Kedi Ödülleri

Evcil hayvanların eğitilmesinde en önemli konulardan biri ödül seçenekleridir. Kedilerin ev hayatına alıştırılmasında ödül ve ceza tekniği, en iyi tekniktir. İstediğinizi yaptığı zaman kediyi anında ödüllendirmeniz, kedinizin o hareketi benimsemesine neden olacaktır. Sığır etli, tavuklu, peynirli, sıvı, hindili, bits, sakinleştirici ödül, kuzu ve kızılcık, somonlu, alabalık ve somonlu, kısırlaştırılmış, somonlu kıtır, suyu çekilmiş taze et ve biftekli kedi çubuğu gibi birçok seçenek mevcuttur. Kedi ödülleri üretim özellikleri, kullanılan malzemelere göre farklılık göstermektedir. 30 gr, 65 gr ve 100 gr gramaj seçeneklerine sahip bu ürünler, kediniz için en iyi seçenek kategorisinde değerlendirilmektedir. Sticks ürünler, çubuk şeklindedir ve kedilere özel boyut özelliklerine sahiptir.

Kedinizin Yapısal Özelliklerine Göre Özel Hazırlanmıştır

Kedilerin yaşına ve yapısına göre üretilen bu ürünler, doğru tercih edildiği zaman, kediniz için muazzam bir ödül olacaktır. Bu ürünler, kedilerin yapısal özelliklerine zarar vermemektedir. Kullanım kategorisi, hayvanın yapısına göre farklılık göstermektedir. Öğün sayısı, kedinizin biyolojik yapısına göre tercih edilmelidir. Kedinizin diş sağlığına göre özel üretilen bu ürünler, takviyeli ürünlerle kullanılabilir. Sindirim sistemi kategorisinde kedinin yapısına zarar vermeyen bu ürünlerin kullanımı, farklı kullanım seçenekleri kategorisinde değerlendirilmektedir.

Bir Kedi İçin Gerekli Bütün Vitaminler Bulunmaktadır

Protein, yağ içeriği, nem, ham kül, ham elyaf, tavuk ve bitkisel gliserin, bu ürünlerin içeriğini oluşturmaktadır. Bir kedi için gerekli bütün vitaminleri bir arada bulunduran bu özel ürünler, sağlıklı kullanım seçenekleri kategorisinde tercih edilen ürünler içerisindedir. Kediniz için gıda tercihi yapacağınız zaman, uzman bir hekimin görüşlerini almanız, sağlıklı seçim yapmanız için önemlidir. Kedinizin aşırı kilolu olması veya aşırı zayıf olması, gıda tercihi kategorisinde doğru tercihin yapılmasında önemli rol oynamaktadır. Kedinizin yapısal özelliklerine göre en iyi ödül seçenekleri online satın alabilirsiniz.

Kedi Ödül Maması Ne Zaman Verilir?

Kediler karakterleri gereği oldukça başına buyruk hayvanlardır. Sahiplerinin istekleri yerine kendi istedikleri gibi davranma eğilimindedirler ve özgürlüklerinin kısıtlanmasına tahammülleri yoktur. Canlarının her istediğini yapan ve yaşantımızı onlara göre ayarlamak zorunda olduğumuz bu sevimli dostlarımız tamamen eğitilemez değildirler. Doğru bir yaklaşım ve eğitimle kedinize istediğiniz alışkanlıkları kazandırabilir, daha uyumlu ve birbirini anlayan bir ikili olabilirsiniz.

 

Besin Takviyesi Olarak Kullanabilirsiniz;

Kedinizin eğitimini tamamladıktan sonra ödül mamaları kedinizin beslenmesine destek olarak kullanabilirsiniz. Her gün belirli bir miktara kadar verilebilen ödül mamaları, sahip oldukları zengin vitamin ve mineral içerikleriyle kedinizin daha sağlıklı olmasına katkı sağlamaktadır. Eğitim süreci boyunca ve sonrasında güvenle kullanabileceğiniz kedi ödül mamaları, kedilerin damak zevklerine uygun olarak farklı aromalar ile üretilmektedir ve kediler tarafından severek yenmektedir. Kedinizin yaşına ve özelliklerine uygun olan ödül mamalarını tercih ederek beslenmesine katkı sağlayacak ve kedinizin en sevdiği atıştırmalıklarla sağlığını koruyacaksınız.

Kedi Ödül Mamasının Yararları Nelerdir?

Kedi Ödül Mamasının Yararları Nelerdir?

Kediler diğer evcil hayvanlara oranlar eğitilmesi oldukça zor ve başına buyruk hayvanlardır. Bir kedi ile aynı evi paylaşanların çok iyi bildiği gibi kediler size değil, siz onlara ayak uydurursunuz. Anca doğru eğitim ve uygulamalar ile kedilerle ortak bir çizgi bulunabilir ve eğitimleri gerçekleştirilebilir.

