Kedi Mamaları

Kediler için ideal beslenme kaynağı olan kuru kedi maması ve kedi mamaları, pratik kullanımlarının yanı sıra diş sağlığı, genel sistemi ve bağışıklılığı için de son derece önemlidir. Yavru kedi maması ve yetişkin kedi mamalarını seçerken ırk ve temel ihtiyaçların göz önünde tutulması gerekir.

Yetişkin Kediler İçin Kuru Mama Seçimi

Doğru bir içeriğe sahip olan yetişkin kedi kuru maması yada kuru mamaları bir ömür boyu kullanılabilir. Günlük besin ihtiyacının tamamını karşılayacak şekilde formüle edilen ürünler, pek çok farklı marka altında tüketici tercihine sunulur.

- Yaşlı kediler için kuru mamalar; yaşlı kedilerin besin planı büyük bir özenle yapılmalıdır.  Genelde 7 yaş ve üzeri olan kediler için kuru mamalar ve yaş mamalar özel olarak üretilmektedir.

- Light kuru kedi maması; iri yapılı kediler için hazırlanan ürünler kuru kedi mamalarıdır. Light kedi mamalarının enerji veren içerikleri büyük oranda düşürülerek formulize edilmiştir.

- Kısırlaştırılmış kediler için kuru mamalar; diğer ürünler gibi bu üründe adlandırıldığı gibi sadece kısırlaştırılmış kediler için özel olarak formulize edilmiştir, genellikle kısırlaştırılmış kedi mamalarının protein oranları daha düşük olmaktadır.

 

Yetişkin Kediler İçin Yaş Mama

Kediler için hazırlanan yaş mamalar; sebze, et ürünleri, yağ, sebze ve tahıllardan oluşur. Uzun süreli kullanım için en ideal seçenek olan mamalar, pek çok farklı marka tarafından satışa sunulur.

 

- Yavru kediler için yaş mama; yavru kedilerin ihtiyaç duydukları besin içeriklerine sahip olan yaş mamalar, günlük beslenmeyi desteklerken ilavelerle çeşitlilik yakalanır.

- Yetişkin kediler için yaş mama; kedi cinsine, yaşına ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan yaş mamalar, günlük enerjinin yakalanması için de son derece idealdir.

- Yaşlı kediler için yaş mama; günlük su ihtiyacının karşılanmasında da fayda sağlayan çeşitler, her kedinin damak zevkine uygun olarak hazırlanır.

Kedi mamaları yukarıda ismi geçen yavru, yetişkin, yaşlı, light ve kısırlaştırılmış kedi mamaları haricinde tüy bakım mamaları, ev kedileri için mamalar ve ağız ve diş sağlığı mamaları olarakta bulunmaktadır.

Online olarak www.enmama.com.tr üzerinden vereceğiniz siparişler sayesinde kedinizin her türlü ihtiyacını oturduğunuz yerden karşılayabilirsiniz. Farklı renk, desen ve büyüklüklere sahip kedi mama ve su kapları sayesinde öğünlerin daha eğlenceli bir hale gelmesi sağlanabilir. Daha çok bakıma ihtiyaç duyan yavru kediler için tercih edilen ek gıda takviyeleri için de sunduğumuz ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz.

ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER
375 TL 309,00 TL %18
Son Tüketim Tarihi: 2018-06-15
1kg

Sindirim kolaylığından dolayı kuzu eti tercih edilebilir

Kedinizin günlük vitamin ihtiyacını karşılar

Hamile kediler kullanabilir

Pro Choice Pro38 Kuzu Etli Yavru Kedi Maması 2Kg %15
Pro Choice Pro38 Kuzu Etli Yavru Kedi Maması 2Kg
Yavru Ve Hamile Kediler İçin
169,90 TL
199,00 TL
Hızlı Gönderi - Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle

Kedi Maması Fiyatları

Evcil hayvanların sağlıklı bir şekilde beslenmesi için çeşitli ürünler bulunmaktadır. Kedi mamaları kedilerin ihtiyacı olan besin değerini sağlayacak şekilde üretilmekte ve bakım sürecinde sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlamaktadır. Kedi maması çeşitleri farklı içerikleri ve özellikleri ile kullanıcıya sunulmaktadır. Kedi besleyenler için bir kedinin ihtiyacı olan tüm ürünleri tek bir kategori altında bulabilmesi sağlanıyor.

