Kedi Konserve Mamaları

Gözünüz gibi baktığınız kedinizin beslenmesine özen gösterirken bazen onu ödüllendirmek için kedinize kedi konserve mama verebilirsiniz. Kedinizin sağlıklı beslenmesine faydalanabileceğiniz kalitede bir ürün olan konserve kedi mamaları sürekli olarak olmasa bile belirli aralıklarla verilebilir. Bu sayede kediniz her zaman aynı şekilde beslenmiş olmaz ve farklı tatlara da alışmış olur. Böylece aranızdaki sevgi bağı da her geçen gün güçlenir.

 

Kedi Konserve Mama Vermenin Faydaları

Kedinize her zaman kuru mama vermek yerine arada bir farklı tatları keşfedebilmesi için konserve formunda mamalar vermeniz kedinizin sağlıklı gelişimine önemli katkı sağlayacaktır. Kendinize belirli aralıklarla verebileceğiniz sindirimi son derece kolay kedi mamaları sayesinde kediniz hem çok daha sağlıklı ve enerjik olacaktır hem de çok mutlu olacaktır. Biricik kedinizin çok severek yiyebileceği pek çok konserve mama çeşidini oldukça kaliteli ve güvenilir niteliklere sahip olarak enmama.com.tr adresinden uygun fiyatlı olarak kolaylıkla temin edebilirsiniz.

 

Kedinizin Severek Yiyeceği Konserve Kedi Maması Çeşitleri

Kedinizin yedikçe daha fazla yemek isteyeceği kalitede ve lezzette çeşitli konserve kedi maması çeşidi bulunuyor. Somonlu konserve kedi maması, Kuzu etli konserve kedi maması, Ördek etli konserve kedi maması, Etli konserve kedi maması, Ton balıklı konserve kedi maması, Sardalya balığı konserve kedi maması, Tavuk eti ve tavuk ciğeri içerikli konserve kedi maması, Tavuk ve sığır etli konserve kedi maması gibi pek çok seçeneği bir arada bulacağınız enmama.com.tr adresi üzerinden alacağınız bu ürünler sayesinde kedinizi mutlu etmek artık sizin için çok daha kolay olacak.

Her biri birbirinden sağlıklı ve kedinizin ihtiyaç duyacağı vitaminler bakımından zengin olan konserve kedi mamaları sayesinde kedinizin uzun yıllar boyunca sağlıklı kalmasını sağlamak çok daha kolay bir hale gelecektir. Titizlikle beslediğiniz kedinizi özenle besleyebileceğiniz kedi mamalarını satın alabileceğiniz en doğru adrestesiniz.

ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER
15 TL 11,90 TL %21
Son Tüketim Tarihi: 2018-06-15
15 TL 7,90 TL %47
Son Tüketim Tarihi: 2022-05-30
15 TL 6,99 TL %53
Son Tüketim Tarihi: 2022-07-22
19.90 TL 14,90 TL %25
Son Tüketim Tarihi: 2022-05-15

Yaş Kedi Maması Fiyatları

7 yaş ve üzeri olan kediler yaşlı olarak değerlendirilmektedirler. Yaşlı da olsa daha uzun süre sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmesini istediğiniz çok sevgili kedinizin beslenmesine artık çok daha özen göstermeniz gerekmektedir. Bilindiği gibi kediler insanların evlerinde barındırdıkları en iyi dostları ve de yol arkadaşlarıdır.

 

Ev arkadaşınız artık 7 yaşına gelmiş ise o artık yaşlı bir vücuda sahip duruma gelmiştir. 7 yaş ve üzerindeki kedilerin hareketliliklerinde ciddi bir azalma söz konusudur. Bu durumdaki kedilerin artık vücutları ve organları eskisine kıyasla daha zayıf duruma gelir. Bu nedenle yaşlı kedilerin daha rahat sindirebilecekleri ve ihtiyaç duydukları enerjiyi çok daha iyi bir şekilde alabilecekleri yaşlı kedi mamalarını tercih etmek oldukça yararlı olacaktır. Bütçenize uygun yaş kedi maması fiyatları ile enmama.com.tr adresi üzerinizde sevimli yol arkadaşınızın severek yiyeceği yaşlı kedi mama çeşitlerini rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Yaş Mama Nedir?

Yaş Mama Nedir?

Kedi ve köpekler için üretilen yaş mamalar genellikle, etobur olarak beslenen evcil hayvanların severek tükettiği gıdalardan birisidir. Kuru mama ile yaş mama arasındaki farklı öğrenmek isteyen kişiler genellikle yaş konserve mama nedir? sorusunu sormaktadır. Yaş mama, kedi ve köpek ırklarına göre çeşitli besin değerleri ile oluşturulan, içerisinde et, meyve, sebze, yağ ve tahıl olan, püre haline getirilmiş mama çeşididir. Su ile harmanlanan bu püre, jel kıvamında olduğu için yaş mama olarak adlandırılmaktadır. Yaş mamalar kuru mamalara göre kedi ve köpeklerde daha az miktarda tüketilmesi gereken gıdalardandır. Özellikle, uzmanların uyarısına göre çok fazla yaş mama tüketimi hayvanlarda obezite ve çeşitli mide rahatsızlıklarına neden olmaktadır.