 

Kedilerin eğitiminde önemli bir rol oynayan kedi ödül mamaları, sadece eğitim açısından değil aynı zamanda içerik açısından da kedilere birçok fayda sağlamaktadır. Ödül mamaları farklı yaş gruplarına göre bulunabilmekte ve farklı lezzet seçenekleriyle sunulmaktadır.

 

Ödül mamalarının kullanım alanları ve kedi ödül mamasının yararları nelerdir?

- Eğitime Destek:

Kediler eğitilmesi zor hayvanlardır. Bu yüzden yapmamasını istediğiniz bir davranışta eğitimde ödül maması kullanmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Yapmasını istediğiniz davranışları sergilediğinde ödül maması vererek bu davranışı pekiştirebilir ve hayvanın eğitimini istediğiniz yönde gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim sürecinde asi davranışlar kesinlikle cezalandırılmamalı ve şiddete başvurulmamalıdır. Bu tür tepkiler hayvanın daha asi ve huysuz olmasına yol açmaktan başka bir sonuç çıkarmaz. Sevgi ve yumuşak kelimelere destek olarak ödül mamaları eğitimde kullanılmalıdır.

 

- Gıda Takviyesi:

Ödül mamaları sadece lezzet açısından değil, aynı zamanda içerik açısından da oldukça zengindir. Bu yüzden ödül mamaları tavsiye edilen tüketim miktarlarından fazla verilmemeli, uygun ölçülerde kedilere verilmesi gerekmektedir. Ödül mamalarında kedilerin besin ihtiyaçlarını karşılayan zengin vitamin ve mineral içerikleri bulunur. Aynı zamanda oldukça da lezzetli olan ödül mamaları, kedilerin sadece davranışlarını ödüllendirmede değil, gün içerisinde vücudunun ihtiyacı olan gereksinimlerin karşılanmasında da kullanılmaktadır.

 

Ödül mamaları kedilerin sindirim sistemlerine takviye sağlar, metabolizmalarını ve bağışıklık sistemlerini güçlendirir ve kedilerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Farklı lezzet ve türlerde bulunan ödül mamaları seçilerek, beslenmede de çeşitlilik sağlanabilir ve kediler için zengin bir beslenme oluşturulmasına destek olur.

Kedi Ödül Maması Fiyatları

Kedi Ödül Maması Fiyatları

Günlük ya da haftalık olarak kedilere sunulan ve özellikle damak tatlarına tam olarak uyan lezzetli ödül mamaları, günümüzde farklı amaçlar altında değerlendirilmektedir. Bunlar içerisinde özellikle eğitim döneminde ve ona verilen komutlara doğru şekilde uyması adına ödüllü kedi mamaları çok fazla tercih edilmektedir. Kedinin böylesi yiyecekleri yerken bundan önce ona söylenenleri doğru şekilde yapması, ileriki zamanlarda bu ödül mamasını alacağını ona hissettirir. O yüzden günümüzde büyük bir avantaj sağlayan ve kedilerin evlerde rahatlıkla yaşamasına fırsat veren bu mama çeşitleri, üstelik kedilerin sağlığına en iyi şekilde koruyarak onların bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

 

Farklı Seçenekler Dahilinde Ödüllü Kedi Mamaları

Belirli zamanlarda aşırıya kaçmadan verilen ödül mamaları, onların lezzetli yiyecekleri takmasına imkan verirken aynı zamanda mutluluk hormonlarını çalıştırmak suretiyle pozitif bir hayat yaşamalarına imkan vermektedir. Bunlar içerisinde tavuklu ve ördekli ödül mamaları, somonlu balık ile karışım eşliğinde hazırlanmış mamalar, peynirli ödül mamaları ile birlikte yoğun olarak tavuğun eklendiği ve biftekle yapılan mamalar ön plana çıkmaktadır. Tabii onların damak tadına uygun şekilde tatlı lezzetlerin de yerleştirildiği ödül mamaları, belirli aralıklar ile çok fazla olmadan kedileri sunulmaktadır.

 

Çok Uygun Fiyatlar Dahilinde Kedi Ödül Maması

Günümüzde büyük markalar eşliğinde mutlaka alınması gereken ve kedilere farklı zamanlarda sunulan kedi ödül mamaları, özellikle değişik günlerde lezzetli tatları almasına olanak vermektedir. Üstelik zengin vitamin, mineral ve proteinlerle sarmalanmış olan bu mamalar, kedilerin bağışıklık sistemini güçlendirmekte, metabolizma alanında istenilen seviyeye getirmekte ve daha sağlıklı yaşamlarını sürdürmeleri olanak vermektedir. Bu yüzden çok uygun kedi ödül maması fiyatları dahilinde bu site üzerinden güven içerisinde büyük markalar eşliğinde bu mamalar satın alınabilir. Kedilerin sağlıklı bir yaşam sürdürürken onlara uygun olan lezzetlerin sunulması adına farklı çeşitlerde hazırlanmış mamalar sipariş verilmeyi bekliyor.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.