Kuru Kedi Maması

Kuru Kedi Maması

Sevimli ev arkadaşınız ve biricik kediniz için her zaman en iyi mamayı tercih etmek isteyebilirsiniz. Bunun için ise güvenilir markalar arasında pek çok kuru mama çeşidini rahatlıkla uygun fiyatlarda satın alabilmeniz mümkün olabilmektedir. Balıklı yetişkin yetişkin kedi mamaları, Etli yetişkin kuru kedi mamaları, Tavuklu yetişkin kuru kedi mamaları, Tavuk etli ve aynı zamanda pirinçli yetişkin kedi kuru mamaları, kuzu ve tavuk etli yetişkin kuru kedi mamaları gibi zengin çeşitliliğe sahip mamalar bulunmaktadır. Bu mamalar sayesinde kediniz her zaman sağlıklı ve enerjik kalacaktır. Kedinizin çok severek yiyebileceği bu mama çeşitleri sayesinde hem siz hem de kediniz mutlu bir birliktelik yaşamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Kuru Kedi Mamalarının Ortak Özelliği

Kediler her zaman özenli bakım isteyen hayvanlardır. Bu özeni onlara gösterebilmek için mama seçimi de önemli bir yere sahiptir. Kedinizin sindirim sistemine olumlu katkı sağlayacak nitelikte olan kuru kedi mamaları, kedinizin ihtiyaç duyduğu besin değerlerini barındırırken aynı zamanda sindirim sisteminin de sağlıklı çalışmasına katkı sunar. Kedinizin günlük olarak ihtiyaç duyduğu mineral, protein ve vitamin ihtiyacını karşılayıcı yeterliliğe sahip kuru mama çeşitleri ile kediniz her zaman sağlıklı beslenecektir.

 

Kuru Kedi Maması Muhafaza Koşulları Nasıl Olmalı?

Kuru kedi mamalarının uzun süre bozulmadan tazeliğini muhafaza edebilmesi için güneş ışığı almayan karanlık, kuru ve serin bir ortamda muhafaza edilmesi gerekir.

Kısır Kedi Maması

Kısır Kedi Maması

Kediler cinsine bağlı olarak farklı şekilde beslenme ihtiyaçları duyabilmektedirler. Özellikle de kısırlaştırılmış kediler hormonal yapı problemleri yaşadıklarından dolayı, düzenli bir şekilde beslenmezler ise çok fazla kilo alabilmektedirler. Metabolizmaları bir anda değişiklik göstermekte ve kilo kaybı veya aşırı kilo alma sorunları gün yüzüne çıkabilmektedir. Bu yüzden mutlaka kısırlaştırılmış kediler için özel olarak hazırlanmış içerikler dahilindeki kedi mamalarının tercih edilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Bu konuda değişik markalar dahilinde tamamen doğal ve kaliteli içeriklerle hazırlanmış kısır kedi maması çeşitleri, bu güzel dostların tamamen sağlıklı bir şekilde beslenmelerine olanak tanımaktadır.

 

Farklı İçerikler İle Kısır Kediler İçin Mamalar

Farklı seçenekler dahilinde ve kedilerin bünyeleri ile birlikte, yaşlarına bağlı olarak değişik içerikler kapsamında kısır kedi mamaları bulunmaktadır. Tavuklu, başta somon olmak üzere değişik balık türleri ile hazırlanmış mamalar, hindili ya da birçok değişik mineral ve protein kapsamında yiyecekler; kedinin durumuna bağlı olarak tercih edebilir. Burada önemli olan kedilere verilecek bu mamaların, gün içerisinde düzenli şekilde sunulması ve onların metabolizma problemleri karşısında, aşırı kilo almasına veya kilo kaybı yaşamasına engel olunmasıdır. Bunun için ise mutlaka büyük markalar eşliğinde üretimleri gerçekleştirilmiş ve doğal karışımlar ile hazırlanmış kısır kedi mamalarını tercih etmektir.

 

Kedilerin Sağlıklı Yaşamı İçin Kısır Mamalar

Bütünüyle kaliteli bir içerik altında tamamen doğal yapılarda hazırlanmış olan kısır kedi mamaları, özellikle yetişkin kediler için birbirinden farklı yaş kriterlerine bağlı olarak tercih edilmelidir. Bu şekilde kedilerin bünyelerinde bağlı olarak alabileceği besin karışımları da halindeki mamalar, kısır kedilerin metabolizmalarını doğru bir dengede tutabilmekte ve onların sağlıklı bir yaşam içerisinde kalabilmelerine olanak tanımaktadır. Çok uygun fiyatlar ile site üzerinden bu ürünler güven içerisinde satın alınabilir.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.