 

Doğru Yaş Mama Nasıl Seçilir?

Doğru yaş mama için mamanın içerisinde bulunan gıdalara dikkat etmek gerekir. Özellikle, piyasada bulunan farklı yaş mamalar göz önüne alındığında, çeşitli hayvansal gıdalarda oluşan mamalar söz konusu olmaktadır. Bu gıdaların hepsi aynı kalitede olmadığı için kedi ya da köpeğiniz için öncelikli olan yararlı hayvansal gıdaları tercih etmektir. Düşük kalitedeki yaş mamalar hayvansal gıdalarda genel olarak atık maddeleri kullandığı için kedi ayda köpeklerde başta sindirim sistemi olmak üzere, ağız içi problemlere de neden olmaktadır. Bu yüzden, doğru mama seçimi için mutlaka yaş mamayı iyi tanımalı, içeriğini iyi bilmelisiniz.

 

Fazla Yaş Mama Kullanımının Zararları

Kedi ve köpeklerde yaş mamaların normal düzeyde tüketiminde herhangi bir zarar görülmemektedir. Fakat evcil hayvanın sürekli yaş mama ile beslenmesi başta diş eti ve diş hastalıkları üzerinde çeşitli problemlere yol açmaktadır. Yaş mamalar özellikle kedilerin dişleri arasında biriktiği için ağız yaraları ve diş çürükleri gibi problemleri de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle, mümkün olduğunca yaş mama tüketiminde ilave olarak kuru mama tüketimi de yapılmalıdır.

Konserve Kedi Mamasının Fiyatları

Konserve Kedi Mamasının Fiyatları

Lezzetli yiyeceklerin bir arada yer aldığı ve uzun süreli saklama şansını da yanında getiren konserve kedi mamasının faydaları oldukça fazladır. Özellikle içeriğinde farklı karışımların yer aldığı yiyecekler sayesinde kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesine olanak vermektedir. Omega 3 ve Omega 6 ile birlikte farklı vitamin ve minerallerin de bulunduğu konserve yiyecekleri, sürekli şekilde taze kaldığından dolayı kedilerin sağlık içinde tüketmesine olanak vermektedir. Tamamen doğal, taze, tahılsız ve şeker gluten ya da hayvansal ürünleri barındırmayan konserve mamaları, farklı yaş kriterlerine bağlı olarak değişik içerikler sayesinde; kendini daha sağlıklı bir yaşam olanağını da sunmaktadır.

 

Değişik Besin İçeriklerine Bağlı Olarak Konserve Çeşitleri

Kedi konservelerin en önemli faydalarından biri de zengin içeriklerinin bulunmasıdır. Et yoğunluklu bir karışımı altında hazırlanan konserve seçenekleri içerisinde, sığır eti; somon balığı ya da tavuk eti gibi seçenekler yer almaktadır. Aynı zamanda sebze bakımından zengin bir İçeriğe sahip olan konserve mama çeşitleri, kedilere tamamen sağlıklı bir beslenme imkanı sunmaktadır. Bunlar içerisinde özellikle havuç ve patates başta olmak üzere birçok değişik yeşillik yer alır. Taze kalması ile birlikte farklı zamanlarda rahatlıkla tüketilmesine olanak tanıyan konserve mamalar, aynı zamanda kedilerin günlük olarak ihtiyaç duyduğu enerjinin de en iyi şekilde karşılanmasına fırsat vermektedir.

 

Kedinin Güçlü Kalması İçin Özel Konserve Yiyecekleri

Önemli miktarda protein ile birlikte istenilen düzeyde yağ oranları da bulunan konserve mamaları, aynı zamanda içeriğinde yine lif seçenekleri de bulundurmaktadır. Bu lifler sayesinde özellikle kedilerin aşırı kilo alması önlenmektedir. Kedinin cinsine ve ırkına bağlı olarak günlük ortalama 1 ile 3 adet şeklinde oda sıcaklığında tutulmalı ve kedilere sunulmalıdır. Uygun fiyatlar dahilinde önemli markalar eşliğinde site bünyesinden rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kedi İdrarı Kokusundan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bazen bir inat uğruna, bazen sadece ben buradayım demek için, bazen ve genellikle erkek kediler kızgınlık dönemlerinde evin belli yerlerine ya da bazı eşyalara bizler için kokulu bir sürpriz bırakabilirler.

Okumak için tıklayın
Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en önemli sebeplerinden biri elbette tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde kolay ve hijyenik bir şekilde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler sadece bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Elbette bir de bunları doğru şekilde kullanmak.

Okumak için tıklayın
Başa Dön

© Copyright 2021 Nuufes İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır.