bayram-pop2.jpg (80 KB)

Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!

Hamilelikte Kedi Bakımı: Tabuları Yıkın!

 

Aileniz büyüyor! Peki kedinize ne olacak? Gebelikte kedi bakımı ile ilgili hurafelerin doğruluk payı var mı? Elbette kedinize birşey olmayacak ve ondan ayrılmanız gerekmeyecek! Gebelikte kedi bakımına dair herşey EnBilgili Blog'da!

 

Kedilerin taşıyıcı olabildiği toksoplazma gondii adlı parazitin sebep olduğu enfeksiyon gebelikte geçirildiği taktirde anne karnındaki bebeğe zarar verebilmesi ile tanınıyor. Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? Hamilelik sürecinde kedilerden uzak mı durmak gerekiyor? Elbette hayır. Eğer bir anne adayı iseniz ve kediniz varsa, ya da kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız derin bir nefes alabilirsiniz! Ve hala sahiplenmediyseniz bir kedi sahiplenmek için bir dakika bile beklemeyin!

 

Bir kediden, hele ki bakımı tam olan evcil kedinizden toksoplazma parazitini kaparak gebeliğinizin sonlanma ihtimali milyonda bir bile değil! Artık hayvansever hekimlerin ve kedi severlerin sayısının artması ile bu hurafenin ne kadar yanlış olduğu da ortaya çıktı! Hamilelik sürecinizde kedinizin iç parazit uygulamasını aksatmayarak ve sadece el yıkamak gibi bilinen en temel hijyen kuralına uyarak toksoplazmadan korunmanız mümkün. 

 

Toksoplazma gondii sadece kedinizin taze dışkısında canlı olarak bulunabilir, yani toksoplazma enfeksiyonu geçirebilmek için kedinin yeni dışkısını ağız yolu ile almak gerekir. Bu ne kadar mümkün? Elbette değil! Bunun dışında kedinizin tüyleri ise ne size ne de bebeğinize zarar vermez.

 

Eğer bu konuda çok endişeliyseniz kedinizin tuvaleti ile gebelik sürecinde evdeki diğer bir kişi ilgilenebilir, kendiniz ve kediniz için toksoplazma testi yaptırabilirsiniz!

 

Kedi sevgisi engel tanımaz, gebeliğinizi kediniz ile beraber geçirmek hem siz hem de bebeğiniz için manevi olarak çok değerli ve faydalı bir süreçtir. Kediler anne karnındaki bebeği daha anne dahi hissetmiyorken hissedebilir ve onunla iletişim kurabilirler. Daha anne karnında iken bebeğinizin en yakın dostu kedinizdir. Doğumdan sonra ise bebeğiniz ve kedinizin arasındaki bağ kuvvetlenerek bambaşka bir boyuta ulaşacak! Artık avrupalı hekimler riskli gebeliklerde evcil hayvan bakımını tavsiye ediyor! Kedilerin iyileştirici etkisi artık bilimsel olarak kanıtlanmış durumda! 

 

Umuyoruz ki sizin de aileniz büyürken kedi sevgisi ile taçlanır! Gebelik gibi eşsiz bir duyguyu deneyimlerken en sadık dostunuz sizi sevgisi ile iyileştirmeye devam edecek!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.