi Tarağı Fiyatları

Evcil hayvan kategorisinde, özel tasarım seçenekleri, kullanışlı ve etkili özellikleriyle tercih edilmektedir. Saplı veya tutamaçlı seçenekler, natürel özelliklere sahiptir. Dikenli ve fırçalı seçenekler, kedinin yapısına göre özel tasarlanmaktadır. Kedi tarağı fiyatları, tarafın malzemesi, fonksiyonel özellikleri ve kullanım kalitesine göre farklılık göstermektedir. Plastik ürünlerde, kanserojen madde bulunmamakla birlikte, kedilerin deri yapısına göre hazırlanmıştır.

kedi-taraklari

Yavru Kedi Tarağı

Kedi bakımı, özel ve etkili bir şekilde gerçekleşmelidir. Kedinin yaşı, tüy yapısı ve diğer özellikleri, en uygun bakım ürününün satın alınmasında önemli etkenlerdir. Yavru kedi tarağı ürünleri de bu kategoride değerlendirilen ürünlerdir. Yavru kediler, gerek tüy yapısı olsun, gerekse diğer yapısal özellikler olsun, çok narin hayvanlardır. Etkili kullanım seçenekleriyle tercih edilen bu ürünlerin tarak yapısı ve tutuş mekanizması, yavruların narin yapısına göre tasarlanmıştır. Çok nazik olan derileri ve tüyleri, yumuşak ve kullanışlı taraklarla taranmalıdır.

Sağlıklı Malzeme

Yavru kedilerin sağlığı için özel üretilen bu ürünlerde, sağlıklı malzeme kullanılmıştır. Ayarlanabilir başlık özelliği ile oldukça kullanışlı olan bu ürünler, kolay tutuş tasarımına sahiptir. Kolay kullanım özellikleriyle tercih edilen bu ürünlerde, aradığınız bütün seçenekleri bir arada bulabilirsiniz. Masaj özelliğine sahip bu özel ürünler, derinin hava almasını sağlayacaktır. Derisi hava alan kediler, diğer hayvanlara nazaran daha dinçtir. Bu fırçaların temizlenmesi de oldukça kolaydır. Kolay kullanım seçenekleri kategorisinde oldukça sağlam olan bu ürünler, birinci kalite plastik seçenekleriyle üretilmektedir.

Fırçalar Kalite Bakımından Farklıdır

Her hangi bir fırça ile kedinizin tüylerini fırçaladığınız zaman, kedinin derisine zarar verebilirsiniz. Bu nedenle özellikle yavru kediler için özel tasarlanan fırçaların tercih edilmesi, kediniz sağlığı için önemlidir. Plastik, ahşap ve metal yapı özellikleriyle özel tasarlanan bu ürünler, natürel kullanım seçenekleri kategorisinde değerlendirilen ürünler içerisinde yer almaktadır. Kanserojen madde içermeyen plastik ürünler, renklendirmede kullanılan sağlıklı seçenekler, kedinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Bu kategorideki bütün ürünler, benzer birçok ürüne göre kolay kullanım seçeneklerine sahiptir. Tutuş tasarımı, tarama fonksiyonları ve tarakların diş tasarımı, kedilerin yaşı ve yapısal özelliklerine göre özel olarak tasarlanmaktadır. Tarak tasarımı kategorisinde değerlendirilen bu ürünler, TSE standartları kategorisinde değerlendirilmektedir.

kedi-taraklari-fiyatlari

Kısa Tüylü Kedi Tarakları

Kedi tarakları, kedilerin tüy yapılarına göre değişiklik göstermektedir. Pratik ve etkili özelliklere sahip bu ürünlerde, değişik tasarım seçenekleri bulunmaktadır. Normal saplı ürünlerin yanı sıra elin üst kısmına geçebilen tasarım seçenekleri de bulunmaktadır. Çift taraflı özel tasarımlar, tüy tarama işleminde kedinin tüylerine zarar vermemektedir.

Sağlıklı Kediler Bakımlı Olur

Kedi bakımında en önemli konulardan biri temizliktir. Yıkanan kedilerin tüylerinin taranması da özel taraklarla gerçekleştirilmektedir. Ele geçebilen ve ayarlı olan seçeneklerin kullanımı daha pratiktir. Renk seçenekleriyle satışa sunulan taraklarda fonksiyonel özellikler de farklıdır. İğne uçlu modeller, tahta ve plastik kategorisinde üretilmektedir. Tutamaçlı ve alt deriler için özel iğneli modeller, kolay kullanım seçeneklerini bir araya getirmektedir. Ayrıca sık olan ve sert tasarım özelliklerine sahip fırçalar da bulunmaktadır.

Kedinin Yapısına Göre Tasarım Seçenekleri

Kedinin tüy yapısının ince veya kalın olması, bu tasarımların oluşumunda birinci derecede etkili olmuştur. Tahta veya plastik saplı seçenekler, kullanım kategorisinde farklılık meydana getirmektedir. Sık tüylü kediler için birçok tasarım seçeneğinin yanı sıra, kısa tüylü kedi tarakları, bu kategoride değerlendirilmektedir. Tarama işlemlerinde de belli bir usul gerekmektedir. Doğru ve etkili bir tarama, bu kategoride problem teşkil etmemektedir. Kedinizin psikolojisini en iyi şekilde tedavi eden tarama işlemleri, kedinin tüy yapısına göre farklılık göstermektedir.

Tasarım olarak sağlam, kullanışlı ve dayanıklı özelliklere sahip bu ürünler, diğer ürünlere nazaran farklıdır. Bu ürünlerin satın alınması da oldukça kolaydır. İstediğiniz ürünü arama motoruna yazıyorsunuz ve bütün modeller karşınıza çıkıyor. İstediğiniz ürünü seçenek inceleyebilirsiniz. İnceleme esnasında ürünün bütün özelliklerini bir arada bulabilirsiniz. Etkili değerlendirme seçenekleriyle, kolay kargo ve ödeme seçenekleriyle anında adrese sipariş edebilirsiniz. Kedinizin sağlığı için, en sağlıklı ve en etkili ürünleri satın almalısınız.

bilgili blog bilgili blog
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Hoşgeldin Partisi: Kedi İçin Yeni Ev Ve Aileye Alışma Süreci
Şüphesiz ki bir kedi ancak çok sevildiği için sahiplenilir. Onlara bayılıyoruz! Bu sebeple de kedileri hayatımıza katmak için can atıyoruz. Burada atlamamamız gereken önemli bir nokta var ki o da bunu kedilere sorarak ve onların onayını alarak değil tamamen kendi insiyatifimiz ile yapıyor oluşumuz. Birçok kedi de bu gerçeği destekler nitelikte evimizdeki ilk günlerinde şaşkın, korkak ve ya çekingen bir ruh haline bürünür. Peki kedilerin yeni ev ve ailelerine alışma sürecini hızlandırmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?
Devamı +
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Sinek Kaydı: Sfenks Kediler
Patili ve tüylü dostlarımızın arasından en tüysüzü, ya da en az tüylüsü Sfenks kedileri! Ülkemizde bakımı son zamanlarda artışa geçen Sfenks kedileri hakkında bilmeniz gerekenler EnBilgili Blog'da! Gerçekten tüyleri yok mu? Bu yüzden bakımı kolay mı? Normal bir kediden tek farkları görüntüleri mi? Karakteri ve görünümü arasında ciddi bir tezatlık olan Sfenks kedileri dünyadaki en tatlı kedi ırklarından biri!
Devamı +
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!
Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!  
Devamı +
ENmama kimdir ?
ENlerin buluşma noktası...
enmama kimdir ?

Enmama ismindende anlaşıldığı gibi (EN) hep daha fazlası , bir tık ötesi...
İçeriğinde (En kaliteli , en taze , en ekonomik,en sağlıklı , en mutlu ,en paylaşımcı , en sosyal , en duyarlı , en güzel , ve en en en ) bundan daha güzeli olabilirmi?

''Özel olduğunu hissettirin '' sloganıyla çıktığımız yolda , değerli dostlarımıza ne kadar özel olduklarını hissettirmenin vakti geldi. Ticari beklentilerimizin yanısıra, bizim için çok daha önemlisi; minik dostlarımıza olan sorumluluklarımızı yerine getirebilmek ve bu yola gönül vermiş aile fertleri ile bir araya gelerek 'Biz birlikte büyüyen kocaman bir aileyiz' tablosunu oluşturabilmektir.

Sağlam bağlar ve güçlü duygularla birbirine bağlı , binlerce farklı düşüncenin ve fikrin bu çatı altında toplandığı enmamaailesine hoşgeldiniz... Yazılımsal , tasarımsal ve teknik altyapısı müşteri memnuniyeti odaklı olan ve kendini sürekli güncel tutan kocaman bir ekiple sizlerin hizmetindeyiz. Sevgilerimizle....

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.